09.03.19, 10:43

Bunt w PSL? Działacze przeciwni sojuszowi z KE?

"Nie ma buntu w PSL po dołączeniu do Koalicji Europejskiej; oprócz dwóch przypadków, które nie są jakimś zaskoczeniem, nie ma innych sygnałów o odejściach" - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z PAP. Czy to dobra mina do złej gry przewodniczącego?

W zasadzie od momentu oficjalnego przedstawienia decyzji o dołączeniu PSL do Koalicji Europejskiej słychać głosy, że w partii wrze. Lokalni działacze, zdaniem sejmowych publicystów, mają być bardzo niezadowoleni z decyzji.

Współpracę źle oceniał m.in. znany działacz ludowców, lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński, który zrezygnował z członkostwa w partii.

"Ja nie robię tego z tego powodu, że idę do innej partii, bo nie idę, ja po prostu występuję z PSL na znak protestu, że ja się nie godzę z taką obecną linią polityczną partii" - mówił.

Oficjalnie przystąpieniu do KE sprzeciwiły się także powiatowe struktury w Chełmie.

"Jest jeden powiat, w którym może być ktoś niezadowolony, bo akurat tam ma koalicję z PiS. Sami chcieli tej koalicji i nikt im w tym nie przeszkadzał, bo to jest sprawa powiatu. Ja im nie bronię, bo to jest wolna i demokratyczna partia" - skomentował Kosiniak-Kamysz.

Wydaje się jednak, że tłumaczenia lidera PSL są tylko dobrą miną do złej gry, a partię od wewnątrz trawi ogromny kryzys.

mor/PAP/Fronda.pl

 

Komentarze

Tęczowy Władek2019.03.9 14:59
POlską wieś widzę tęczową jak LGBT :D
Stachu2019.03.9 11:58
Ile jeszcze będziecie przeżuwać te majteczki w kropeczki sialalalala? Czy nie ukazał się ostatnio żaden nowy artykuł na temat wyjątkowo ciężkich przypadków opętania czytelników książek o Harrym Potterze?
RODO2019.03.9 11:02
To się uśmiałem, kamasz szrekowi robi to co radek amerykanom !
Daria2019.03.9 10:59
Bunt bo wyjec disko Sławomir Świerzyński tak powiedział ? Cha, cha, cha !
validol2019.03.9 11:52
Masz prawo tak go oceniać . Jednak na wsi jest to ktoś i możesz się zdziwić jak jego opinia jest słuchana .Oprócz tego jest on dla tego środowiska wiarygodny czego nie można powiedzieć o tym lekarzu z Krakowa , paniczyku z resortowej rodziny . No ma ten Kamasz atrakcyjną drugą partnerkę trochę podobną do piątej partnerki Pawlaka .