Budziaszek: Boże Ciało i uwielbienie Jezusa to przedsmak nieba - zdjęcie
30.05.13, 10:41Jan Budziaszek Fot. Jednego serca.pl

Budziaszek: Boże Ciało i uwielbienie Jezusa to przedsmak nieba

4

Kiedyś obowiązkiem rodzinnym było iść na procesję w parafii. Teraz już nie Teraz odbieram to zupełnie inaczej, o wiele głębiej i mocniej, ale to się dzieje też za sprawą koncertów w Rzeszowie, jakie organizuję od 10 lat. On będzie dziś też właśnie wieczorem w Boże Ciało.

My nie wierzymy w to, co Pan Jezus mówił, gdy On im mówił, że będzie zabity to się apostołowie kłócili, który z nich będzie najważniejszy. Wszyscy jesteśmy Jego zdrajcami i Krzyż musiał tu być. Gdyby nie Jezus, Krzyż i jego ofiara, to co my byśmy dziś robili? To warto sobie przypomnieć w Boże Ciało, że On mówi: „bierzcie i jedzcie z tego wszyscy”. On jest dla nas wszystkich.

Jest takie świadectwo Rosjanki, protestantki, która powiedziała, że nie wyobrażała sobie czegoś takiego, aby całe miasto wyszło na ulicę aby oddać chwałę Panu Jezusowi. Jednak zobaczyła to. Wszyscy klękamy na trotuarze. Wtedy widać, co w tym narodzie drzemie naprawdę, co jest jego siłą. To jest obecne w nas.

Moje największe przeżycie artystyczne i duchowe odbywa się w Rzeszowie właśnie w Boże Ciało. Na to przyjeżdżają osoby z całego świata. Po co? Aby uwielbić Boga. To są niesamowite świadectwa, że aż głowa mi się urywa.

Ten Rzeszów pączkuje i odbywają się też dzisiaj uwielbienia wieczorne w innych miastach w Polsce. To wszystko działa dzięki Bogu. My uwielbimy Go dziś wieczorem przez jakieś 4 godziny. Nie myślimy wtedy o innych rzeczach, o jedzeniu, piciu, żeby było nam ciepło, zimno czy gorąco. To jest wielkie szczęście, serio. Cieszymy się tym Bożym Ciałem.

Tam dziś będzie jeszcze w Rzeszowie super sprawa. Gdy 40 tys. ludzi zaśpiewa wspólnie: My chcemy Boga Panno święta. Na scenę wjedzie figurka Matki Boskiej, patronki Rzeszowa od ojców Bernardynów. W tym roku jest 500 rocznica objawień Matki Bożej w Rzeszowie. Zapraszam was.

Transmisja z koncertu "Jednego Serca" na żywo o godz. 19.00 na stronei: www.jednegoserca.pl

 Not. Jarosław Wróblewski

 

Komentarze (4):

anonim2013.05.30 12:55
Zapraszam, niesamowita sprawa, po raz 11 na żywo.
anonim2013.05.30 14:02
Łączymy się w modlitwie z Rzeszowem.
anonim2013.05.30 18:00
wybieramy się na koncert całą rodziną!
anonim2013.06.3 12:36
Byłam, polecam! to budujące zobaczyć tylu młodych ludzi śpiewających Panu!