Budżet a ,,praworządność''. Kraje UE mają zaproponować Polsce i Węgrom kompromis - zdjęcie
04.12.20, 08:20Fot. via Pixabay

Budżet a ,,praworządność''. Kraje UE mają zaproponować Polsce i Węgrom kompromis

52

Według doniesień RMF FM kraje Unii Europejskiej mają zaoferować Polsce oraz Węgrom kompromis w kwestii budżetu UE oraz powiązania wypłat z kwestią przestrzegania „praworządności”.

Polska i Węgry przed dwoma tygodniami zawetowały projekt budżetu oraz fundusz odbudowy gospodarek państw UE w związku z koronakryzysem. Chodzi o powiązanie wypłat z budżetu z „praworządnością”. Teraz zaś dziennikarka rozgłośni miała usłyszeć od jednego z unijnych dyplomatów, że:

Kraje UE gotowe są zaoferować Polsce i Węgrom dokument wyjaśniający, że mechanizm praworządności nie otwiera furtki dla małżeństw homoseksualnych, migracji czy eutanazji”.

dam/RMF FM,Fronda.pl

Komentarze (52):

Marian2020.12.4 12:16
Dobrze, ale niech się jeszcze odpie***lą od naszego wymiaru sprawiedliwości bo to nasza wewnętrzna sprawa.
Duraki, wy2020.12.4 10:53
Johannes Hahn ujawnił, że ceną za weto unijnego budżetu będzie wyeliminowanie Polski i Węgier z programu odbudowy gospodarki po pandemii. Pozostałe 25 państw podzieli środki między siebie.
gość2020.12.4 11:13
Jak na dodatkowy budżet złoży się tylko 25 państw i podzielą środki między siebie, a Polska nie dołoży i nie dostanie (podkreślam - dodatkowy budżet anty COVID!) to wychodzimy na 0 - ale praktycznie na mocny plus!
Dam2020.12.4 12:13
Coś ci matematyka się nie udała, bo Polska miała dostać z tego budżetu znacznie więcej niż by włożyła.
gość2020.12.4 10:49
Kompromis to już został zawarty na szczycie premierów UE w lipcu br. Zawarty po 4 dniach i nocach ciężkich zmagań - północy z południem,skąpych z rozrzutnymi, Niemiec z Wyszehradem! Polska w imię kompromisu i solidarności zgodziła się m.in.na bardzo nas obciążający nowy podatek od nieprzetworzonego plastiku. Ale co najważniejsze - kompromis ten dotyczył tylko ekonomii - a nie ideologii! Potem szatan,Soros i lewactwo zaczęło szulerskie wciskanie LBGT,aborcji, eutanazji! No i doprowadzili do kryzysu - ale dziś już patrzymy szulerom na ręce i żadnych nowych "kompromisów" nie będzie! Bo pod spodem byłby zawsze jakiś Bekanntmachung drobnym druczkiem: homomałżeństwa tylko dla uprawnionych inwalidów ,adopcja przez nich dzieci tylko sierot po klęskach żywiołowych, aborcja tylko bardzo wczesna a eutanazja tylko na pisemne żądanie chorego! Albo honorujemy szczyt lipcowy - albo niech się bujają lewaccy szulerzy, bo drugi raz już nie siadamy do stołu! A jeśli eurokołchoz się z tego rozleci - to miliony ludzi na świecie wydadzą zbiorowy jęk żałoby!!
Anonim2020.12.4 10:51
co oznacza kompromis zawarty z lewackimi barbarzyńcami?
PiS PO lewica jedna bandyterka2020.12.4 10:47
Niemcy obniżają podatki a co robi Morawiecki , to samo co Tusk: https://www.youtube.com/watch?v=IaCGLNGz998
Taro2020.12.4 10:14
Kompromis oznacza tylko tyle,ze z jednej strony pocaluja cie w reke,przekazujac jednoczesnie ,,podarek,, a z drugiej strony jak sie pochylisz,to bedziesz za kazdym razem wydymany,oczywiscie jak biedron bez wazeliny.
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 10:13
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A tu logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
hehehe2020.12.4 10:28
dlaczego zaraz chory z nienawisci i do chrzescijanstwa? Pewnie jak kazdy inteligentny czlowiek uwaza wszystkich foliarzy za dekli niezaleznie w ktorego boga wierza czy ktory rodzaj foliozy uprawiaja ;))). Poza tym wy kochane wolaki nie jestescie "chrzescijanami" zadnymi tylko wolskimi katolibami czyli antysemitami wierzecymi w zydowskiego boga Jehowe, jego syna Zyda Jezusa i jego matke Zydowke Marie. Takie sa fakty i z nienawiscia nie ma to nic wspolnego ;)))
Anonim2020.12.4 10:30
Zawyrokowała jedynie słuszna mądrość narodu? Potrafisz odnieść się merytorycznie?
Anonim2020.12.4 10:33
@Polonia Semper Fidelis następnym razem zastanów się co klepiesz bo jedynie tylko prowokujesz nienawiść.
Anonim2020.12.4 10:55
buhahahaha :-)
a Komorowski dał mu Krzyż2020.12.4 10:11
https://bonito.pl/k-48622995-george-soros-najniebezpieczniejszy-czlowiek-swiata
gwóżdż na działce mam zajęty2020.12.4 10:02
przez GW wydanie cyfrowe. Mam liszaje i tyłek uległ zgniciu. Podcierajcie Ruute i całe Niderlandy - jak mówił Zagłoba
Polak2020.12.4 10:01
Eurokomisarze traktują nas jak kiedyś traktowano Indian, od których kupowano ich ziemie za paciorki. W ramach morderczych dostosowań zniszczony przemysł a w zamian aqaparki, ścieżki rowerowe itp Coraz więcej Polaków widzi, że wyszliśmy na tej zamianie jak Zabłocki na mydle. Staliśmy się rynkiem zbytu dla towarów gorszej jakości, rezerwuarem taniej siły roboczej, turystycznym skansenem i popychadłem którego można ciągnąć za sobą w otchłań degrengolady. Na szczęście Polacy budzą się z letargu i widzą, że najpierw zaraz po referendum odebrali nam prawie połowę obiecanych głosów w brukselskich gremiach decyzyjnych, potem wbrew zapewnieniom że unia nie wtrąca się w sprawy obyczajowe uzależniają wypłatę odzyskanych środków od zgody na promocję ideologii lgbt a teraz jeszcze rojenia o ograniczaniu kompetencji państw narodowych na rzecz rozrastającego się lewackiego nowotworu!
Anonim2020.12.4 10:15
UE to lewacka rewolucja, robiona pieniędzmi żydowskiego kapitału korporacyjnego, a rewolucja nie uznaje kompromisów. Ścina głowy swoim przeciwnikom. Zwróciłbym uwagę na to, że rząd RP również "flirtuje" z żydowskim kapitałem korporacyjnym. A zatem, czy rząd RP popiera poza kamerami i poza swoimi wyborcami lewacką rewolucję? Nie da się mieć ciasteczko, i zjeść ciasteczko.
Jarek2020.12.4 10:17
Przypominam Ci, że to Polska aplikowała do UE, a nie na odwrót - primo. Secundo - jakoś 25 państwom to nie przeszkadza, tylko Polsce i Węgrom Tercjo - UE nie będzie płakać po Polsce i Węgrzech jeśli opuszczą UE, ale Polska i owszem. A jeszcze w czerwcu br. Mateuszek ogłaszał sukces negocjacyjny o fundusze - a teraz sam z nich rezygnuje. To jest geniusz strategii i biznesu. Poza UE nie będziemy "popychadłem"? Będziemy jeszcze większym. Ale aby to zrozumieć, trzeba samodzielnie myśleć, a nie powtarzać brednie Ziobry.
Anonim2020.12.4 10:41
Polska aplikowała do wspólnoty Ojczyzna i do wolnego rynku. Żadne z tych wartości nie są agendą dzisiejszej UE. W ręcz przeciwnie, zamordyzm niemiecki, i niszczenie gospodarek narodowych państw ostatnio włączonych do organizacji UE. Zobacz, choćby usługi transportu. Zobacz, niszczenie wartości chrześcijańskich, tu nawet nie ma mowy o zwykłej tolerancji, tylko o niszczeniu. Dalego tak ważne jest łączenie w Polsce wszystkich organizacji na pawicy, oraz, prawicy w krajach EU. Jak otwarcie mówi lewactwo, to jest wojna!
T.2020.12.4 12:16
Ad.1 owszem, Ad.2 a to nie możemy mieć prawa głosu? Nie możemy się wypowiadać? Musimy przyjmować bezkrytycznie wszystkie bzdury które UE w całej swej bezmyślności spłodzi? Traktaty akcesyjne jasno opisują w jakich sprawach oddaliśmy UE jurysdykcje, a w jakich zostały w kompetencji krajów członkowskich. Jeżeli nie dostrzegasz hipokryzji i stronniczości UE to bardzo mi przykro.
Jarek2020.12.4 15:28
Drogi T., to co napisałeś, to slogany, slogany, slogany. Gdyby PIS nie zrujnował sądów, nie upolitycznił TK, itd, itp. Nie byłoby tego całego rejwachu. Marzy Wam się komunistyczny zamordyzm, który PIS konsekwentnie wprowadza. To jest przykre drogi T.
Anonim2020.12.4 9:58
Mogą tym papierkiem po...trzeć angele
AAAtomek2020.12.4 9:49
Prawica boi się, że będą musieli zawierać małżeństwa homoseksualne (zamiast po cichu jeździć wyszaleć się do Brukseli...), oraz że ich dzieci będą poddawali ich masowej eutanazji?
Anonim2020.12.4 10:50
@AAAtomek, homoseksualizm, pedofilia, pornografia, aborcja tp przemysł rozwijany za pieniądze narodu handlującego i nie łączyłbym tego z ideową prawicą w żadnym z krajów.
Z Frondy się tego nie dowiesz2020.12.4 9:44
1)"Program RODZINA+" : Firma brata byłego szefa resortu zdrowia, Łukasza Szumowskiego, dostała granty na setki milionów złotych. Firma OncoArendi Therapeutics aż 16 razy ubiegała się o dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju samodzielnie bądź jako członek konsorcjum. W czasie rządów PiS, firma otrzymała dofinansowanie na poziomie 140 mln złoych.- 2) "Program ZNAJOMI KRÓLIKA": PKP trampoliną karier. Kolejna osoba wprost z państwowej spółki trafia do gabinetu wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Sławomir Starzec miał zostać zatrudniony 2 listopada. W trzyletnim okresie poprzedzającym, wykazał takie miejsca pracy, jak m.in. IPN, spółkę zajmującą się wynajmem aut oraz PKP Cargo. W spółkach kolejowych pracowali również jego inni asystenci: Karolina Czerwińska (była pracownica PKP) i Piotr Mazur (pracował w PKP InterCity). Na kolei (PKP Informatyka) zatrudniony był również Piotr Zegadło, który asystentem Kaczyńskiego został w połowie października, ale niedługo później opuścił to stanowisko. 3) "Program HOTEL2020": Od paru dni rząd PiS jawnie straszy hotelarzy, że łamanie zakazów może się dla nich fatalnie skończyć. Jak się okazuje Hotel Sabała należący do wicepremiera Andrzeja Gut-Mostowego przyjmuje gości jakby pandemii nie było. W tym hotelu bez problemu można dostać zakwaterowanie z żoną i dziećmi na tzw. "podróż służbową".
Anonim2020.12.4 10:07
Ludziom takie argumenty nie trafiają do mózgów . Już dawno temu temu przestali myśleć . Propaganda urabiająca mózgi robi swoje . PiS zaś jest w tym lepszy od Komuny . Takie przekręty jakie robi PiS to nawet PO nie robiło . I na nic nie mamy wpływu . Kolejne rządy mogą być jeszcze gorsze . Nikt nie dba o dobro narodu jedynie o własny . Zresztą jaki to naród ? Za czasów PRL coś takiego było nie do pomyślenia . Ale nie podobał nam się PRL . No to mamy to , co chcieliśmy . Ale właśnie słyszę w mediach o katastrofalnym stanie Ziemi . Już niedługo skończy się jednakowo dla wszystkich . Nie pomogą konta i układy pasożytów . "Muszą działać pilnie by ratować Ziemię " ? ZA PÓŹNO .
Anonim2020.12.4 9:39
Praworządność jest zapisana w traktatach, i tego należy się ściśle trzymać. Każda zmiana traktatu, to zgoda w referendum. Koniec, kropka. Z barbarią nie układa się w jakiekolwiek zapisy, bo i tak tego nie będą respektować.
gość2020.12.4 9:34
PiS wbrew pomyjom i fali hejtu to jedyna realna siła, która uświadamia Polakom, że jesteśmy równie wartościowi jak inni Europejczycy, że można walczyć o swoje interesy i to nie jest powód do wstydu, jak stara się to przedstawić PO. Pod rządami PiS wykuwana jest prawdziwa Polska suwerenność, odrzucane są kompleksy, które na siłę stara się wpędzić PO i TVN. Ich czasy się już skończyły. Polacy poczuli smak wolności i własnej wartości. Jesteśmy bardzo wartościowym narodem z własnym państwem ulokowanym w super dogodnym komunikacyjnie miejscu Europy i zaczynamy to doceniać!
Anonim2020.12.4 9:48
PIS to partia egoistyczna, i antypolska. Sprawa jest w tym, że PiS cały czas gra na rozbijanie polskiej prawicy. Robi to nawet wewnątrz koalicji. A zatem, zamiast szukać porozumienia w łączeniu wszystkich organizacji po prawej stronie, nawet pomimo pewnych różnic, to je rozbija, i wzmacnia lewactwo. To może okazać się tragiczne dla Polski już przy następnych wyborach, bowiem jak PiS odda władzę przy urnach, a to jest realne, to lewactwo zmieni Polskę nie do poznania w antywartości, i powrotu do chrześcijańskich wartości w Unijnej rzeczywistości już nie będzie. Należy kategorycznie żądać od PiS-u aby łączył siły prawicowe.
AAAtomek2020.12.4 9:52
Technologia idzie tak do przodu, że położenie geograficzne, nie jest już atrybutem. Po ewentualnym POLEXItie wyjedzie "kilka" milionów Polaków, w większości młodych. Czym ich zastąpisz? Emerytami, Nepalczykami czy Etiopczykami, z całym szacunkiem do nich.
ala2020.12.4 9:33
Jaka jest wg was definicja praworządności, którą praworządność Polska złamała? Działania UE nie mają nic wspólnego z praworządnością, a forsowany mechanizm ma być politycznym narzędziem służącym Brukseli do wymuszenia na Polsce i Węgrzech przyjęcia imigrantów, propagandy LGBT i aborcji.
Dam2020.12.4 9:57
Może niech ci powie Kaczyński sprzed lat https://streamable.com/ietsab
Włodek2020.12.4 9:32
Takie propozycje znamy od czasów Zagłoby i Inflant
Anonim2020.12.4 9:31
To taka informacja dla biomasy aby nie miała pretensji do tych pisich sk synow które chcą zniszczyc nasz kraj
Anonim2020.12.4 9:59
won kacapie bo capisz
Anonim2020.12.4 9:27
Niech pisie wypieprzą kaczke i zero aby Białoruś nie była dla nas wzorem demokracji
ala2020.12.4 9:35
Pan Kaczyński to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Może jest starym kawalerem, kurduplem, kartoflem i ma wygląd lichy. Niejeden europejski, pachnący, dobrze ubrany może mu "dowalić", wyśmiać go. Ale ten facet wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Jest Kaczyński i długo nic. Ten facet odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Reszta to tylko miernoty. Podręczniki historii za 50 lat będą pisały o Kaczyńskich. Nie będzie tam ani słowa o Tusku. Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu. To ktoś więcej niż polityk. Kaczyński to jedyny polityk, który nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. A w 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.
AAAtomek2020.12.4 9:47
Adolf Hitler był najskuteczniejszym politykiem Niemiec w latach 1933-1945, a Józef Stalin w latach 1922-1953.
Anonim2020.12.4 10:01
To fakt, pan Kaczyński to najskuteczniejszy polityk, ..., o ciągotach lewackich, socjalista, filosemita, ukształtowany przez masona Lipskiego, który dla egoistycznych partykularnych celów niszczy polskich narodowców, niszczy ideową prawicę w Polsce. Strateg, co wykorzystuje swój polityczny spryt to niszczenia polskiej idei narodowej. Skutkiem tego, Pan Kaczyński odpowiedzialny jest za odbudowę lewactwa do realnej siły politycznej mogącej rządzić w Polsce już przy następnych wyborach. I tak może być oceniony przez Polaków o chrześcijańskiej łacińskiej wrażliwości.
o ...2020.12.4 9:26
... sprawa jest bardzo prosta ... zapisać czego mechanizm praworządności dotyczy , a nie czego nie dotyczy ...
Anonim2020.12.4 9:37
Praworządność jest zapisana w traktatach, i tego należy się ściśle trzymać. Każda zmiana traktatu, to zgoda w referendum. Koniec, kropka. Z barbarią nie układa się w jakiekolwiek zapisy, bo i tak tego nie będą respektować.
Anonim2020.12.4 9:25
"praworządność" niemiecka, lewacka, unijna to tylko hucpa. UE to antywartości. Antywartości to rewolucja wspomagana hojnie przez żydowski korporacyjny kapitał. Nie da się pogodzić >wartości< z >antywartościami<, i o tym należy głośno mówić, bo to jest sedno tej sprawy, co rozgrywa się w UE. To walka o cywilizację łacińską. Nie uciekniemy już od tematu antywartości, które rządzą UE, co oznacza, że musimy na serio liczyć koszty Polexitu. Istotne jest to, że PiS rozbija jedność prawicy w Polsce, jest egoistyczny, antypolski, i robi to konsekwentnie. Jedynie zjednoczona prawica może być siłą i skutecznie przeciwstawić się antywartościom. Jeśli PiS gra na oddanie władzy lewakom w kolejnych wyborach, a to jest realne, to chrześcijańską Polskę czeka los Irlandii, a zatem legalizacja antywartości. Powrotu już nie będzie. Szanujmy każdego prawicowca, choć może mamy odmienne zdanie w jakiejś kwestii, bo tylko w jedności siła. Domagajmy się od PiS-u jednoczenia wszystkich organizacji na polskiej prawicy, to teraz kwestia być, albo nie być.
srosz2020.12.4 9:21
nie wierzcie oszustom za grosz.dopiero całkowicie jasne i klarowne zapisy dotyczące tylko prawidłowości wydawania funduszy.
Grizzly2020.12.4 9:19
"Kompromis" będzie polegał na wstawieniu przysłowiowego przecinka w umowę budżetową! Nie dajcie się OSZWABIĆ!
Anonim2020.12.4 9:15
Jak te prawiczki lubią się same oszukiwać...
AAAtomek2020.12.4 9:14
Pamiętajcie pisiorki, jeśli Polska nie otrzyma pieniędzy nic się nie stanie. Nie zrealizujemy tylko wielu projektów. Polska może być biedna byle katolicka jak to mówicie.
ala2020.12.4 9:37
Skąd w Tobie tyle jadu i nienawiści?
AAAtomek2020.12.4 9:46
Jestem tylko wkoorwiony na was. Nic osobistego. Niszczycie tylko ten piękny kraj.
T.2020.12.4 9:07
A potem będzie kolejne posiedzenie KE, która nada sobie sama nowe uprawnienia mając w nosie traktaty akcesyjne mówiące jasno w jakich dziedzinach życia oddaliśmy jurysdykcje UE. Podpowiem tylko że nie ma tam ani słowa o światopoglądzie, czy kształtowaniu prawa - ani o wyższości prawa unijnego nad krajowym - na co lubią się powoływać "sędziowie" (każdy kto był kiedykolwiek w sądzie wie doskonale że sprawiedliwość jest tam na ostatnim miejscu, a prawo jest dla maluczkich) Ot takie podwójne standardy.
Karol2020.12.4 8:56
Tylko, ze oprocz tych kwestii, jest milion innych " powodow " do ktorych bedzie sie mozna przyczepic, mysla, ze trafili na debili i nas " wystrychna na dudka "!! Taaakiego "walusia ", jakiego pokazal Kozakiewicz !!
xyz1232020.12.4 9:04
na debili trafili to fakt, ale na dudka to wy sami sie wystrychniecie... Plaficofi platryidioci wmowili wam jakies byzydy tymczasem okazyje sie, ze sami z workiem na wierzchu po rynnach w B jezdza ;)))
YES2020.12.4 8:33
Niech się wypchają. Nie ma zgody na wybiórczość. Nic nie może być poza traktatami.