Budka popiera chamskie okrzyki KOD, bo …  "nie ma szacunku dla prezydenta, który łamie konstytucję" - zdjęcie
13.02.20, 09:18

Budka popiera chamskie okrzyki KOD, bo … "nie ma szacunku dla prezydenta, który łamie konstytucję"

45

Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej udzielił wywiadu w opublikowanym dzisiaj „Super Expressie”, w którym rozmowa dotyczyła m.in. ostatnich zakłóceń uroczystości państwowych i wulgarnych okrzyków działaczy KOD pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy.

Prowadząca wywiad zapytała Budkę, czy usprawiedliwia zachowanie działaczy KOD, stwierdził:

- Tak, usprawiedliwiam ludzi, którzy nie zgadzają się na to, by prezydent bez konsekwencji łamał konstytucję, ludzi którzy domagają się respektowania praw mniejszości i szanowania prawa

Oczywiście – co nie jest w żadnej mierze zaskakujące – winą za takie zachowanie bojówki PO w postaci działaczy KOD obwinił PIS, a głównie Mariusza Kamińskiego, Julię Przyłębską i prezydenta Dudę, bo ten ułaskawił Kamińskiego. A to właśnie Kamiński i Przyłębska są winni.

Powiedział też:

- To jest odpowiedzialność Andrzeja Dudy i jego obozu politycznego. Kto prowadził zmasowany atak na prezydenta Komorowskiego? To mnie Kaczyński powiedział "zdradziecka morda", to mnie powiedział te ohydne słowa.

Nowy lider PO idzie w zaparte starą drogą Schetyny. Opozycja totalna jaka była taka została. Jedynie rozmiar garnituru się zmienił. No i uzębienie mniej rekinie. 

No i całe szczęście, że jakiś toi toi się nie palił w Pucku, jak obok domu Krzysztofa Brajzy, bo też pewnie winny byłby PIS.

 

mp/"Super Express"

Komentarze (45):

Po prawej Ty po lewej ja2020.02.14 8:47
Droga redakcjo Frondy! Kiedy napiszecie o Lichockiej i jej międzynarodowym znaku pokoju?
K.A.2020.02.13 21:09
Rząd Polski powinien poprosić Premiera Francji o oddelegowanie instruktorów z Group es d'Intervention de la Police Nationale w celu szkolenia polskiej policji. Najwyższa pora wprowadzić europejskie standardy. Dosyć bezkarności dla bydła totalnego panoszącego się w kraju. Brak odpowiedzialności za przestępstwa demoralizuje. Przykładem do czego to prowadzi jest nadzwyczajna kasta.
PolakNieLeming2020.02.13 17:14
Budka to patałach, pokurcz, złośliwy gnom dla którego ja nie mam ani krzty szacunku, ponieważ on nie ma szacunku do Prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach.
Maria Blaszczyk2020.02.13 22:03
A tu pani posłanka Lichocka nie ma szacunku dla Polaków chorych na raka: https://images.app.goo.gl/X9zkaqXUazULczJM7
anonim2020.02.13 16:42
Przebija go Kidawa, która utożsamia chamstwo z odwagą, jak na folwarczną dziewkę przystało, śladu po przodkach brak!
Gabarah2020.02.13 15:58
Polsce i obozowi rządzącemu nic lepszego nie mogło się przydarzyć !!! Jak CUDNIE - że 10 000 równie idiotycznych członków PO wybrało korespondencyjnie takiego idiotycznego faceta na swojego przywódcę !! brawo...............
Marian et Jeannette2020.02.13 15:55
Każdy idiota - a szczególnie pożyteczny idiota - jak mówił Lenin - w tym pan BUDKA ma prawo do swojego idiotyzmu. !!! Jeśli uznać słowa pana Budki za nośnik : to Polacy powinni byli cały czas za ich kadencji wyzywać w najgorszych słowach Kwaśniewskiego, a szczególnie kumpla pana Budki niejakiego prezydenta - pożal się Boże - szoguna Komorowskiego, co na forum międzynarodowym tłumaczył przepis jak robić bigos !!! Polacy tego nie robią - bo mają w sobie przyzwoitość i szacunek dla demokracji. Brak szacunku wobec demokracji ma Budka i jego formacja i hołota "kodziarska" zwożona i wożona samochodami po Polsce jako bojówki wyzute ze wszelkiej przyzwoitości i obrażające ludzi.
Figuerola2020.02.13 15:46
Jeśli mam postępować w myśl słów pana Budki to ja staram się mówić niżej prawdę, a nie kłamać jak to robi lider partyjki zwanej PO : : To znaczy, że ja także mogę w najgorszych słowach wypowiadać się o panu Budce - że jest zerem w polityce, kłamcą wielokrotnym, że jego formacja polityczna, bo nawet nie jest to żadna partia - a partyjka, zamiast starać się o wyborców ODDAŁA własne miejsca wyborcze do Parlamentu Europejskiego komuchom, podkreślając tym samym, że te komuchy mają na nich haki. Pan Budka i jego kumple nie są żadnymi politykami - są kłamcami, cynikami do ostatnich granic, co oszukiwali przez 25 lat swoich wyborców i mnie - a szczególnie przez lata 2007-2015, są niewarci miejsca w polityce polskiej, niszczyli wolność obywateli, dziennikarzy, zwykłych ludzi nasyłając na nich policję jak w listopadzie 2014 r., co pokazują nadal w Polsce i poza jej granicami. Grupa pana Budki dowiodła, że trzymała władzę, TYLKO dla władzy, a tracąc władzę formacja ta nie umie sobie poradzić ze sobą, bo ludzie tej partyjki i ich ludzie popierający to tacy sami cynicy, mocni w gębie, jak mi dziś powiedział jeden ze zwolenników pana Budki - przyznając się tym samym i potwierdzając to - co wyżej napisałem !!!
lady chapel2020.02.13 15:19
Kalizm jest główną ideologią, rządzącą polską polityką. Czyli: jeśli coś robią nasi odrażający wrogowie, to jest to z definicji niegodziwe, wstrętne i zdradzieckie; jeśli dokładnie to samo robimy my, to jest to zrozumiałe, słuszne, a nawet chwalebne.
GIZD2020.02.13 15:18
KOMOROWSKI I TUSK BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI ZAIMAŁ NASZE PIENIĄDZE Z OFE TO BYŁO ZGODNIE Z PRAWEM. BRAWO.
rodzynek2020.02.13 14:29
Pamiętajcie,że nawet idiota ma prawo do tego,aby oPOwiedzieć swoją bajkę.Budka jest tego przykładem!!!
Nina2020.02.13 14:17
Budka niczym się od tych KODziarzy wulgarnych nie rózni, tak jak cała jego partia KO KOmuchy ich POtomkowie Polaków zabijali, a teraz ich latorośle do partii KO się dostali i przeszkadzakją polskiemu rzadowi.Ta antypolska partia powinna być zlikwidowana bo to ZDRAJCY, TARGOWICA i szkodniki Polski.
rodzynek2020.02.13 14:31
Bardzo trafiony komentarz.Taka prawda.
Krzysz2020.02.13 13:42
Wielce jest PIS oburzenie kiedy Duda został wygwizdany i wołają jaka jest wśród opozycji mowa nienawiści. Natomiast kiedy były premier i przewodniczący RE Tusk jest wygwizdany to już żadnego oburzenia nie ma: https://www.dorzeczy.pl/kraj/46897/tusk-wygwizdany-podczas-skladania-wienca-przed-grobem-nieznanego-zolnierza.html Jest kilka synonimów opisujących tę sytuację: Obłuda, cynizm, hipokryzja, wyrachowanie.
turkuć podjadek2020.02.13 14:20
" polskość to nienormalność " " dorżnąć watahy " przypomnij sobie fiucie "błękitny marsz " przypomnij sobie pacanie jak to patroszono Jarka K. i obdzierano ze skóry , przypomnij sobie bęcwale jak mordowano PISowca .....przypomnij sobie kretynku jak to znieważano ludzi na krakowskim przedmieściu , jak ich obsikiwano ......a przemysł pogardy rozpoczął się następnego dnia po wyborach 2007 ...... rechocik komora i tffuSSka na lotnisku w kwietniu 2010 roku ...... nie POrównuj PO..pierd...nej PatOlogi i obecnego Rządu RP
Krzysz2020.02.14 14:00
Jak dziecko na podwórku :). Lepiej doczytaj sobie jaki jest przekaz za "polsksość to nienormalność". Jest jak najbardziej pozytywny. No i oczywiście zerknij sobie na prawdziwy przemysł pogardy TVPIS za twoje i moje pieniądze.
Edek2020.02.13 13:13
Pan Pupka popiera chamów i ordynarnych gburów. Taki przywilej Pana Pupki i takie jego normy kultury.
klaus2020.02.13 12:51
Pan Budka może sobie pozwolić na tego typu stwierdzenia, ma za sobą ogromny potencjał poparcia mediów, dziennikarzy, ktore to media robią wszystko aby ośmieszyć wszystkich popierających PiS , robią to bardzo skutecznie, a po prawej stronie po prostu brak dziennikarzy z ikrą same eunuchy i w ramach poprawnosci ustępują , a co robią przeciwnicy a walą z grubej rury, i o zgrozo przynosi to efekty w wysokosci jakby policzyć całą opozycję z bardzo wysokim progiem poparcia, bo ludzie popierają silnych, a nie ciale ustępujących w imię zle pojetej poprawności politycznej.
Edek2020.02.13 13:15
To nie poprawność polityczna. Prawica jest skrepowana dobrym smakiem i kulturalnymi normami społecznymi. Chama i prostaka nic nie ogranicza.
kobieta2020.02.13 16:54
Klaus pierdzielisz głupoty człowieku mysl realnie czy wiesz ze ta patologiczna opozycja nadaje gdzie sie da ..ulica i zagranica..junkersy angeliki i inne gady słuchaja tego z polski szatniarza co podawał marynarki..i smiał sie jak głupi do sera..powtarzajac ze Polska to nicosc i nalezy ja ukarac.. ..dobra była jak oni rzadzili kradli i wyprzedawali wszystko na potege za bezcen zabrali ludziom ich oszczednosci z OFE wyrzucali z mieszkan pracy nie było wiec za co mieli zyc? za godzine pracy na czarno płacono 4...5 zł bo innej nie było ..rosło bezrobocie z dnia na dzien gnebiac Nasz Naród i ukochana Ojczyzne UE słucha tych którym grozi odpowiedzialnosc za upadek całej gospodarki ...
lol2020.02.13 12:33
toż to agentura jest
Grizzly2020.02.13 12:06
POKO i KOD mają te same geny - bolszewickie!
Adam S2020.02.13 12:03
Budka popiera chamskie wrzaski bo sam jest cham. Taki się urodził. Towarzystwo platfonsów tylko utwierdziło w nim to chamstwo. Jego faworyta Kudawa-Płońska, czy jak tam jej, takie samo szambo jak on. Zdziwienie budzi tylko, że tyle chamów znajdzie się, żeby tych kryminalistów popierać.
Maria Blaszczyk2020.02.13 22:02
Nie to, co pani posłanka Lichocka, pokazująca spektakularnego fakulca tym, którzy chcieli przekazać 2 mld złotych na onkologię. Prawdziwa dama. A Polacy niech zdychają na nowotwory, z którymi radzą sobie takie potęgi jak Albania czy Białoruś. https://images.app.goo.gl/X9zkaqXUazULczJM7
turkuć podjadek2020.02.13 11:48
ty łysa szmatława mendo , ty mówisz o szacunku ????? jesteście z tą swoją POpier...ną PatOlogią ściekiem fekalii i SSkur...syństwa .....
Matwiej Bej2020.02.13 11:20
ZAGŁĘBIACY--Czeladzianie JAK DŁUGO JESZCZE będziecie tolerancyjni dla WASZEGO Rodaka??????????????????? WSTYD DLA CZERWONEGO ZAGŁĘBIA.
Polka2020.02.13 10:20
Niestety panie B nie ma żadnego usprawiedliwienia. Protesty można organizować, ale przy innych okazjach a tych okazji jest wiele. Zakłócanie pięknej patriotycznej uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę dostępu do morza to jest szczyt chamstwa to jest obelga dla tych Polaków którzy walczyli o niepodległość . Mogą tak zachowywać się ludzie którzy nie są Polakami albo wyzbyli się resztek patriotyzmu i kultury. To warcholstwo do kwadratu.
Wiesław Kaloryfer2020.02.13 11:09
Zgadza się. Dokładnie tak samo było, jak jakieś warchoły buczały na Bartoszewskiego czy Kopacz na cmentarzu przy rocznicach wybuchu powstania. Tak samo, jak wydzierano się podczas rocznicowego przemówienia Komorowskiego w Krakowie na Oleandrach. Wtedy PO wyło z oburzenia, dziś przy podobnych zachowaniach, ale swoich zwolenników uważa, że wszystko jest OK. Wtedy PiS twierdził, że gwizdy i krzyki na władzę nie są niczym złym i się jej należą. Pierwszy prawnik rzeczypospolitej - historyk Jacek Sasin wówczas w TV twierdził, że nie może potępić sprawców zakłócania uroczystości na Powązkach, bo kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Ale dziś, kiedy zaatakowano Prezydenta z jego formacji, to pierwszy na barykadach oburzonych. Tak samo dziennikarze. Pamiętam Rachonia, jak to na urlopiku siedząc po kolana w wodzie jeziorka i nagrywając "z rąsi" oburzał się, że Komorowski śmiał zaproponować rozdartym warchołom zakłócającym państwową uroczystość lewatywę. Dzisiaj TVP, w której pracuje pierwsza jedzie po kodomitach za zakłócanie przemówień PAD. Zresztą ta hipokryzja nie dotyczy tylko rozdartych demonstrantów. To samo było niedawno z niszczeniem biur poselskich. Znalazła sie banda pajaców, co sobie wymyśliła dewastować elewacje i wejścia do biur poselskich przeciwników politycznych. Niszczono i biura PiS i biura PO. Ale czy których z polityków tych partii wezwał swoich sympatyków do zaprzestania tych akcji? NIE. Każdy tylko wytykał palcami tych z drugiej strony barykady, udając, że "swoi" są tylko święci. Hipokryzja level hard z obu stron.
katolik2020.02.13 10:19
Polacy nie zajmujcie się dnem mor-społ-politv popslsldwiosnanowoczesna, w prog wybor przygotowują- polskie obozy śmierci- w postaci eutanazji aborcji lgbt gender profanacji Jezusa i Matki Bożej , niszczenia Koscioła. Jest powiedziane kładę przed toba błogosławieństwo albo przekleństwo. Dno i ci co na nich głosują zaciągają grzech społeczny i osobisty Polaków, już zaciągnęli kare przekleństwa. Kard Wyszyński módl się za Polske!
qwerty2020.02.13 10:16
Buczenia i krzyki na cmentarzu nie były chamskimi okrzykami. Inne ekscesy wobec Prezydenta Komorwskiego czym były? Aha był wystąpieniem ludu pracującego miast i wsi ? Każdy kot ma IQ nieco wyższe od rośliny doniczkowej zauważy.
Jahu2020.02.13 10:50
to teraz sobie odpowiedz na pytanie czy Duda i Kaczyński dziękowali im za to? bo Kidawa dziękowała i była w siódmym niebie.
Joanna2020.02.13 10:04
OTO "NOWE" OTWARCIE BUDKI!!! Jeśli ktoś się łudził, ze będzie inaczej, to musi się pogodzić z tym, że był naiwny!!!
katolik2020.02.13 9:58
czy PIS wreszcie wezmie się za miliardy dna PO, przecież komisja była już dawno . Strach ,ale przed kim ,przed dnem. Jeżeli tak, to PIS jest żałosne
poPO=kurw...i zodzieje2020.02.13 9:58
z ryjcem budki wszystko popierałbym, cokolwiek byle jako tako było , ale to juz koniec PRYMITYWIE!!!!!
Dam2020.02.13 9:39
Piękna manipulacja. Tak pięknie wycinanych fragmentów wypowiedzi to chyba nawet Lis nie potrafiłby skomponować. A tutaj trochę więcej fragmentów dla zaciekawionych: „Dziś Mariusz Kamiński jest, gdzie jest, bo Andrzej Duda go ułaskawił, dziś Julia Przyłębska – odkrycie towarzyskie prezesa PiS – jest prezesem Trybunału, bo prezydent powołał ją na to stanowisko wbrew konstytucji. To są błędy Andrzeja Dudy i ja jestem ostatnim, który by powiedział: zamknijcie oczy” – stwierdził lider PO." „To, że występuje w Pucku, oznacza, że przestał łamać prawo? Nie. Wyborcy mają prawo domagać się elementarnych zasad. To jest odpowiedzialność Andrzeja Dudy i jego obozu politycznego. Kto prowadził zmasowany atak na prezydenta Komorowskiego? To mnie Kaczyński powiedział „zdradziecka morda”, to mnie powiedział te ohydne słowa. Gdzie był prezydent Duda, kiedy koleżanka Ziobry obrażała Roberta Biedronia i Krzyśka Śmiszka. Przeprosił Polaków? Nie” – mówił Budka." "Gdzie był prezydent Duda kiedy koleżanka Ziobry obrażała Roberta Biedronia i Krzyśka Śmiszka? Przeprosił Polaków? Nie. Nie wymagajmy żeby z jednej strony ludzie byli poniewierani i żeby nie mogli wyrazić swojego sprzeciwu. Sprzeciwiam się tylko wulgaryzmom, bo nikogo nie powinno się obrażać (…) nie mam szacunku dla prezydenta, który łamie konstytucję – mówi wprost Budka." "Trzeba dać tamę państwu totalnemu. Banasiom, tym, którzy kradli odzież z kontenerów PCK żeby wpłacać pieniądze na kampanię wyborczą. Ten akt oskarżenia, te trzy miliony złotych, które działacze PiS ukradli biednym pokazuje stan umysłu tych ludzi, tę pogardę. Oni nie mają żadnych zasad. Gdzie jest premier Morawiecki żeby przeprosić za standardy swoich kolegów? Gdzie jest prezes Kaczyński? I oni się dopominają o standardy?! Oni się nawet nie powstrzymali przed tym żeby kraść ubrania z kontenerów przeznaczonych dla biednych ludzi i wpłacać pieniądze na kampanię? Czy może być jakiś głębszy obraz zepsucia tych ludzi?" No i całość wywiadu https://www.youtube.com/watch?v=n424DoP7a2M&feature=emb_logo Wstydź się frondo za robienie prostytutki z 8-ego przykazania
Jahu2020.02.13 9:47
Bredzisz jak Borys..jacy wyborcy, grupka tych samych kodziarzy, których szefunio niejaki Kijowski okazał się złodziejem i jakoś nie krzyczeli, Kijowski złodziej.. Jakie obrażanie Śmiszka i Biedronia, skoro jeden chce być prezydentem to Śmiszek chcąc nie chcąc musi być pierwszą damą..hehehe
Dam2020.02.13 10:02
Ale ja ich nie popieram, po prostu gardzę kłamstwem i manipulacją. Portal "poświęcony" się w nich lubuje, a to chyba nie przystoi. Poza tym ciekawie brzmią twoje słowa o złodziejach w kontekście tego, że PIS kradł ubrania z Czerwonego Krzyża, żeby sfinansować kampanię wyborczą.
Maria Blaszczyk2020.02.13 22:00
Drogi Jahu, może odrobina przyzwoitości. I logiczne myślenie. Pan Mateusz Kijowski, gdy zarzucono mu nieprawidłowości - skądinąd wmanewrowanie go w to to bardzo udana akcja ekipy rządzącej - się wycofał. A rzecz była na nieskonczeni emniejszą skalę, bo chodziło o zwykłą drobną nieuczciwość. Tymczasem pan prezydent łaskaw jest jeździć po całej Polsce - był już chyba w każdej gminie, pokazują go media, szczuje na kolejne grupy, opowiada niesamowite dyrdymały - a jego przekręty niszczą cały kraj. Chociażby jego rola w ochronie SKOKów i działania blokujące objęcie ich nadzorem finansowym spowodowały straty w wysokości o rząd wielkości większe niż największa afera z czasów PO, Amber Gold - która zresztą też była możliwa dzieki nieobjęciu go nadzorem... A partnera prezydenta nazywamy "pierwszym dżentelmenem". Tak samo jak to ma miejsce w sytuacji, gdy mówimy np. o partnerze prezydentki. To dość proste.
POZNAN2020.02.13 9:55
Ty gnoju kłamliwy!!Juz jestescie z wasza partyjka w smietniku!!!
Dam2020.02.13 9:59
Jeszcze napisz, gdzie napisałem kłamstwo. Chyba, że nie potrafisz. A "mojej" partii to nie ma w sejmie, bo żadnej z aktualnych nie popieram. Po prostu PIS jest aktualnie najgorszą partią rządzącą w wolnej Polsce.
Jahu2020.02.13 9:37
Wy Borysie nie tylko jesteście zdradzieckimi, ale też złodziejskimi i pełnymi hipokryzji mordami. Wy codziennie nazywacie Polaków, faszystami, bolszewikami, nierobami, głupkami ciemniakami itd itp..lista jest długa..
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.13 11:50
ciekawe jakby ten borysław mówił gdyby ktoś krzyczal do kidawy ty stara c......o-lub ty niekształtna gruba d-----o ?
JS2020.02.13 9:36
Jak możesz człowieku mówić o szacunku jeżeli twoja partia wyrzuciła milion podpisów do śmietnika w sprawie referendum o przeprowadzenie reform edukacyjnych ? MILION !!! Jakby były dwa miliony to i to poszło by do kosza. Twoje słowa są nic nie warte. Ten kto chodzi do kościoła i głosuje na POKO oddaje głos na rządy antychrysta. Pozdr.
polak2020.02.13 11:20
cham zawsze będzie bronił cham --któremu płaci---złodziej zawsze popiera złodzieja --taka jest prawda
katolik2020.02.13 12:54
dokładnie to sa głosy na szatana