Brytyjski rząd: Chrześcijanie czują się u nas dyskryminowani - zdjęcie
18.03.15, 08:10fot. sxc hu

Brytyjski rząd: Chrześcijanie czują się u nas dyskryminowani

3

Takie wnioski przedstawiła Komisja ds. Równości i Praw Człowieka brytyjskiego rządu. Wcześniej przebadała 2,5 tysiąca osób.

Okazuje się, że chrześcijanie bardzo często przyznawali, że poddawani są presji, by nie ujawniać swojej wiary. Wielu obawia się posądzeń o bigoterię oraz szyderstw. Dotyczy to zarówno sprzedawców, pracowników umysłowych jak i uczniów w szkołach. Na tym jednak nie koniec. Chrześcijanie są też przekonani, że dyskryminuje ich samo państwo poprzez rozporządzenia o równouprawnieniu.

Uważają, że ich prawa są mniej istotne niż prawa homoseksualistów. Taki wniosek wypływa ich zdaniem z procesów w sprawach o odmowę wykonania różnych usług dla osób homoseksualnych. Przykładowo sąd skazał cukiernika z Irlandii, który nie chciał upiec tortu ze sloganem popierającym postulaty LGBT; warto też przypomnieć, że innym razem skazani zostali właściciele małego hotelu, którzy nie chcieli przenocować homoseksualnej pary – choć tłumaczyli, że odmawiają wszystkim parom nie będącym małżeństwem.

kad/radio watykańskie

Komentarze (3):

anonim2015.03.18 9:45
@existenZ: tak zostaja wywalani z pracy za to ze wierza i nie daj by cos powiedzieli o wierze. przyklad jeden z wielu http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-brytyjski-lekarz-zwolniony-z-pracy-za-modlitwe,nId,595181 w szkocji tez to jest http://www.pch24.pl/cytowal-ksiedza-oko-i-wylecial-z-pracy-,14669,i.html
anonim2015.03.18 12:25
Do:existenZ Nie udawaj głupka że nie wiesz o co chodzi ! Dyskryminacja chrześcijan jest tu na każdym kroku , toleruje się muzułmanów ,hindusów z ich obyczajami i zachowaniem no i oczywiście wszechwładne środowisko LTGB . Przykłady : -kobieta zwolniona za noszenie krzyżyka(nikogo nie chrystianizowała) przez British Airways w tym samym czasie nie przeszkadzają burki ,turbany,czy kropki na czołach hindusek. Nie wspomnę o aferach typu wykorzystywanie ponad tysiąca dzieci przez islamistów w Rotherham wszyscy o tym wiedzieli policja ,gmina ,pomoc socjalna bała posłodzenia o ksenofobie itp W tym samym czasie na ulicach Londynu został aresztowany uliczny kaznodzieja za czytanie Biblii . Czy wyobrażasz sobie aby ci sami Panowie poszli wynająć pokój hotelowy od islamistów ? Nie zrobili tego bo wiedzieli że nic na tym nie ugrają co najwyżej mogli by stracić głowy . -
anonim2015.03.18 13:17
Mieszkam tu na co dzień i widzę to na własne oczy o czym ty jedynie teoretyzujesz .Nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia albo stosuje tą samą miarę tolerancji dla wszystkich .Co nie znaczy że chore żądania zboczeńców maja mieć wpływ na życie pozostałych ,tolerancja też ma swoje granice.Na przykład nie mam nic przeciw homoseksualistom dopóki nie nie zacznie interesować się moim tyłkiem .