Brytyjski historyk odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP - zdjęcie
05.09.20, 17:13Fot. screenshot - YouTube (Polish Embassy UK)

Brytyjski historyk odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP

3

Za wkład w rozpowszechnianie wiedzy o polskiej historii w Wielkiej Brytanii wczoraj odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP brytyjski historyk Roger Moorhouse.

Roger Moorhouse jest autorem m.in. takich książek jak „Polska 1939. Pierwsi przeciwko Hitlerowi” czy „Pakt diabłów. Sojusz Hitlera i Stalina”. Odznaczenie wręczył Ambasador RP w Londynie Arkady Józef Rzegocki.

- „W moich badaniach nad Europą Środkowo-Wschodnią, historia Polski znalazła sobie szczególne miejsce. Uważam, że jest ona wyjątkowo fascynująca i niemalże przypomina żywy organizm. Wciąż jest debatowana i odkrywana na nowo. Jednak moja praca naukowa nie ogranicza się tylko i wyłącznie do analiz historycznych. Istotnym jest, aby stawać w obronie prawdy o losach Polski, które są obecnie ofiarą propagandowych ataków. Wielu stara się na nowo pisać opowieść o II wojnie światowej, tworząc niebezpieczne mity na jej temat. Wiem, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zajmuje się aktywnym zwalczaniem i korygowaniem tego typu zachowań i jestem zaszczycony, że mogę być częścią tego procesu. Jest to swego rodzaju misja, która wykracza poza wyłącznie popularyzowanie polskiej historii w świadomości zagranicznych odbiorców” – mówił historyk odbierając odznaczenie.

kak/britishpoles.uk

Komentarze (3):

Szybka Randka2020.09.6 7:51
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
...2020.09.5 18:55
Dziękuję. Prawdę trzeba wciąż głosić, bo inaczej kłamstwo zajmie jej miejsce.
GUS2020.09.5 17:43
Oficjalnie wg GUS i Wikipedii w Polsce na stałe mieszka już ponad 10 000 Anglików. Nie mylić z Brytyjczykami np. Szkodami, Arabami z wysp itp. Chodzi konkretnie o Anglików - 11-ta mniejszość narodowa.