Brytyjczyk zestawił Jezusa i Mahometa. Zajęła się nim policja - zdjęcie
07.10.14, 20:50

Brytyjczyk zestawił Jezusa i Mahometa. Zajęła się nim policja

4

Policja w brytyjskim Taunton otrzymała zgłoszenie, według którego uliczny kaznodzieja Mike Overd obraził muzułmanów. Miał użyć mowy nienawiści, porównując Jezusa Chrystusa z Mahometem.

Jeden z oficerów policji w Taunton udzielił nawet wywiadu dla BBC i lokalnej gazety wzywając mieszkańców, by filmowali kazania Mike’a Overda, który rzekomo zawiera w nich niedozwolone treści.

Mężczyzna, jak tłumaczy, zestawił jedynie życie Jezusa Chrystusa z życiem Mahometa – a to siłą faktów nie może wypaść zbyt korzystnie dla islamskiego proroka…

„To było zwykłe porównanie, oparte na faktach. Mahomet poślubił 9-latkę. Nie żywię nienawiści do muzułmanów i głoszę jedynie prawdę Ewangelii. Ostatnio wziął mnie w obronę nawet muzułmanin, gdy zaczął na mnie krzyczeć lokalny sklepikarz” – tłumaczy Overd.

bjad/charismanews

Komentarze (4):

anonim2014.10.7 21:04
O, tak wygląda pseudo demokacja europejska, które jest nowym totalitaryzmem.
anonim2014.10.7 21:24
szybko muzułmanie się zaaklimatyzowali w ateistycznym kraju i jeszcze doskonale posługują się bzdurnymi rozporządzeniami o mowie nienawiści której zadaniem jest chronienie homoseksualnej mniejszości dając im sposobność obarczania każdego zarzutami o nienawiść jeśli przedstawi dane niezgodne z propagandą lgbtw,
anonim2014.10.8 9:38
@Myslacyinaczej Gdybym nie czytał Twoich wcześniejszych wpisów to bym Ci odpowiedział... Ale Wybacz daruję sobie.
anonim2014.10.8 14:08
No lewaki, to mowienie prawdy o Machomecie jest obrazą religijną? Naprawdę? A Machomet nie był złodziejem, rozbójnikiem, mordercą, pedofilem i gwałcicielem? Porównywanie życia Chrystusa, który jest samą miłością i miłosierdziem jest rzeczywiście oburzające!