Brytyjczycy przymusowo wysterylizują matkę sześciorga dzieci - zdjęcie
05.02.15, 19:19

Brytyjczycy przymusowo wysterylizują matkę sześciorga dzieci

35

Jeszcze w 2014 roku brytyjscy urzędnicy domagali się pozwolenia, by siłą zaprowadzić brytyjską matkę to szpitala, gdzie miała zostać sterylizowana wbrew swojej woli. Urzędnicy argumentowali przed sądem, że sterylizacja jest konieczna, bo – uwaga! – zdrowie kobiety zostanie narażone na ryzyko, jeżeli miałaby jeszcze więcej dzieci.

Urzędnicy chcieli w ten sposób „pomóc” kobiecie, bo stwierdzono u niej jakoby… problemy z nauką. Najpierw próbowali skłonić ją, by przyjmowała środki antykoncepcyjne, a gdy to nie poskutkowało, udali się ze sprawą do sądu.

Sąd przyznał urzędnikom rację stwierdzając, że sytuacja jest „wyjątkowa” i sterylizacja leży „w najlepszym interesie” kobiety. Wszystko ma być w dodatku zgodne z prawem. Oczywiście wszyscy naokoło przekonują, że cała sprawa nie ma niczego wspólnego z eugeniką, a jedynie z „terapią”.

Proponujemy jednak, by nie bawić się w takie niepotrzebne półśrodki. Postępacy powinni pójść od razu za wzorem nieustraszonych rewolucjonistów z Chin i ogłosić, że odtąd dzieci można, owszem, rodzić, ale tylko za pozwoleniem. Przecież ciąża jest ryzykowna, każdy przypadek trzeba więc gruntownie przebadać. Tak, by podatnik nie musiał płacić za ewentualne leczenie matki i dziecka. A jakby się jakaś nadprogramowa ciąża zdarzyła – to „wyjątkowe”, „zgodne z prawem” i „terapeutyczne” dzieciobójstwo na pewno rozwiąże problem. 

pac/life news

Komentarze (35):

anonim2015.02.5 19:32
"tym razem w lewicowym wydaniu"? Dlaczego "tym razem"? Czyżby 80 lat temu nazizm był mniej lewicowy niż teraz? Nazizm to narodowy socjalizm, lewica w czystej postaci. Ale widać pseudoredaktorzy Frondy nie tylko językowo, ale i historycznie są niedouczeni.
anonim2015.02.5 19:39
Kolego wyżej: Nazizm jest miksem nacjonalizmu i socjalizmu.
anonim2015.02.5 19:41
przejaw wolności. równości i braterstwa tak właśnie ateiści traktują kobiety siłą przeprowadzając zabiegi bo im się w łepetynach uroiło że jest przeludnienie.
anonim2015.02.5 19:45
Mamy w teorii Liberalizm i takie pomysły by urzędas oraz lekarz myśleli za pacjenta powrót do ZSRR. Co na to nasi frondowi obrońcy ,,prawa wyboru" Majestic skąd niby wiesz że to ateiści?,bez urazy ale twój troll śmieszy tylko przedszkolaków.
anonim2015.02.5 19:57
GenesisX Hitler był katolikiem, wychowanym w rodzinie katolickiej. Mądry człowiek, pisze to co chce, a głupi człowiek pisze to co wie. Hitler może i był wychowany w rodzinie katolickiej, ale katolikiem nie był. Był okultystą, a to czyni wielką różnicę:)
anonim2015.02.5 20:00
@GenesisX Luter też był ochrzczny w kościele katolickiem, Maximilian Robespierre też i wielu innych, ale to jeszcze nie znaczy, że byli katolikami
anonim2015.02.5 20:02
@Genesis Niestety, ale kolega @Bubu ma rację... Dysponujemy potwierdzonymi ustaleniami historyków i ekspertów, z których jasno wynika, że Hitler dążył do stworzenia nowej religii z sobą samym w roli bóstwa... W tym celu poszukiwał chociażby mitycznego Świętego Graala, stworzył swoją wersję modlitwy Ojcze nasz..., a w 1933 r. pisał, iż Kościół trzeba bezwzględnie zniszczyć i że on tego dokona... Nie wspomnę już o mordowanych z jego rozkazu katolikach i kapłanach katolickich... :( Faktycznie... Prawdziwie w duchu katolickim go mamusia z tatusiem wychowali... :DD
anonim2015.02.5 20:04
Tak tak szanowni panstwo, tą kobietę wysterylzować bo głupia, ale małolatom to tabletki antykoncepcyjne "po" można podawać i nikt nie pyta jakie to skutki będzie miało dla dzieci.
anonim2015.02.5 20:05
"Jakie są bezpośrednie przyczyny takiej decyzji? Jeśli ta kobieta rzeczywiście nie domaga intelektualnie to sterylizqcja jest jak najbardziej uzasadniona" Może i uzasadniona ale jakim prawem? Bydlakom którzy uzurpują sobie prawo do podejmowania takich decyzji należy podrzynać gardła i patroszyć.
anonim2015.02.5 20:10
@genesisX http://arkapana.republika.pl/nazi.html Przeczytaj jakim "katolikiem" był Hitler i czy "kościoły chrześcijańskie nie zauważyły, że rządzi NSDAP"
anonim2015.02.5 20:50
@staniero Ależ to są dokładnie tacy sami "konserwatyści", jakim "katolikiem" był Hitler... :DD
anonim2015.02.5 20:52
Ponownie idiota twierdzi że Hitler był katolikiem i na potwierdzenie tego okropnego stwierdzenia przywołuje własne mylne osądy, ty do podręcznika historycznego czasem zajrzy zamiast na wyborczy szmatławiec się lampić.
anonim2015.02.5 21:02
do: GenesisX Hitler urodził się katolikiem, a został oprawcą milionów. Ty za to urodziłeś się Polakiem, a zostałeś sowieckim trollem. Nie pochodzenie świadczy o tym, kim jest człowiek, ale jego czyny. "Po owocach ich poznacie" Ewangelia św. Mateusza 7:16 P.S. Wiem, że jako opłacanemu trollowi nie robi Ci różnicy to, co napisałem, ale zależy mi, żeby inni mieli świadomość o tym, co tu jest grane.
anonim2015.02.5 21:15
Maksyn jeden biskup pomagał nie cała instytucja.
anonim2015.02.5 21:23
@Maksym Kolega @Sebinus niestety ubiegł... :) Otóż to! Co za brednie, Maksiu, uskuteczniasz po raz kolejny?? Musisz jeszcze koniecznie zawrzeć wątek "bałkański" i będzie jak za starych, dobrych czasów... :)) Istotnie, procederu, w którym uczestniczyło kilku błądzących duchownych nie wolno pod żadnym pozorem rozszerzać na całość instytucji Kościoła, Watykanu, gdyż nie ma to jakiegokolwiek sensownego i merytorycznego uzasadnienia...
anonim2015.02.5 21:25
@Maksym Ha! Jesteś taki przewidywalny, Maksiu... Jednak już JEST, jak za starych, dobrych czasów... :DD
anonim2015.02.5 21:30
@Maksym A to klops... A taki Hitler np., był do tego stopnia "nielojalny" w stosunku do swych wielbicieli, że w 1933 r. w swych listach wprost pisał, iż potrzeba zniszczyć Kościół, oraz że on tego dokona. No i te rozpaczliwe próby stworzenia nowej religii z nim w roli bóstwa, te "przehitlerzone" wersje "Ojcze nasz...", te osobiście zlecane masowe mordy na katolikach i kapłanach katolickich... Cóż za dywersja! V kolumna jak nic! :DD A Pius XII?? Jak on śmiał w 1942 odprawiać nad Hitlerem egzorcyzmy na odległość i uznawać za owładniętego przez diabła?? Przecież dla dwóch biskupów był on ucieleśnieniem dobra, przyzwoitości i chodzącą skarbnicą cnót wszelakich... Czytaj, Maksiu, czytaj... Córce przykład dobry tym samym dajesz! Ale czytaj... ze zrozumieniem i sięgaj po dzieła pozwalające wejrzeć z różnych, odmiennych perspektyw... :)
anonim2015.02.5 21:31
@straniero A Stalin był w seminarium... Co prawda szybko wyleciał stamtąd na kopach, aleeee... Przez wzgląd na sam fakt, od wszystkich zbrodni - uniewinnić. :DD
anonim2015.02.5 21:34
Kard. Innitzer sam został przez Hitlerjugend zaatakowany.
anonim2015.02.5 21:37
@Maksym Straszneeeee.... Niczym spisek podchorążych w liczbie... DWÓCH... Buhahahahahahah :))))) I co w związku z tym, jaką pozycję w strukturach Watykanu zajmował Hudal?? Podpowiem, nie był w ŚCISŁEJ elicie, jeśli tak bardzo na to chcesz się powoływać, także... - niestety smuteczek. Poza tym... Nawet, jeśli Hudal byłby na wyimaginowanym urzędzie "zastępcy" papieża, to i tak o niczym to nie świadczy. Pisałem o kilku, może kilkunastu przy korzystnych dla podobnych Tobie "entuzjastów", rachunkach... Nijak ma się to do liczby księży przeciwnych polityce nazistowskiej i pomordowanych z rozkazów władz Rzeszy... :( Zresztą... Nawet logika... Takie pełne poparcie, z punktu widzenia Watykanu, nie przyniosłoby nic dobrego, jakiejkolwiek korzyści, chociażby wizerunkowej, a z całą pewnością mogłoby tylko i wyłącznie zaszkodzić. Kościelne "grube ryby" naprawdę nie są aż tak głupie, Maksiu, by strzelać sobie zupełnie niepotrzebnie w kolano... :))
anonim2015.02.5 22:14
@Maksym Ojjjjj kokietujesz, Maksiu, i kluczysz... Jestem jednak zdania, że po prostu, jak z reguły zresztą, nie masz argumentów... ;) P.S. Z polskiej TV polecam dokumenty Fidyka w tej porze... ;)
anonim2015.02.5 22:27
@Maksiu ------------------------------------------------------------------------------ "Oj nie prowokuj bo chce się spokojnie wyspać a nie użerać się z tobą przez pół nocy." --------------------------------------------------------------------------- Ojjjj kokietka z Ciebie, doprawdy, przewyborna, Maksiu... Najpierw, jak z reguły, mnie kokieteryjnie zaczepiasz, delikatnie podszczypujesz kąśliwymi wtrąceniami, prowokując do dalszej dyskusji, a następnie kreujesz się na "niezdobytą twierdzę". Wybacz, ale ja niestety nie ta "opcja" seksualna. :DD Co do Fidyka... No i widzisz! Jednak wiesz, co dobre... Nie jest jeszcze z Tobą tak źle! :)
anonim2015.02.5 22:35
Drogi Autorze! Podkreślę watek, sam który zasygnalizowałeś. Otóż taka ingerencja państwa, jak przymusowa sterylizacja, jest PROSTĄ KONSEKWENCJĄ PAŃSTWA OPIEKUŃCZEGO. W systemie, w którym społeczeństwo płaci za leczenie jednostki, społeczeństwo to będzie dażyło do kontrolowania wszelkich zachowań jednostki, wpływających na jej kondycję zdrowotną.
anonim2015.02.5 22:46
I co w tym dziwnego? Powiew przyszłości. Za 50-60 lat w krajach rozwiniętych dzieci będą się tylko rodzić poczęte metodą in vitro pozaustrojowo. To jedyna kontrolowana metoda prokreacji. Eliminująca przy tym ryzyko "wpadek". Seks w tradycyjnym sensie nie będzie służył do prokreacji, gdyż przymusowa sterylizacja, wazektomia i tym podobne zabiegi hamujące płodność będą wykonywane na etapie dojrzewania.
anonim2015.02.6 0:36
@Whisper Powstanie systemów totalitarnych i tyranii jest możliwe tylko dzięki istnieniu ludzi o tak ograniczonych horyzontach jak ty.
anonim2015.02.6 1:07
Bardzo madra decyzja,ktora wyjdzie na zdrowie ,tej biednej kobiecie.
anonim2015.02.6 1:15
Oczywiscie ,ze ciaza jest rysykowna.Jeszcze 100 lat temu kazda kobieta rodzaca dziecko stala'jednanoga w grobie'.Dzis DZIEKI NAUCE i ROZWOJOWI MEDYCYNY takie sytuacje sa rzadsze.Natura okazuje sie calkiem przereklamowana.Tylko rozwoj medycyny i ludzka wiedza,sa w stanie wygrac z ciemnota.
anonim2015.02.6 1:49
@Dawid Tacy ludzie jak ja, którzy się sprzeciwią i będą walczyć z tymi antyhumanitarnymi, neomarksistowskimi, chorymi ideologiami będą uznawani za wariatów jak dziś Mary Wagner w środowisku proaborcyjnym. Niestety, wiele wskazuje na taką przyszłość.
anonim2015.02.6 7:36
@Air Wolf Idąc twoim tokiem myślenia, ateista, który będąc dorosłym ochrzci się, zostaje ateistą? No bo przecież ci ateisci tutaj na Forum to przecierz oni prawie wszyscy, jeśli nie wszycy są ochrzczeni.
anonim2015.02.6 8:50
Hitlerowska Europa coraz bliżej
anonim2015.02.6 8:55
Przynajmniej następna ciąża nie zabije tej kobiety i dziecka.
anonim2015.02.6 12:43
niech księżną Kate wysterylizują bo już drogie będzie miała taż to patologia
anonim2015.02.6 14:09
@AirWolf ------------------------------------------------------------------------ "Oczywiście jak ktoś z kościelnych zrobi coś nie tak, to nie jest to cała instytucja itp." ------------------------------------------------------------------------------ Żadna wymówka... To akurat prosty, stwierdzalny fakt... :DD Jeśli kilkunastu (bo o tylu też pisałem:D) "pracowników firmy" jawnie działa wbrew ogólnemu wizerunkowi, PR-owi "firmy", nie oznacza jeszcze, że odpowiedzialnością za ich działania należy obarczyć całą spółkę "zatrudniającą" tysiące "pracowników" i posiadającą "filie" w większości państw całego świata... To chyba dość oczywiste ;). ------------------------------------------------------------------------------------- "Ale oczywiście z powodu jednego Hitlera można każdego ateistę czynić winnym różnych zbrodni." ----------------------------------------------------------------------------------- Jeszcze nigdy z powodu Hitlera nie czyniłem "każdego" ateisty winnym wszelkiego zła w świecie... Nie generalizuj, gdyż tego bardzo nie lubię. --------------------------------------------------------------------------------------- "Mimo iż ten nie był żadnym ateistą. Był ochrzczony jako katolik a ponoć nie można przestać być katolikiem jak się chrzest przyjęło." ---------------------------------------------------------------------------------------- Idiotyzmem byłoby stwierdzenie, że Hitler był ateistą :DD Przecież on wierzył w... siebie. Jak najbardziej dosłownie! Ustalono i potwierdzono oficjalnie, że Hitler dążył do stworzenia zupełnie nowej religii z sobą samym w roli bóstwa. Skoro sam siebie uznawał de facto za boga i chciał tworzyć własną RELIGIĘ, nową WIARĘ, to dość niefortunnie byłoby go uznawać za ateistę. :D Pamiętaj także o złotej zasadzie: "CZYNY, nie słowa". :)) A aktywne działania Hitlera, podejmowane w stosunku do katolików, są powszechnie znane i jednoznacznie POTĘPIANE... Z nazwy, na papierze był zapewne katolikiem, jednak wyrzekł się wiary i poprzez swe zbrodnicze działania dokonał wręcz swoistego aktu "apostazji". Dobrze oddają to jego oficjalne pisma na przestrzeni lat... Już w 1933 pisał, iż Kościół potrzeba bezwzględnie zniszczyć, oraz że on tego dokona. Jak już pisałem, nie bez znaczenia są jego aktywne próby eksterminacji ludności katolickiej, masowe mordy na katolikach, na kapłanach katolickich, okrutne upokarzanie, torturowanie katolików przez jego podwładnych tylko przez wzgląd na to, że ci jeńcy byli katolikami... --------------------------------------------------------------------------------------- "A tak przy okazji, to nie był tylko jeden Hudal" --------------------------------------------------------------------------------------- A tak przy okazji... Kolejny raz jestem zmuszony zwrócić Ci uwagę, że czytasz nieuważnie, a później popełniasz takie gafy... :)) Wyraźnie zawarłem, że nie był to tylko "jeden Hudal", a kilkunastu, w porywach do kilkudziesięciu odstępców... :) Zdjęć nie oglądam, jesteś ostatnimi czasy, dość przewidywalny. :DD Spodziewam się tam zobaczyć Panów w sutannach wskazujących dłonią, że na niebie dostrzegli przelatujący samolot wojskowy... :))))) Radzę Ci jednak zapoznać się z motywacją niektórych spośród nich.... :)
anonim2015.02.6 21:17
@Whisper Twój pierwszy wpis raczej wyrażał poparcie dla idei neomarksistowskich a nie jej się sprzeciwiał. Zdecyduj się.
anonim2015.02.7 22:03
Jest to UBEZWŁASNOWOLNIENIE !!! kobiety w demokratycznym kraju, ....jakaś nowa odmiana nazizmu. (??) i wszystko w majestacie ciągle modyfikowanego prawa. W XIX wieku taka ilość dzieci to był standard. Wystarczy wziąć do ręki jakąkolwiek powieść historyczną lub przeczytać biografię z tych czasów. Jako że proceder ma miejsce w Wielkiej Brytanii to najbardziej uderzy on w.....muzułmanów (?!?!) oraz innych emigrantów z krajów odmiennych kulturowo gdzie duża ilość dzieci w rodzinie to norma......no ale oni mają za nic prawo europejskie i respektują tylko prawo szariatu, stąd wniosek iż proceder ten to zamach na ....rdzenne europejki !!! (nawiasem mówiąc, jeszcze trochę a definicja rdzenności europejskiej stanie się problematyczna gdyż tak wielu odcina się od swoich chrześcijańskich korzeni zapominając o swoim rodowodzie). Muslimy od dawna są przyzwyczajone do mordów na własnych dzieciach choćby w imię honoru czy zachęcania dzieci do popełniania samobójstw (zamachowcy- samobójcy). Oni raczej protestować nie będą. Sami musimy zrobić porządek na "własnym podwórku" bo nikt nas w tym nie wyręczy....a nasza grupa etniczna wyginie.