Brytyjczycy odznaczą bohaterskiego Polaka, który walczył z terrorystą - zdjęcie
27.12.19, 09:50Screenshot Youtube

Brytyjczycy odznaczą bohaterskiego Polaka, który walczył z terrorystą

4

Polski bohater, który narażał życie usiłując powstrzymać terrorystę w centrum Londynu, zostanie przez brytyjskie władze uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym.

Łukasz K. jednak będzie musiał na odznaczenie nieco zaczekać. Jak informuje „Fakt”, w tym roku było już za późno na wciągnięcie Polaka na listę odznaczeń, jednak ma się to stać w roku 2020. Gazeta pisze, że Łukasz K. miałby otrzymać krzyż Jerzego lub Medal Królowej za Odwagę.

O bohaterstwie 38-letniego Polaka pisały w listopadzie tego roku media na całym świecie. Dzięki niemu udało się powstrzymać zamachowca przed dalszym rozlewem krwi. Napastnik został zastrzelony przez policję.

dam/"Fakt",Fronda.pl

Komentarze (4):

zaciekawiony2019.12.27 10:53
Z powyższych wpisów wynika że bycie płatnym europlatformianym trollem i wpisywanie bredni pod kilkoma nickami to interesujący stan umysłu.
God Is Bad2019.12.27 10:18
Nie podczepiajcie się pod tego człowieka, frondziarze. Z jakiegoś powodu wypiął się na wasz zacofany grajdołek i nie zamierza tu wracać.
andrzejhahn32019.12.27 10:02
A w Polsce medale dostają jakieś Bartki Misiewicze lub inni posłuszni i ulegli dla obecnej władzy ludowej w skrócie PiS!
Wyborca pys2019.12.27 9:58
KOLEJNY POLAK KTÓRY MUSIAŁ UCIEKAĆ ZE SWOJEJ OJCZYZNY ŻEBY SZUKAĆ SZANS NA GODNE ŻYCIE I UCZCIWĄ PRACĘ. Niestety, co roku tysiące Polaków wyjeżdża z kraju, gdzie tylko politykom i klerowi żyje się jak w bajce. Jeśli jednak nie jesteś częścią rodzinnej kasty politycznej czy klerykalnej od razu masz pod górkę. Wysokie podatki dla zwykłych ludzi, niedziałająca służba zdrowia, edukacja na poziomie 3 świata, klasyfikacja polskich uczelni pokazuje jak daleko jesteśmy za cywilizacją.