Brutalny mord na nawróconych katolikach - zdjęcie
23.06.14, 17:16fot. sxc hu

Brutalny mord na nawróconych katolikach

7

Do wyjątkowo brutalnego morderstwa doszło dwa dni temu we wschodnich Indiach. Para, która niedawno nawróciła się na chrześcijaństwo, została porąbana bronią białą na śmierć. Policja dopiero szuka sprawców, dlatego nieznany jest jeszcze motyw zbrodni.

Jednak w związku ze świeżym jeszcze nawróceniem zabitych można podejrzewać mord na tle religijnym. Fundamentalni hinduiści od kilku lat wykazują względem chrześcijan coraz większą agresją; zabójstwa, choć rzadkie, nie są już czymś niespotykanym. Lokalna społeczność podkreśla jednak, że za napaścią mogli stać także osoby uzależnione od narkotyków.

Zbrodnia wydarzyła się w miejscowości Git Dabling w stanie Bengal. Oprawcy nie tylko zabili chrześcijańskie małżeństwo, ale ciężko ranili także jedną z jego córek. W jej obecności wyłupili rodzicom oczy.

Bez szkody uszła jedynie młodsza z córek (7.l), która zdążyła z pomocą siostry schować się pod łóżkiem.

Wiele lokalnych osobistości surowo potępiło atak, podkreślając, że może on doprowadzić do zaostrzenia konfliktów religijnych. 

„To nieludzkie. Ich ciała są w kawałkach” – mówi o zbrodni bp Stefen Lepcha z Darjeeling, który odwiedził miejscowość, gdzie doszło do mordu.

Pac/bosnewslife/persecution.org

Komentarze (7):

anonim2014.06.23 17:20
KK ma nowych świętych ... święci pańscy módlcie się za nami.
anonim2014.06.23 18:00
i co na to Jehowici i inni heretycy?
anonim2014.06.23 20:03
Opętani ludzie...
anonim2014.06.23 20:04
,,lepiej módlcie się za sprawców"-ja ci zazdroszczę tej postawy,bo gdybym ja dopadł te zwierzęta nie ręczyłbym za siebie..
anonim2014.06.23 20:14
@ "żmijowaty",( vipera= żmija) Uważasz, że taka tragedia może być powodem do kpin...? Myślisz, że jesteś dowcipny? Cynizm w obliczu tragedii. Co to jest? Już sam postaraj się sobie na to pytanie odpowiedzieć...i jaka jest kondycja Twojego człowieczeństwa. "Gratuluję" świetnie dobranego nicku...
anonim2014.06.24 5:50
A rzygaj, rzygaj jak Ci to ulży i trochę jadu z Ciebie zejdzie bo przez niego widzę, że cierpisz na bezsenność...;-)
anonim2014.06.24 6:37
Zamiast robić sobie jaja z ludzkiej tragedii lepiej jest pomodlić się za duszę zamordowanych i za oprawców o dar nawrócenia bez względu, na jakimi motywami się kierowali popełniając te zbrodnię. PS. Po tego typu zbrodniach widać, że ekumenizm, do którego nawołuje Papież jest potrzebny aby ludzie nie mordowali się ze względu na odmienną wiarę ---------------------------------------------------------------------------- Koronka o zwycięstwo nad szatanem http://www.maryjni.pl/koronka-o-zwyciestwo-nad-szatanem,691