Brudziński: PiS popiera referendum w sprawie JOW-ów - zdjęcie
12.05.15, 15:31fot. Facebook

Brudziński: PiS popiera referendum w sprawie JOW-ów

8

Skoro 20 proc. poparło Pawła Kukiza, popierając tym samym zmianę ordynacji wyborczej, oznacza to, że społeczeństwo należy zapytać w tej sprawie o zdanie.

Brudziński ostrzega jednak, że JOW-y mogą przynieść bardzo wiele problemów. Jego zdaniem najgroźniejszy jest dramatyczny podział Polski na zachodnią i wschodnią. „Ich wprowadzenie dzisiaj oznaczałoby, że Polska zostałaby przełamana wzdłuż Wisły. To, co na zachód – tam wygrywa Platforma; to co na wschód – wygrywa PiS” – powiedział Brudziński.

Pomimo tego polityk PiS poparł pomysł organizacji referendum w tej sprawie. „Musi być referendum. Dlatego, że ponad 20 proc. Polaków zagłosowało Pawła Kukiza, zróbmy referendum” – powiedział Brudziński. Zarzucił też Bronisławowi Komorowskiemu, że w tej sprawie wystąpił zaraz po I turze wyborów. Każe to bardzo sceptycznie podejść co do uczciwości zamierzeń prezydenta.

bjad/tvp info

Komentarze (8):

anonim2015.05.12 14:33
a jakie ma osiągnięcia w gospodarce PO w polityce zagranicznej, 8lat rządów a wszyscy tylko o PiS mówią, to jest chore, każdy chce rozliczać PiS jakby rządziło obecnie, ludzie gdzie wy macie rozum, pewnie d.... i dla tego g..... wiecie, myśleć, analizować porównywać fakty czytać nie tylko GW i oglądać TVN Polsat i Onet, zamiast prawdziwej informacji mielecie papkę peowską którą podaje wam rezim obecny.... myśleć lemingi :D
anonim2015.05.12 14:36
@ sstaszek44 Palikot wylądował już na politycznym śmietniku. chyba żartujesz, żeby Jarosław zgodził się na koalicję z tych chamem, który atakował w czasie życia i po śmierci jego brata bliźniaka.
anonim2015.05.12 16:20
@sstasze44 Nooo Żydki to naprawdę są za to taaacy uczciwi, że heeeej... Tylko dlaczego, jak grunt się pali pod nogami, to i Kwach dobry?? I SLD, postkomuchy, też było dobre przez długi czas... Jak pasowało, kiedy trzeba było ministra którego obronić... Facet, zajmij się czymś pożytecznym zamiast te prożydowskie brednie uskuteczniać!! Czy to PiS, czy PO, to jeden BETON dla Polski szkodliwy!! Jeszcze tego nie zauważyłeś??
anonim2015.05.12 16:35
To po prostu żałosne. Kilka lat temu Kukiz zorganizował akcję zmieleni.pl w proteście przeciwko olaniu przez rząd PO akcji za JOW-ami, w trakcie której zebrał 750 tys. głosów za. Głosy zostały zwyczajnie zniszczone - taka ci to u nas demokracja. Teraz Kukiz dzięki hasłu JOW-ów nieoczekiwanie zdobył 20-procentowe, ogromne poparcie w wyborach, więc pan Brudziński chce się podpiąć pod cudzy sukces. Do tego Korwin wykazał, iż w UK ten system powoduje petryfikację sceny politycznej największych partii, więc w te pędy Brudziński chce JOW-ów, co ma mu zapewnić rządy POPiSu i darmowe państwowe koryto na wieki wieków. Proszę porównać ilość miejsc UKIP do ilości głosów: http://www.bbc.com/news/election/2015/results
anonim2015.05.12 22:05
Gdzie byli gdy byli u władzy ? Wtedy mieli czas na robienie referendum. Nagle po 8 latach się przebudzili.
anonim2015.05.17 18:39
Najwazniejszym elementem JOWów jest mandat imperatywny. To on moze sprawić, by zdanie wyborców faktycznie się liczyło. Jesli rzad pomysł JOWów przejmie, ale usunie mandat imperatywny, to będziemy mieć szambo.
anonim2015.05.17 18:51
Jack Holborn Cameron wygrał, bo przejął sztandarowy postulat UKIP i obiecał wspomniane referendum. A ponieważ tam istnieją mechanizmy zmuszające polityków do dotrzymywania obietnic, wiadomo już, że to referendum się odbędzie - za dwa lata. Nie ma UKIP w Izbie Gmin, ale mimo to jej polityczna racja istnienia została zrealizowana" - z tekstu Ziemkiewicza na tym portalu.
anonim2015.05.17 18:53
Jack Holborn, Chodzi oczywiście o referendum w sprawie wyjścia Brytyjczyków z Unii. Cel UKIP został więc zrealizowany - a przeciez o cel chodzi, nie o metody, prawda? Partia jest pewną metodą do osiągnięcia celu, jeśli da się go osiągnąć bez danej partii, to po cóż nam ona?