Brudziński o Tusku: Narobił bałaganu, a teraz próbują czmychnąć - zdjęcie
17.05.13, 09:58Donald Tusk (Fot.sejm.gov.pl)

Brudziński o Tusku: Narobił bałaganu, a teraz próbują czmychnąć

6

Joachim Brudziński w programie "Graffiti" w Polsat NEWS, przypomniał, że Donald Tusk i jego ministrowie ponoszą odpowiedzialność konstytucyjną i wezwał, żeby "zdali sprawę i świadectwo z tego, co przez ostatnie lata w naszym kraju powyczyniali".

Poseł PiS bardzo negatywnie odniósł się do informacji dot. objęcia przez Donalda Tuska stanowiska przewodniczącego Komisji Europejskiej. Brudziński powiedział: - Najpierw niech posprzątają i rozliczą się przed polskim społeczeństwem i przed polskim wyborcą z tego, co porobili (...) a później niech czmychają na jakieś intratne synekury (...) Pobawili się panowie w tej naszej polskiej piaskownicy, a dzisiaj chcą zabrać wiaderka, łopatki i rozjechać się po świecie i żyć sobie wygodnie.

- Nazwisko (Donalda Tuska) zaczęło krążyć w zeszłym roku i krąży nadal. Ale mówiąc szczerze w tym momencie nie zapytamy go wprost (o kandydowanie), także ja nie zapytam. Ale jest potencjalnym kandydatem wraz z innymi - powiedział szef chadeków w PE Joseph Daul w Dreźnie.

Cóż, praca w Komisji Europejskiej to wymarzona posada przedemerytalna. Można zarobić za nicnierobienie  wiele tysięcy złotych miesięcznie, więc nie dziwią doniesienia, że Tusk, premier, który zamiast pracy woli grać w piłkę nożną, może skusić się na posadę w strukturach UE.

Sm/Polsat News/Onet

Komentarze (6):

anonim2013.05.17 10:20
chłopina i tak się już nachapał, a dzięki temu że zasiądzie w UE mamy szanse na szybki jej upadek z jego myśleniem...
anonim2013.05.17 13:19
Bardzo ciekawa konferencja pt; "Kto rządzi Europą? Skutki dla Polski i jej odpowiedź " https://www.youtube.com/watch?v=HLtt2U3M8hw Tusk złamał przysięgę że będzie działał dla dobra polski. On niszczy Polskę i za to otrzyma jakieś stanowisko. Otrzymuje się stanowiska za oddanie narodowej władzy strukturą UE. Głównym hegemonem są Niemcy, którym nie zależy na silnych państwach członkowskich. Niemcy w spokojny systematyczny sposób, wzmacniają swoją pozycję kosztem innych państw.
anonim2013.05.17 14:01
@henryczek- A nie pomyślałeś, że warto brać gaz od różnych dostawców, a nie tylko od jednego i to niepewnego?
anonim2013.05.17 18:23
Jeżeli to prawda to można się cieszyć, że nie będzie już rządził Polską. Chociaż następca pewnie nie będzie lepszy, to przynajmniej będzie miał mniej władzy w partii, a to ogranicza ryzyko hegemonii, jaką mógł mieć Tusk.
anonim2013.05.17 21:36
Ryży pysk czmycha?!?! Nie ucieknie.
anonim2013.05.18 0:40
Praca w komisji Unii Europejskiej nie polega na braniu pieniędzy za nic nierobienie. Tam bierze się pieniądze za robienie z siebie wielkiej swinii. Małą świnią zostaje się w Unii Europejskiej za sprzedawanie wlasnego narodu za male pieniądze, zarzadzjąc tym narodem ze stolicy tego narodu, Wielką świnią zostaje się w Unii Europejskiej za sprzedawanie własnego narodu za duże pieniądze zarządzając tym narodem ze stolicy Unii Europejskiej.