Brudziński: Nie wolno obrażać uczuć żydów i muzułmanów, ale katolików tak!  - zdjęcie
08.05.19, 09:21(fot.youtube)

Brudziński: Nie wolno obrażać uczuć żydów i muzułmanów, ale katolików tak!

26

- Wolność pani Podleśnej kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Jeżeli ona w imię wolności ma jakieś wizje artystyczne, ma do tego prawo, ale nie ma prawa obrażać uczuć religijnych współobywateli - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 szef MSWiA Joachim Brudziński.

Ewa Podleśna została zatrzymana przez policję za profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Za obrazę uczuć religijnych kobiecie grozi grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat dwóch. 

- Święta Wielkiej Nocy, czas święty dla katolików i chrześcijan, Wielka Sobota. Działaczki LGBT wkraczają do kościoła w Płocku i dokonują profanacji Grobu Pańskiego, wtykając flagi symbolizujące to środowisko w ten grób. Następnie jest próba wywołania awantury wewnątrz kościoła, atakowany jest kapłan, osoba niezwykle zasłużona dla Płocka i opozycji niepodległościowej - mówił szef MSWiA

Jak podkreślił minister, "następnie, w nocy, zamaskowane panie (...) naklejają wizerunek Matki Boskiej z (tęczową) aureolą na przenośne toalety, na śmietniki, rozsypują wokół kościoła".

- Pytanie, czy państwo ma reagować, działać, skoro jest to opisane w Kodeksie karnym, skoro tego typu działania, ewidentnie obrażające uczucia religijne, wpisują się w złamanie Kodeksu karnego - mówił, dodając, że "ksiądz dokonał zgłoszenia podejrzenia popełnienia przestępstwa". 

Według Brudzińskiego, "zatrzymanie i postępowanie (w tej sprawie - przyp. red.) było absolutnie zgodne z prawem"

 - Policja ma wręcz obowiązek ustalić tożsamość innych osób uczestniczących w tym akcie, w mojej ocenie, prowokacji i profanacji wizerunku Najświętszej Maryi Panny - mówił Joachim Brudziński.

Jak dodał, wszystkich "poruszonych i wzburzonych rzekomą nadgorliwością policji odsyła na stronę policji, gdzie jest to dokładnie opisane, łącznie z odesłaniem do konkretnych przepisów Kodeksu karnego w tej sprawie".

- Ponawiam pytanie do wszystkich oburzonych artystów, dziennikarzy, polityków: dlaczego biliście brawo polskiej policji wtedy, gdy reagowała na zachowania w Pruchniku? - mówił.

- Czy katolicy w Polsce, chrześcijanie, mają inne prawa od obywateli innnych wyznań? - zastanawiał się

- Dlaczego PO z panem (Donaldem) Tuskiem, z panem (Grzegorzem) Schetyną, dlaczego niektórzy reprezentanci środowiska artystycznego uważają, że nie wolno - oczywiście, ja też tak uważam - obrażać uczuć religijnych żydów, nie wolno obrażać uczuć religijnych muzułmanów, nie wolno obrażać uczuć religijnych innych wyznawców, a czy wolno obrażać uczucia religijne katolików i chrześcijan? Czy my jesteśmy obywatelami drugiej kategorii? - podkreślał Joachim Brudziński

 

bz/polskieradio24.pl

Komentarze (26):

gośka2019.05.8 22:57
ludzie LGBT+ powinni zorganizować zbiorowy pozew za obrazę ich godności...chociaż z drugiej strony sami pozbawiają się potomstwa genetycznego co jest priorytetem gatunkowym...więc ponoszą stratę i ich rodziny również...bo w genach tkwi nasza podświadoma nieśmiertelność...dlatego kto czuje heteroseksualną chuć ten jakby wygrał los na loterii
Foster2019.05.8 18:11
Wszystko rozumiem - tylko po co jej zabraliście biustonosz i rajstopy?
Maria Blaszczyk2019.05.8 21:49
Wytłumaczę Ci (i wszystkim w ogóle) jako kobieta (do tego ze sporym biustem)... Otóż wiele z nas bez stanika nie pokazuje się ludziom. I czuje się kompletnie nieubrana. tak jak nie wychodzimy do ludzi w samy podkoszulku i z gołym tyłkiem. To bardzo skutecznie może odebrać jasność myślenia, pewność siebie. Jest upokarzające tak, jakby Cie rozebrano publicznie. Podejrzewam więc, że celem było tu ułatwienie policjantom przesłuchiwania zatrzymanej. Zgnojenie, by bya gotowa zrobić cokolwiek, byle zakończyć tę uragającą godności sytuację.
anonim2019.05.8 16:15
Dziwne, że jeszcze tropiciele antysemityzmu się tym nie zajęli. Żydówka na przenośnych toaletach, śmietnikach?! No nieładnie!
Ryszard2019.05.8 15:31
jak tacy jesteście mocni to napiszcie lub sprofanujcie religię muzułmańską co nie ma odważnych gwarantuje wam że jutro wasz odcieta głowa turlała by sie po bruki cwaniaczki tylko tam gdzie nie biją jesteście mocni w gębie żule.
Sariel2019.05.8 18:25
No tak, bo rzeczywiście w Polsce jest tylu Muzułmanów, że jak się wyjdzie na miasto to wszędzie tylko Allah i Allah xd Muzułmanie w Polsce to tak nieliczna grupa, że nie ma ona żadnego wpływu ani na Polskie prawo ani kulturę, zwyczaje czy cokolwiek. Gdyby było ich więcej i mieli na cokolwiek wpływ, to wszyscy tworzyliby karykatury z Mahometem czy Allahem, tak jak się to dzieje w niektórych krajach. Problemu nie ma, nie ma tęczowego Allaha. proste
Maria Blaszczyk2019.05.8 21:44
To nie jest żadna profanacja, ale najwazniejsze symbole islamu na tęczowej fladze: https://images.app.goo.gl/v7zwdA1Fjgr88Cdv7 A "profanacji" było tyle, że trzeba być kompletnym ignorantem, by o nich nie wiedzieć. Na pewno słyszałeś o tych, gdzie doszło do przemocy - Salmanie Rushdiem, Theo van Goghu czy Charlie Hebdo. Ale takie publikacje/dzieła filmowe/sztuak itd są codziennością w Europie i Ameryce. Nikt tu się niczego nie boi, bo historie takie, jak wymienione, są kilkoma ziarnkami piasku na Saharze- potwornymi próbami zastraszania czy makabrycznymi zbrodniami pod fałszywym pretekstem, ale nie wpływającymi na rzeczywiste prawa twórców.
Jan Radziszewski2019.05.8 14:20
mosad IPN + bardziej precyzyjnie w kieszeniach żydowskich bankierów siedzą! Pan 495 6.10. 2007 + Teraz Sanhedryn będzie rządził światem, który znacie. Będzie miał on wielki wpływ na najbliższe wydarzenia w Polsce i na świecie. 586 Syn Zatracenia wydał już odpowiednie komendy, a Masoneria szykuje się do realizacji planu „wyczyszczenia świata z gojów”. + Broń, której użyją, wywoła kolejne niekorzystne zmiany na całej planecie. + Demon i jego ludzie są pewni, że ich zwycięstwo jest już tylko kwestią czasu i dlatego teraz zwierają szyki, aby dokończyć swój niecny plan 579 Masoneria, a zwłaszcza iluminaci zwierają swoje szyki, aby sfinalizować plany eksterminacji ponad sześciu miliardów ludzi na całej planecie. Zlecili już realizację wszelkich technicznych szczegółów, do jak najefektywniejszej eksterminacji wielu ludzi na raz. + Ochipowanie ludzi pomoże wpłynąć na o wiele głębszą ingerencję w ludzkie umysły. Planują oni zgromadzić ludzi w miejscach dogodnego dla nich działania, aby dokonać eksterminacji przy udoskonalonej już broni „HAARP”.
Sariel2019.05.8 18:30
Dokładnie ! Dodajmy jeszcze, że lewacki papież Franciszek jest Reptilianem z kosmosu, który za pomocą chemitrails, tworzonego przez big pharmę za Żydowskie pieniądze próbuje zniszczyć Polskie rodziny ! A światowy spisek naukowców, finansowanych przez Sorosa, którzy wmawiają nam, że ziemia nie jest płaska a człowiek ma tych samych przodków co małpa ma na celu odwieść nas od jedynej prawdziwej religii Katolickiej !!! NIE DAJCIE SIĘ KATOLICY, PAMIĘTAJCIE, KONIEC JEST JUŻ BLISKO
Jan Radziszewski2019.05.8 14:12
żydowski polak ateista gey - Ty żydowski chazarski gey - pacanie co myślisz że uprawiał będziesz gejowski sex gdy żydzi z swym Antychrystem obejmą władzę nad światem po zamordowaniu 7,5 miliarda ludzi Na pewno NIE lub że to was gejów pozostawią w spokoju - Nie licz na to bo i z wami zrobią porządek a wiesz jaki? wyślą ciebie i podobnych tobie zaraz do obozów żeby was skremować w krematoriach tzn zaraz przez komin wasz gejowski smród poleci hen!!!
Max Fiend2019.05.8 11:59
Wizerunek nie podlega profanacji bo nie jest przedmiotem kultu. Niech Brudziński już szykuje wysokie odszkodowanie.
Gnostyk2019.05.8 13:31
Jeśli katolicy będą twierdzić, że jednak wizerunek może podlegać profanacji, to będzie kolejny argument za tym, że są strasznie zniewoleni materią i jednak otaczają boską czcią obiekty materialne i/lub "byty wizerunkowe" Ta agresywna reakcja przeciw rzekomej profanacji, to jest bardzo charakterystyczny objaw tej strasznej materialnej choroby.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.8 11:43
Jojo pacanie sęk w tym, że nie doszło dla obrazy uczuć religijnych. "Obrażeni" to ci, którzy sieją nienawiśc do LGBT, chcą dyskryminacji, potępienia, przesladowań. To was należy tępić i gonić za propgandę nienawiści między innymi wciskaniem kitu, że tęcza obraża. Nie! Tęcza nie obraża, żadna tęcza!
Jan Radziszewski2019.05.8 14:08
Ty żydowski pacanie co myślisz że uprawiał będziesz gejowski sex gdy żydzi z swym Antychrystem obejmą władzę nad światem po zamordowaniu 7,5 miliarda ludzi to was gejów pozostawią w spokoju - Nie licz na to bo i z wami zrobią porządek a wiesz jaki? wyślą ciebie i podobnych tobie zaraz do obozów żeby was skremować tzn zaraz przez komin wasz gejowski smród poleci hen!!!
Mirek2019.05.8 10:37
Polscy geroje - lewacy nie odważą się krytykować islamu bo wiedzą czym by to się skończyło . Ano skończyło by się to tym że ich łby byłyby osobno a reszta też osobno . Lewactwo są to tchórze którzy atakują słabszego . Wiadomo że w całej Europie trwa atak na chrześcijan i oni lewacy grają tu pierwsze skrzypce . W Polsce wyjątkowo obrzydliwie zachowują się tzw artyści . Większość tych "artystów" ma zainfekowany marksizm - leninizm i stąd się bierze ich pogarda dla ludzi wierzących . Poza tym ci "artyści" są to ludzie pośledniego gatunku których "artyzm" ograniczony jest do opluwania Polski , polskiej tradycji , kultury , zwyczajów ......bo oni nic innego nie umieją !!! . To są po prostu artystyczne nieuki .
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.8 11:45
Daj spokój wania straszenie argumentum ad islamum to wyświechtany numerek katolskich ajatollahów wzdychających do szariatu w wersji kato. W Polsce mało kto się zajmuje islamem, bo to nie ta część świata tutaj sekta kato zdominowała rynek. Ale jak sobie popatrzysz na zachodzie to zobaczysz pełno protestów, krytyki islamu, ludzie drwią na ulicy z allaha, wyśmiewają go itd. I co? I jajco nikt się nie boi wańka. Po prostu w Polsce islam pozostaje bez żadnego wpływu i dlatego jest olewany ciepłym moczem.
Trebla2019.05.8 13:06
Całe szczęście, że u nas islam nie ma znaczenia. Porównywanie chrześcijaństwa i islamu jest po prostu głupie. To dwa przeciwne bieguny. A czy straszenie islamem nie ma sensu? - poniżej lista zamachów dokonanych przez muzułmanów w imię Allaha tylko w ciągu ostatnich 30 dni: https://thereligionofpeace.com/attacks/attacks.aspx?Yr=Last30 i druga lista zamachów dokonanych w Europie w ostatnich latach: https://thereligionofpeace.com/attacks/europe-attacks.aspx
Maria Blaszczyk2019.05.8 21:21
Zupełnie nie wiem, o czym piszesz. Lewacy intensywnie krytykują islam, gdy łamie on prawa człowieka czy jest antydemokratyczny (podobnie jak każdą inną ideologię, która ma te cechy). Ale akurat w Polsce, gdzie islamu jest jak na lekarstwo, główna krytyka idzie pod adresem katolicyzmu. Bo to kościół katolicki zaprowadza swoje prawa, nie licząc się ze społeczeństwem.
man woman albo gender2019.05.8 10:34
Wpiszcie sobie w Google: rainbow muhammad Można? Można!
Sariel2019.05.8 10:06
Karanie za obrazę uczuć religijnych powinno zostać zniesione. To przestarzałe prawo, które może zostać wykorzystane w bardzo złych celach Nie podoba mi się, że nie mogę publicznie powiedzieć, że Mahomet był pedofilem, chociaż prawda jest taka, że uprawiał seks z 9-letnią dziewczynką, co jest dobrze opisane i nie do podważenia. Obrażenie pedofila publicznie będzie obrazą uczuć religijnych Muzułman. Co za żałość Nie podoba mi się też, że nie mogę zażartować publicznie z Maryi albo stworzyć karykatury Jezusa i zamieścić ją w gazecie, bo również znajdą się ludzie, którzy mogą pozwać mnie do sądu za coś takiego.
MossadIPN2019.05.8 10:04
Ale czemu on się dziwi, skoro żydzi im ustawy piszą?
Jan Radziszewski2019.05.8 14:17
bardziej precyzyjnie w kieszeniach żydowskich bankierów siedzą! Pan 495 6.10. 2007 + Teraz Sanhedryn będzie rządził światem, który znacie. Będzie miał on wielki wpływ na najbliższe wydarzenia w Polsce i na świecie.
michu2019.05.8 9:45
To czy jesteśmy obywatelami drugiej kategorii zależy od tych, którzy rządzą (nie koniecznie od tych co posiadają zewnętrzne znamiona władzy) ;)
Matylda z Wadowic2019.05.8 9:35
złodziejaszek obuwia, relegowany ze szkoły za napaści....o kim mowa???:)
Trebla2019.05.8 13:08
Niech zgadnę - mowa o człowieku podającym się za Matyldę z Wadowic?
max2019.05.8 13:51
Przygłupia zadowolona? Długo myślałaś jak odszczekać?