Między pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego wynajęła Belweder sztabowi wyborczemu kandydata Platformy – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. Informację potwierdziła rzecznik prasowa prezydenta Andrzeja Dudy Katarzyna Adamiak-Sroczyńska. KPRP usługę wynajmu Sali Konferencyjnej i Lustrzanej wyceniała za każdym razem na 700 zł za spotkanie.

 

Sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej w trakcie kampanii prezydenckiej po I turze głosowania, w której Bronisław Komorowski uzyskał słabszy wynik niż Andrzej Duda, wynajmował Belweder do narad partyjnych. Jak ustaliła „Codzienna”, współpracownicy Komorowskiego zebrali się w Pałacu przy ul. Belwederskiej 54 w Warszawie dwukrotnie, 15 i 22 maja 2015 r.

 

„Belweder (Sala Konferencyjna i Sala Lustrzana) były wynajmowane w dn. 15 maja i 22 maja 2015 r. dla Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Pana Bronisława Komorowskiego” – potwierdziła w odpowiedzi na pytania "Gazety Polskiej Codziennie" Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, dyrektor biura prasowego w Kancelarii Prezydenta. Pytana o koszt tych spotkań, poinformowała, że za każde sztab PO zapłacił 700 zł. Taka cena może zaskakiwać. Wynajem tak ekskluzywnych pomieszczeń w Warszawie to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Ile kosztuje wynajem okolicznościowego pomieszczenia np. w pałacyku Sobańskich (znajduje się tam słynna restauracja Amber Room, w której powstała część nagrań znanych jako afera taśmowa)? Pytając o taką możliwość, "Gazeta Polska Codziennie" dowiedziała się, że jest to wydatek rzędu 2000 zł netto.

 

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

TW