Bronisław Komorowski jest twórcą słowa „rodzina” - zdjęcie
02.03.15, 10:48Fot. media

Bronisław Komorowski jest twórcą słowa „rodzina”

3

Andrzej Duda rzeczywiście dopuścił się plagiatu. Powiedział „rodzina”, bez odwołania się do twórcy tego pojęcia, Bronisława Komorowskiego.

Bo to Bronisław Komorowski, jako pierwszy w dziejach, użył sława „rodzina” na opisanie zjawiska, że ludzie pobierają się, mają dzieci, wspierają się i żyją razem.

Owszem, zjawisko to istnieje dłużej, niż Bronisław Komorowski, ale nikt go wcześniej rodziną nie nazywał. Jako pierwszy użył tego pojęcia właśnie Bronisław Komorowski i dlatego należą mu się do tego słowa wszelkie prawa, przewidziane w prawie autorskim.
Używając tego słowa bez podania źródła, Andrzej Duda naraził się na odpowiedzialność karną i trzeba będzie mu uchylić immunitet i być może skreślić z listy kandydatów w wyborach prezydenckich.

Należy przy okazji wspomnieć, że Bronisław Komorowski jest też twórcą wielu innych słów, zawołań i pojęć, na przykład „bigosowanie”, „hej, szogunie”, do niego też należą prawa autorskie do okrzyku „ho, ho, ho!”

Janusz Wojciechowski

Komentarze (3):

anonim2015.03.2 11:17
ale jaja, kogo ten exipeksi popiera z tą anitą tfu hahahahahaha
anonim2015.03.2 11:35
Słusznie kpi Wojciechowski, bo z tym zarzutem plagiatu tylko się zbłaźnili.
anonim2015.03.2 11:59
BK ma piątkę dzieci i nie ma 67 lat 5 tys emerytury to nie wykarmi . Jak nie wygra wyborów to może będzie musiał iść do MOPS-u. Oj ma bul!