Bronisław Komorowski: Jan Paweł II zabiegał o wspólnotę - zdjęcie
28.04.14, 06:25Bronisław Komorowski (fot. Prezydent.pl)

Bronisław Komorowski: Jan Paweł II zabiegał o wspólnotę

4

Prezydent zwrócił uwagę, że tuż po śmierci papieża-Polaka wydawało się, że Polacy są w stanie zbudować wspólnotę. Dodał, że wysiłki w tym celu powinny być nadal podejmowane, bo - jego zdaniem - właśnie o to zabiegał Jan Paweł II. "Dziś trzeba to robić bez Niego, ale w imię Jego nauk" - apelował. 

Kanonizacja Jana Pawła II zbiegła się z urodzinami metropolity krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza. Prezydent złożył mu życzenia w Domu Polskim. Życzył mu satysfakcji z faktu, że kiedyś szedł "wąską dróżką obok wielkiej drogi papieża", a potem "własną, szeroką drogą" osoby odpowiedzialnej za kościół krakowski i za doprowadzenie do finału kanonizacji Jana Pawła II. Zdaniem prezydenta, sama kanonizacja jest dla kardynała Dziwisza najlepszym z możliwych prezentów.

Beb/Dziennik.pl/IAR

Komentarze (4):

anonim2014.04.28 8:25
"Prezydent zwrócił uwagę, że tuż po śmierci papieża-Polaka wydawało się, że Polacy są w stanie zbudować wspólnotę." Po śmierci 96 najważniejszych w państwie osób okazało się to jednak niemożliwe. Bitch please, darujcie sobie "nauczanie naszego prezydenta", bo nie jest wiarygodny w roli katechety. Nie wiem, czy wymiotować, czy pękać ze śmiechu.
anonim2014.04.28 8:59
"Dziś trzeba to robić bez Niego, ale w imię Jego nauk" - apelował. Zwlaszcza prezydent kieruje sie nauka swietego Jana Pawla II i cala PO. Obluda pierwszej klasy. Ciekawe czy cokolwiek przeczytal z nauk JPII. Glupoty wypowiada "Dziś trzeba to robić bez Niego" - jest to sprzeczne z wyznaniem wiary /credo/ bo wypowiadamy " wierze w swietych obcowanie. Wierzymy , ze swieci wsawiaja za nami przed Panem.
anonim2014.04.28 9:55
Jak Wspólnona jakie postepowanie w imię jego {Św. JP II} nauk ... panie plezy...dencie... przecież Się pan nie umiesz zachować? Ojciec święty przed toba a ty nawet pierścienia nie ucałowałeś!!! Mużyny umiały sie zachować w oddawaniu szacunku i czci.... a ty krąbrnego karku z tą swoja lalą nie ugiołeś ... Chrześcijanin... co ks. Żarkiego zablokował na funkcję Biskupa Polowego - po kazaniu niepochlebnym dla dygnitarzy... ot sprawiedliwość i hipokryzja ... Ale cóż TAKIEGO ŻESMY SOBIE WYBRALI PREZYDENTA... Demokracja jest dobra, ale ma jedną wade - rządzi większość. A jak wiadomo, więcej jest ludzi głupich niż mądrych
anonim2014.04.28 11:43
"Myślałem już nieraz, że umierając przeklnę Polskę. Dziś wiem, że tego nie zrobię. Lecz gdy po śmierci stanę przed Bogiem, będę go prosił, aby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi." -Piłsudski