Brexit: Tusk zwołuje nadzwyczajny szczyt UE - zdjęcie
29.03.19, 16:18Zdj. Estonian Presidency, CC BY SA 2.0, Flickr

Brexit: Tusk zwołuje nadzwyczajny szczyt UE

9

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk poinformował na Twitterze o zwołaniu nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej. 

Jest to reakcja na dzisiejsze głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin. Parlamentarzyści już po raz trzeci opowiedzieli się przeciwko umowie dotyczącej brexitu. Przeciw było 344 posłów, za-284. 

Na chwilę obecną Londyn ma do wyboru tzw. twardy brexit lub kolejne opóźnienie tego procesu, nawet o ponad rok. 

W Warszawie gościł dziś Michael Barnier, główny negocjator Komisji Europejskiej ds. brexitu. Jak poinformował, Brytyjczycy mają czas do 12 kwietnia, aby przedstawić ewentualną nową strategię opuszczenia UE. 

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk zarządził tymczasem nadzwyczajny szczyt UE. Datę wyznaczył na 10 kwietnia. Szczyt ma związek właśnie z dzisiejszym głosowaniem w Izbie Gmin. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (9):

kumaty2019.03.29 17:15
Kto to jest Donald Tusk? Pierwsze słyszę. Jest Polakiem?
toja2019.03.30 11:19
To TW Balbina alias Kalkstein.
Moni2019.03.29 17:03
Basiu - Kasiu z Łomży, urzekła mnie ta historia, a zwłaszcza ta, która jeszcze się w tej sprawie nie wydarzyła. Oczywiście, Polacy przyjmują wielu imigrantów z Europy Wschodniej, zrezygnowali jednak z masowego przyjmowania tych z Afryki i Bliskiego Wschodu. Nie wiem czy z takich samych powodów, dla których zrezygnowali z tego islamscy bracia w wierze tych rzekomych imigrantów. Islamscy ich bracia z bajecznie bogatych krain Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich, Kataru, Kuwejtu, Omanu i innych. Za setki miliardów petro-dolarów ci bogaci bracia w wierze tych islamskich biednych imigrantów wolą budować w środku wypalonych słońcem pustyń bajeczne miasta, klimatyzowane stutysięczniki na Euro w Katarze czy usypywać kolejne sztuczne wyspy na morzu, po to by budować na nich ogromne wieżowce, hotele i baseny. Oni chyba znają odpowiedź na twoje problemy. Jak wrócisz z arabskich wczasów podziel się z nami wiedzą.
Basia z Łomży2019.03.29 16:52
Byłam w związku z polakiem przez ten czas pił, a później mnie bił. A to zupa była za zimna, a to schabowy był za słony. Polscy faceci to również brudasy którzy się rzadko kąpią o zmianie bielizny nawet nie będe wspominać! Któregoś dnia stanęłam przed lustrem i w duchu powiedziałam sobie oto te słowa „Kasiu jesteś piękną i inteligentną kobietą, los się jeszcze do ciebie uśmiechnie” I się uśmiechnął. Teraz mam wymarzonego chłopaka z Arabii Saudyjskiej, kochamy się i chce aby został ojcem moich dzieci. Na święta Wielkanoce jadę z moim narzeczonym do Arabii Saudyjskiej, na razie tylko na dwa tygodnie, bo na tyle dostaliśmy zaproszenie od jego rodziców - jak wrócę, to napisze książkę jak jest tam naprawdę, i skończycie z pomówieniami na ich temat. PiS ściąga do Polski Ukraińców, Czeczenów, Białorusinów,itp.Tylko dlaczego dyskryminują uchodźców z Bliskiego Wschodu: Kurdów, Saudyjczyków,Tunezyjczyków, itd. Nadajecie na Muzułmanów, ale gdyby porównać Muzułmanina do przeciętnego Europejczyka, to Europejczycy są daleko w tyle. Przeciętny Muzułmanin ubiera się w najlepsze marki ubrań : garnitury od Armaniego, koszule - Louis Vuitton, perfumy od Hugo Bossa, zegarek ROLEX i Jeździ Mercedesem najnowszej KLASY. Przeciętny Europejczyk ubiera się u Chińczyka na bazarze, jeździ ok. 10 letnim samochodem i pije tani alkohol. Mam dosyć rasizmu, kaczyzmu i ksenofobii. Uważam, że Polacy nie powinni się wypowiadać o uchodźcach, ponieważ mają słabą wiedzę na ten temat. Zrozumcie, że nie każdy uchodźca to terrorysta!
Marian2019.03.29 17:03
Jedz, chyba tam od kilku miesiecy juz wolno auto prowadzic kobiecie ale w towarzystwie meza
anonim2019.03.29 17:28
Chyba mówisz o tych szejkach naftowych z Arabii Saudyjskiej, a nie arabach z północnej Afryki. Coś skąpi ci szejkowie, tylko 2 tygodnie. A książki pisać nie musisz, to wszystko pokazali już na TV Arte lub Phoenix, bardzo dobre reportaże. Polak to nie przeciętny Europejczyk.
Moni2019.03.29 16:51
Tusk, szczyt to chyba twój ostatni...
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.29 16:34
Panie Tusku mówiłem byście dali już sobie spokój, emeryturka czeka władza już nie dla was. Czuwaj !!! :D Możecie też trafić na wczasy za kratami uważajcie tw.
toja2019.03.30 11:17
Za krata miejsca niema, tam wszystkie wolne miejsca są zarezerwowane dla mafii PIS - owskiej.