13.06.16, 15:20

Brexit: bukmacherzy już wiedzą!

Mimo sondaży dających 10 proc. przewagę zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, angielscy bukmacherzy obstawiają zwycięstwo pozostania Brytyjczyków w UE.

 

Sondaże opinii publicznej dają obecnie zwycięstwo zwolennikom Brexitu, ale tamtejsze firmy przyjmujące zakłady, uważają, że istnieją 70 proc. szanse pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Innymi słowy można zarobić niezłe pieniądze, jeśli wyborcy powiedzą „nie”, wyjściu z UE.

 

Czyżby właściciele zakładów wiedzieli coś, czego nie wiedzą obywatele? Być może zainteresowani szykują operację niedopuszczenia do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Oznaczałoby to poważne kłopoty dla organizacji, co mogłoby zachęcić także kolejne kraje do analogicznego kroku.

 

Brytyjczycy dobrze wiedzą, że poza Unią jest życie. Dlatego spodziewają się nawet korzyści dla swojej gospodarki. Dla państwo o słabszej pozycji politycznej i ekonomicznej, unijny exit mógłby okazać się ryzykowny. Niemniej ciekawe, czy biurokraci, mający w Brukseli swoje interesy, do końca zaufają demokracji.

 

Tomasz Teluk