Brawo! Nie ma zgody na marsz LGBT w Gnieźnie - zdjęcie
09.04.19, 06:30Fot. Diego Delso, delso.photo, License CC-BY-SA 3.0 via Wikipedia

Brawo! Nie ma zgody na marsz LGBT w Gnieźnie

63

Lesbijki, geje i transseksualiści nie będą manifestowali w Gnieźnie. Prezydent miasta Tomasz Budasz nie wydał zgody na mający się tam odbyć marsz środowisk LGBT, które miały zamiar ogłosić Gniezno „pierwszą stolicą równości”.

Domagano się też pozwolenia na rozbicie namiotu przed ratuszem, na co prezydent również nie wydał zgody, powołując się na przepisy o ochronie zabytków.

Swoją decyzję dotyczącą braku zgody na marsz Budasz argumentował względami bezpieczeństwa – tego dnia odbędzie się w Gnieźnie kilkanaście imprez, w tym jedna organizowania przez Młodzież Wszechpolską.

Należy założyć, że w jednym miejscu i czasie spotkają się ze sobą bardzo zantagonizowani przedstawiciele różnych grup społecznych, m.in. zwolennicy środowisk LGBT, a także grupy radykalno-prawicowe, kibicowskie i tym podobne. Biorąc pod uwagę doświadczenia innych miast, a także temperaturę każdego sporu światopoglądowego prowadzonego między tymi grupami, istnieje uzasadniona obawa zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców oraz zniszczenia infrastruktury miejskiej”

- pisze Budasz w oświadczeniu.

Co ciekawe, jest on prezydentem wybranym w 2014 z ramienia Platformy Obywatelskiej. Biorąc pod uwagę wczorajszą deklarację Grzegorza Schetyny w kwestii związków partnerskich, Budasza może teraz spotkać ostracyzm.

dam/nczas.com,Fronda.pl

Komentarze (63):

lbs2019.04.11 7:43
Ludzie madrzy i zdrowo postrzegajacy rzeczywistosc na wysokich stanowiskach! Przyklad dla prezydentow innych miast.Brawo Gniezno!!!!
Rysiek2019.04.10 9:28
Wyskakuje mi formularz zawiera błędy i nie mogę odpisać na wczorajszy wpis jednej z internautek. Nie wiem dlaczego. pytanie do moderatora.
Ukasz2019.04.9 15:34
Jak widać, są jeszcze tacy którzy nie postradali rozumu.
Patriota Polski Prawda nas wyzwoli :Jezus Chrystus2019.04.9 14:19
Nie dajmy sie oszukać bo te środowiska złożyły apelacje do sądu i będzie jak w lublinie. Zboczeńcy nie mogą nam mówić jak mamy żyć to oni muszą się dostosować. Mamy komunistyczne sądy więc decyzja prezydenta zostanie odrzucona wspomnicie moje słowa. My to baczne obserwujemy i niech tylko zobaczymy wynaturzeńców to damy im mocno do zrozumienia że nawet juz więcej nigdy nie pomyślą o tym żeby wychodzić gdziekolwiek. To że wam się udało z komuchami w innych miastach nie znaczy że możecie sobie robić co wam się żywnie podoba patologio. Patrioci na to nie pozwolą. Churchil kiedyś powiedział że komuniści będą wyzywać patriotów od nazistów a nazistów i faszystów antyfaszystami. CHORZY JESTEŚCIE LUDZIE. NA SZCZĘŚCIE NIE DAMY SOBIE WYPRAĆ MÓZGÓW. MÓJ DZIADEK BYŁ PATRIOTĄ ŻOŁNIERZEM AK PÓŹNIEJ ZA KOMUNY ŻOŁNIERZEM WYKLĘTYM I POWIEM WAM TAK. CIESZCIE SIĘ ŻE NIE MAMY TAMTYCH CZASÓW BO BY DO WAS STRZELALI. JESTEŚCIE ZAGROŻENIEM DLA NARODU JEGO TRADYCJI I TOŻSAMOŚCI. WRĘCZ WROGIEM WARTOŚCI KTÓRE NAS STWARZAJĄ. PRECZ Z MARKSIZMEM. NIKT NAS HISTORII UCZYĆ NIE BĘDZIE. POLSKA JEST POLSKA A NIE IZRAELEM!
M.2019.04.9 14:58
O jeju, poplakalem sie ze wzruszenia.
Agnieszka2019.04.9 10:52
Nie cieszcie się tak. W Lublinie też tak było a potem sąd pozwolił i była zadyma, bo kazali na silę policji przeprowadzić ten marsz, więc granaty hukowe, gaz, woda szły nawet tam, gdzie wśród kontrmanifestantów stały dzieci.
anonim2019.04.9 12:06
Ty chora wielbicielko tępych narodowców oni zawsze robią zadymę. Bo to siano w glowie, zamaskowana gęba i bezkarnie sie czują. Wiem wiem ze szukasz meza narodowca. Pisalas .
Stop agresji na Frondzie!2019.04.9 10:42
Fronda jak zawsze krótkowzroczna. Decyzja prezydenta Gniezna to kilkanaście tysięcy głosów więcej dla Wiosny Biedronia kosztem Platformy w wyborach parlamentarnych. Wiem, że wielu osobom - nie tylko osobom LGBT - się to bardzo nie spodobało, zwłaszcza młodym. A jak Wiosna zdobędzie władzę, to - czy to się komuś podoba czy nie - portale otwarcie homofobiczne (idiotyczne) jak Fronda.pl czy nczas będą pozamykane. Naprawdę Was to cieszy? Katomatołki.
Zenek2019.04.9 11:57
Katolików jest 90% w społeczeństwie. Nie martw się na zapas. Poradzimy sobie zawsze z krzykliwą mniejszością. Siła w większości a nie w mniejszości.Nie macie szans z nami. Bo naszą siłą jest wiara jest Pan Bóg a Wy w kim macie oparcie ?
M.2019.04.9 13:43
Z tych 90% katolików wiekszosci LGBT w niczym nie przeszkadzaja. Nieznaczny margines, do ktorego nalezysz, drze morde, bo nie pozwala mu sie gnebic innych.
Zenek2019.04.9 13:59
Nie chodzi o gnębienie innych tylko napiętnowania zła.Bo zwolennicy LGBT i gender nie widzą w swoim postępowaniu żadnego zła. Natomiast prawda jest taka , iż ideologia gender wprowadzona w Europie Zach a teraz wchodząca do Polski okazała się złem. Jeśli już w Europie Zach tak uważają to my musimy być mądrzejsi i uczyć się na błędach innych. A poza tym grzeszących należy upominać i pouczać żeby powrócili na ścieżkę dobra. W życiu dobro należy czynić. Z dobrych i złych uczynków będziemy po naszej śmierci rozliczeni przez Pana Boga. Oby tych dobrych było więcej. Piszesz nieprawdę . Większość katolików postrzega zło jakie niesie LGBT i gender. Ideologia marksistowska była zła ale i ideologia gender jest nie mniejszym złem . Dlatego też trzeba stawiać opór Waszym zapędom.
M.2019.04.9 14:16
Cytuje Zenka "...iż ideologia gender wprowadzona w Europie Zach a teraz wchodząca do Polski okazała się złem...". To prosze o dowody. Co sie takiego w tej Europie Zachodniej stalo?
Zenek2019.04.9 14:43
Za dużo by pisać.Zapraszam do wysłuchania specjalisty od tematyki gender jaką się zajmuje już 15 lat a w Hamburgu mieszkał 7 lat i obserwował tą ideologię. Jest atakowany przez genderystów bo demaskuje prawdziwe oblicze tego obłędu prowadzącego do nikąd. To nie jest małe zło jakby się wydawało http://tv-trwam.pl/film/rozmowy-niedokonczone-07042019
M.2019.04.9 15:00
Hahahaha, podawanie linka do TV Trwam to naprawde mocny argument. No i z jednym "specjalista". Ale jeszcze lepszym arguementem jest "Za dużo by pisać". Albo nie byles nigdy na Zachodzie, albo masz problemy z trzezwym spojrzeniem na swiat.
Zenek2019.04.9 16:39
Byłem na Zachodzie i mam rodzinę na zachodzie od 1945 oni to samo potwierdzają. Chyba nie myślisz , że dla mnie wartościowym i merytorycznym byłby wykład kogoś z kręgu LGBT nawet wykształconego z dyplomem. Ewentualnie można by zapoznać się jeszcze z wykładnią kogoś bezstronnego żeby porównać. Jak znasz taką wykładnię to proszę o podanie namiarów.
B.P.2019.04.9 19:34
Ucz się M., ucz! Popatrz, że można odpowiadać bez chamstwa i złośliwości, tak jak Zenek.
Patriota Polski Prawda nas wyzwoli :Jezus Chrystus2019.04.9 14:24
konfederacja!!!!!!!!! żaden zbok nie wejdzie do władzy:) Biedrona to mi się z Ryśkiem od 6 króli kojarzy. Nie zlewaczycie tego kraju jest was tak mało że macie gówno do powiedzenia :) Polecam się leczyć na dziekance.. tak blisko a tak daleko :D CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !!! BÓG HONOR I OJCZYZNA!!
Wojciech2019.04.9 10:42
Trzeba wprowadzić zakaz pedałowania.
normalny2019.04.9 10:41
Słusznie! Nie każdy chce oglądać tych (...)
M.2019.04.9 10:42
Zawsze mozesz wypier****c do Mongolii
Krzysztof2019.04.9 11:54
Wy jesteście mniejszością wam łatwiej wyjechać do Mongolii
Janek2019.04.9 10:20
Nie tylko nie będzie w Gnieźnie manifestacji LGBT, ale również nie będzie żadnych kontrmanifestacji, źródło: pch24.pl
Anarchosyndykalizm Antykatolicki2019.04.9 9:51
NIE MA ZGODY NA "PROCESJE BOŻEGO CIAŁA"!!!!
władek2019.04.9 11:52
Twoje niedoczekania. Tradycja Bożego Ciała w Polsce jest od 1320 roku. Nikt wtedy nie słyszał o LGBT czy gender.
Anarchosyndykalizm Antykatolicki2019.04.9 12:01
Homoseksualizm jest starszy niż polska i katolicyzm, idioto. I polskę i katolicyzm przeżyje.
władek2019.04.9 13:25
Ja napisałem że nikt nie słyszał wówczas o gender i LGBT. Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? To , że byli homoseksualiści to wiadomo. Jak już powołujesz się na katolicyzm to rozumiem , że znasz Pismo Św i przestrogę NT 1 List do Koryntian 6.9,10 " Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. Ja rozumiem że homoseksualizm jest stary jak piszesz . Zło było zawsze. I jest.
Anarchosyndykalizm Antykatolicki2019.04.9 14:56
Rozumiem, że przestrzegasz też zasad Starego Testamentu i np. 1. Nie obcinasz włosów z boku głowy. 2. Budujesz dom tylko z attyką. 3. Jesteś za kamienowaniem gejów i bluźnierców? 4. Nie mieszasz produktów mlecznych z mięsnymi (masz osobne garnki na jedne i na drugie), nie jesz skorupiaków i wieprzowiny, ogólnie tylko koszerna kuchnia. 5. Świętujesz szabat. 6. Uważasz, że niewolnictwo jest ok. 7. Uważasz, że można zabić dziecko za to, że pokłóciło się z rodzicami. Tego wszystkiego nakazuje Biblia, którą tak chcesz przestrzegać!
władek2019.04.9 16:30
Nie zawracaj kota ogonem, Ja rozumiem, że przestroga którą zacytowałem jest dla Was wyrzutem sumienia , bo jest skierowana między innymi do homoseksualistów i wyraźnie jest napisane, iż nie posiądą Królestwa Bożego. Nic dodać nic ująć.Nie przesłonisz przestrogi z Nowego Testamentu zapisami w Starym Testamencie. Żyjecie w ciężkim grzechu. I jeszcze chcecie promować swoje grzeszne życie przez parady geyowskie.Biblia jako całość jest ważna, ale to Nowy Testament jest uzupełnieniem Starego Testamentu. Jezus Chrystus w Nowym Testamencie wypełnił Stary Testament. Jak piszesz o Starym Testamencie to mniej odwagę też zacytować Księgę Kapłaństwa 18.22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! Żeby odpowiedzieć na pytanie czy chrześcijan obowiązują nakazy ze Starego Testamentu trzeba w prawie starotestamentowym rozróżnić przepisy moralne oraz obrzędowe. Te pierwsze obowiązują chrześcijan tak samo jak Żydów, z tym tylko, że Chrystus Pan pouczył nas, jak należy je oczyszczać i pogłębiać: "Słyszeliście, że powiedziano przodkom: <Nie zabijaj!>, a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto by powiedział bratu swemu: <głupcze> albo <bezbożniku>, podlega karze piekła".Tak jest z moralnymi przepisami Starego Testamentu. Ale również przepisów obrzędowych Pan Jezus nie zniósł, tylko wypełnił to, co one zapowiadały. I właśnie dlatego, że je wypełnił, utraciły one swoją warstwę zapowiadającą. Co do szabatu, Pan Jezus objawił nam ni mniej ni więcej tylko to, że On sam jest naszym Szabatem. Jedna ze scen szabatowych w Ewangeliach rozpoczyna się następującymi Jego słowami: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych".Zatem ani przepisy moralne ani obrzędowe nie zostały w chrześcijaństwie zniesione. Jedne i drugie Pan Jezus wypełnił.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.9 9:39
Przedwczesna wasza radość. Decyzja o zakazie będzie tak samo cofnięta przez sąd jak w każdym tego typu przypadku z innych miast :)
Rysiek2019.04.9 9:15
Czy mężczyzna gey może mieć dziecko spłodzone w naturalny sposób ? No może przecież produkuje nasienie i plemniki. Natura mężczyznę który się uznał czy określił jako gey wyposażyła w układ płciowy. Ale geye inaczej według własnego uznania korzystają z układu płciowego. Oni chcą jednak nabywać dzieci jak towar jednocześnie będąc przecież sprawnymi mężczyznami do zapłodnienia kobiety i żeby zostać ojcem w sposób naturalny. Rozumiem , że są małżeństwa podejmują leczenie i nie mogą stać się rodzicami w sposób naturalny i dlatego ubiegają się o adopcję dziecka. Ale proszę zdrowe byki do zapładniania mężczyźni geye marnują nasienie i plemniki gdy w sposób naturalny mogliby stać się ojcami. Ale do tego potrzebna jest płeć przeciwna kobieta. Geye chcieliby posiadać to czym obdarzona jest w sposób naturalny rodzina składająca się z mężczyzny i kobiety. Niestety jak się jest odmiennej orientacji to trzeba się pogodzić z tym, że coś utracicie a więc posiadanie dziecka. Gey geya nie zapłodni.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.9 9:35
Nie twoje plemniki nie twoja sprawa. Kto ci wbił w łeb, że geje chcieliby zapładniać gejów? Słyszałeś o adopcji, słyszałeś o surogacji, a może słyszałeś o wychowywaniu dzieci z poprzednich związków hetero przez biseksualnych mężczyzn w nowych związkach homo?
Rysiek 2019.04.9 11:48
Nie udawaj , że nie rozumiesz mojego wpisu. Ja z ironią napisałem, iż gey geya nie zapłodni chociaż to oczywiste. Jest taki kawał cyt "Czy geye mogą mieć dzieci w sposób naturalny ? Nie. Ale próbują ". Dziecko naturalnie winno mieć mamę i tatę bo tylko taki układ zapewnia zdrowy rozwój psychiczny dziecka. Wy uprawiacie tylko seks a więc kopulujecie dla przyjemności fizycznej. Seks w małżeństwie daje i przyjemność fizyczną ale przede wszystkim możliwość prokreacji. Małżeństwo rodzina jest przyszłością narodu. Wy żadnej przyszłości nie dajecie narodowi. Mężczyźni bez kobiet to wymarcie narodu. Dzieci nie są dla Was i nie szukajcie furtek, żeby je nabyć. Jesteście zdolni do rozmnażania to korzystajcie z daru dania życia a nie nabycia życia. Adopcja jest dla tych, którzy wskutek zdrowotnych nie mogą posiadać potomstwa. A Wy zdrowe byki możecie. Wy chcecie mieć uzupełnienie waszego związku a więc dziecko nie pytając o to czy dziecko chce mieć dwóch tatusiów. Żaden facet nie nawiąże takiego kontaktu bliskości z dzieckiem jaki nawiązuje kobieta matka choćby podczas karmienia dziecka swoim mlekiem. Owszem Wy możecie zapewnić byt materialny dziecku i to często lepszy niż w prawdziwej rodzinie zapewnią mama i tata ale materializm dla dziecka to nie wszystko.
Maria Błaszczyk2019.04.9 20:05
No właśnie, że nie. Dzieci wychowywane w rodzinach jednopłciowych rozwijają się nie gorzej niż w rodzinach z mamą i tatą. Przykro mis, sprawę zbadano wielokrotnie, anomalii nie odnaleziono. A głupoty o bliskości... Kocham moje dzieci nad życie. Ale nigdy nie powiedziałabym, że ich bliskość z ich ojcem jest jakkolwiek mniejsza niż ze mną. Mężczyzna też człowiek. Nie żadna emocjonalna kaleka, ale zupełnie normalny, czujący osobnik. Do tego - po pierwsze, wbrew temu co twierdzisz, mnóstwo gejów ma dzieci spłodzone w zwykły sposób z kobietami. Serio. Geje żenią się i płodzą dzieci. A dlaczego? Ano dlatego, ze społeczeństwo ich do tego z całych sił popycha. Zapewne nie jest to dobre, ale tak bywa. Po drugie. Na świecie jest 160 mln sierot, Głównie w instytucjach opiekuńczych i ulicach krajów rozwijających się. Nie bardzo rozumiem, jak można uznać, że dla dziecka życie na afrykańskiej ulicy czy w kambodżańskim domu dziecka, gdzie siedzi na zaskanym sienniku i się kiwa, ma być lepsze niż kochająca rodzina jednopłciowa. Nawet w Polsce ośrodki adopcyjne pękają w szwach. Po zablokowaniu przez dobrą zmianę adopcji zagranicznych, liczba nieadoptowalnych dzieci gwałtownie wzrosła. Ale Ty twierdzisz, że lepiej im będzie w placówce? Tam byt materialny tez jest w końcu zapewniony...
baba-jaga2019.04.9 8:42
Co to znaczy nie ma zgody? Manifestacja publiczna jest konstytucyjnym prawem czlowieka i szkoda czasu na dyskusje.Tlumaczenie zakazu demonstracji wzgledami bezpieczenstwa nie ma sensu, bo problem jest mozliwy do rozwiazania, co pokazuje przyklad innych miast.
Waldek2019.04.9 8:52
No tak nie ma zgody , bo zdrowa tzn heteroseksualna część społeczeństwa Gniezna nie chce tego oglądać. Róbcie takie spędy dla siebie dla swoich oczu w swoim zamkniętym gronie w wyodrębnionym miejscu. Wynajmijcie dla siebie stadion tam się spotkajcie i tam się nasycajcie swoim widokiem .
M.2019.04.9 9:00
Hahaha, wiekszosci osob hetero takie rzeczy wisza. Tylko niewielki %, do ktorego nalezysz, kundlu, jest radyklanie przeciwko. Zatem radze sie zamknac, bo jestes marginesem, pomiocie
waldek2019.04.9 9:19
Akurat Wy jesteście marginesem - 2%. Bawcie się sami i róbcie spędy dla siebie.
waldek2019.04.9 9:34
Podpowiem. Jest dużo zamkniętych jednostek wojskowych i na ich terenie przed budynkami jest droga dla defilady. Wynajmijcie koszary zapłaćcie i zróbcie sobie i dla siebie defiladę.
M.2019.04.9 9:42
Tam mozesz zrobic sobie procesje na Boze Cialo, kundlu
Waldek2019.04.9 13:13
nie ma szans. Procesje Bożego Ciała są w tym samym dniu w miastach i wioskach w ilości bardzo dużej a poza tym w Polsce Boże Ciało ustanowiono w 1320 roku i jest na nie przyzwolenie narodu nawet w PRL-u władze się liczyły z tą manifestacją Katolików. Przez setki lat w Polsce nikt nie słyszał o gender i LGBT. Gdzie żeście się ukrywali ? Baliście się ZOMO ? Katolicy się nie bali brali czynny udział w procesjach i biorą. Tak więc nie zmieścimy się tam gdzie Wy się zmieścicie i gdzie wam zaproponowałem.
M.2019.04.9 8:39
Nie umiecie czytac miedzy liniami, frondowskie szczekacze? Marsz zostal odwolany przez zagrozenie ze strony takich scierw jak wy - hejterzów, ludzi ograniczonych umyslowo, niebezpiecznych dla otoczenia, agresywnych i najwazniejsze- uwazajacych sie za wzorowych katolików. Na marginesie, moze sie myle, ale uwazam, ze Marsz w koñcu sie odbedzie.
Darek2019.04.9 8:42
Wy jesteście nie tylko ograniczeni umysłowo .
Alicja2019.04.9 8:33
Brawo za odwagę i rozsądek.
WIDELEC ; ZULIKU BEDZIE REWAZ PAMIETAJ O TYM2019.04.9 7:45
PRZECIEZ TO NIE POLSKIE SADY TYLKO ZYDOWSKIE POD OCHRONA BRUKSELKI NO I PARTI OSZUSTOW ZLODZIEJI I KOLABORANTOW
NAJWIECEJ ZBOKOW JEST U ZYDOW2019.04.9 7:42
W PO TRAFIL SIE POLAK I POMYSLAL PO POLSKU ZE TE Q......Y ZBOCZONE TRZEBA LAC W MORDE I GONIC DO HLEWU'
Wojtek Polak2019.04.9 6:54
miejscem dla zboczeń jest margines społeczeństwa a nie przestrzeń publiczna
DinozaurZArkiNoego2019.04.9 7:36
Czytaj "jesteś zboczeńcem wstąp do seminarium!" :D
violencja2019.04.9 20:30
aleś błysnął
Polak2019.04.9 6:51
Sąd ten idiotyczny zakaz uchyli, a jak wszystko pójdzie po myśli Polaków, to i zakaże imprezy Wszechpolaków i będzie normalnie :)
Patriota Polski Prawda nas wyzwoli :Jezus Chrystus2019.04.9 14:34
zakaz pedałowania !!!!!!!!!! śmieszne zboki. Patrioci mają prawo bo idą z nurtem tradycji i religii a co się za tym niesie Polskości.
Anarchosyndykalizm Antykatolicki2019.04.9 14:52
Ci faszyści mają prawo tylko do kulki w łeb! KATOFASZYZM NO PASARAN!
Tylko prawda sie liczy.2019.04.9 6:50
Okazuje sie , ze nie kazdy POmyleniec jest pozbawiony zdrowego rozsadku. Tomasz Budasz daje temu przyklad. Moze znajda sie inni nasladowcy , tworzenia normalnosci.
zz2019.04.9 6:48
Brawo Gniezno! Niech normalność będzie normalnością!
Torchwood2019.04.9 6:42
Teraz organizatorzy zaskarżą tecyzję do sądu, a sąd decyzję przezydenta uchyli - tak jak było wielokrotnie z innymi takimi marszami w innych miastach.
Autobus2019.04.9 6:42
Fronda też tak biła brawo, jak Burmistrz chciał zakazu antypolakom, którzy na sztandarach mieli przestępce i morderce, przez wieś w której tenże człowiek zabijał cywili, kobiety i dzieci białoruskiego pochodzenia?
anonim2019.04.9 6:51
Ogarnij się anty Polaku, morderców to takie gnidy jak ty mają w rodzinie. Białorusini kolaborowali na przemian z niemcami i ruskimi, wg praw wojennego zostali eliminowani jako wrogowie Polski. Jesteś z kacapskiej rodziny, że tak defekujesz na frondzie?
Autobus2019.04.9 6:53
Czyli chcesz powiedzieć że gość o którym nawet IPN pisał że jego zbrodnie miały charakter ludobójstwa, był OK? jak bardzo antypolskim trzeba być, by skłócać nas z sąsiadami przez lansowanie przestępców.
Maria Błaszczyk2019.04.9 19:56
Wg praw wojennych wolno zabijać bezbronne niemowlęta w wieku dwóch tygodni? Bo kolaborowały??
Wiesław Kaloryfer2019.04.9 7:11
Mogą sobie klaskać ile im się podoba. Mogą nawet pajacyki przy tym robić. I tak zakaz ten uchyli na końcu sąd (moze poza tym namiotem), podobnie jak to miało miejsce z narodowcami na Podlasiu.
B.P.2019.04.9 19:20
Ty gościu wpierw składnię polską opanuj, zanim zaczniesz te swoje kacapskie kocopoły wklejać. Wali onucą, że się tak kolokwialnie wyrażę...
ceramik2019.04.9 6:42
Gniezno, kolebka polskości miała by być ''stolicą chorych zboczeńców''?
DinozaurZArkiNoego2019.04.9 7:34
Przecież to nie będzie marsz ksieży katolickich a LGBT więc o jakich "chorych zboczeńcach" ty piszesz?
ardo2019.04.9 11:08
O chorych zboczeńcach z LGBT.