Bp W. Śmigiel apeluje o modlitwę w intencji sędziów TK - zdjęcie
12.10.20, 10:12Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Bp W. Śmigiel apeluje o modlitwę w intencji sędziów TK

14

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny bp Wiesław Śmigiel wystosował do wiernych specjalny list, w którym zaprasza do włączenia się w Nowennę Życia w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy 22. października będą rozstrzygać w kwestii tzw. przesłanki eugenicznej.

- „W modlitwie Różańcowej prośmy o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie” – apeluje ordynariusz toruński.

Hierarcha w swoim liście prosi o włączenie się w Nowennę za życie za przyczyną św. Jana Pawła II, która poprzedzi dzień liturgicznego wspomnienia polskiego papieża, a jednocześnie dzień, w którym sędziowie Trybunału Konstytucyjnego będą rozstrzygać ws. aborcji eugenicznej.

- „Bardzo proszę o włączenie się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w okresie poprzedzającym liturgiczne wspomnienie Świętego Papieża Polaka, który był wytrwałym i odważnym orędownikiem świętości życia” – pisze bp Śmigiel.

W nowennę można włączyć się za pośrednictwem portalu pro-life.pl.

kak/KAI

Komentarze (14):

marek2020.10.28 22:06
Pytanie do fachowców: czy jak ksiądz w niedzielę rano zmarszczy sobie freda lewą ręką to prawą może podawać komunię czy to nie ma znaczenia ?
Wizja2020.10.28 12:55
Sen starego lewaka: „Widziałem kościoły: połowa zrównana z ziemią, reszta zamieniona na supermarkety, czynne wyłącznie w niedziele, a w nich tłumy szczęśliwych, uśmiechniętych gejów. Wszyscy księża w więzieniach i łagrach. A na największej bazylice dumny napis: B’nai B’rith בְּנֵי בְּרִית‎. Jakie to było piękne!” ***** Niestety, nagle czar prysnął, zbudziłem się i musiałem zmienić zafajdane gacie.
A - K2020.10.25 21:15
w intencji - upadku wiary i kościoła.
miara2020.10.12 21:28
o tak...módlmy się aby TK-wcom rozumu nie zabrakło!
Po 11 ...2020.10.12 14:46
Modlitwa w intencji sędziów TK? A o zwalczenie Covid'a to już nie???
Ordo2020.10.12 13:08
Ładnie przybrał nasz biskup.
Anonim2020.10.16 14:20
Nie ładnie zazdrościć.
verizanus2020.10.12 12:56
Trzeba było apelować o modlitwę i używanie rozumu wtedy jak ci nami rządzą stawali do wyborów i obsadzali wszystkie ważne stanowiska ;)
Ja, Szatan2020.10.12 10:54
Instrukcja dla moich wiernych pachołków, pogrobowców faryzeuszy i neomarksistów: „kato-licka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu in-nych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach? Te ołtarze kapiące od złota? A nowy samochód proboszcza?”) ----- 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- 7. Szczególnie mocno próbujcie podważyć autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz ode-brał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wiecz-ność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ----- (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam”
Robert2020.10.12 10:44
Niby "portal poświęcony" a tu na forum pełno komunistycznego bydła.
fulla2020.10.12 13:07
Bo to portal poświęcony robieniu wody z mózgu.
RobotniczaKrew2020.10.12 10:35
Śmigiel już nie może doczekać się tych niechcianych, zrozpaczonych dzieci, których nie wolno było abortować by móc je przytulić do krocza!
Natalja Siwiec2020.10.12 10:31
Przedstawiciele hydry watykańskiej podnoszą łby. Niech wiedzą, że to są ich ostatnie podrygi, Polska będzie świecka.
Bestia z Wadowic2020.10.12 10:28
Polska to państwo świeckie, a kler nie wtrąca się do stanowienia prawa (koniec ironii).