Bp Tadeusz Pieronek o prof. Magdalenie Środzie: Niech nie podszywa się pod naukę. Religia to nie ideologia - zdjęcie
29.11.13, 06:24Bp Tadeusz Pieronek (fot. archiwum)

Bp Tadeusz Pieronek o prof. Magdalenie Środzie: Niech nie podszywa się pod naukę. Religia to nie ideologia

20

Duchowny przyznaje, że Ojciec Święty być może odpisze na list, ale dodaje: „Nie spodziewam się, żeby prof. Magdalena Środa mogła ruszyć świat i puścić go na nowe tory. Takiej mocy sprawczej u niej nie widzę”.

O gender biskup Pieronek mówi: „Naukowy pogląd na świat znam od wielu dziesiątków lat. Ciekawe, że ni stąd ni zowąd rodzą się jak na pustyni jakieś naukowe poglądy, które przeczą całemu dotychczasowemu doświadczeniu cywilizacji ludzkiej”.

Zaś prof. Magdalenie Środzie radzi: „Niechże ta pani będzie troszkę bardziej pokorna i niech nie podszywa się pod naukę. Jak chce się o coś zapytać, to niech pyta. A nie stawia tezy: ja, oto tutaj, nauka, chce odpowiedzi od biskupa Rzymu, aby mnie nie napastowali i nie mówili, że ja jestem ideolożką. Bo jest. Z całą pewnością z każdej dziury "gender" wypływa wniosek, że jest to ideologia”.

Biskup odnosi się także, do twierdzenia, że Kościół, mówiąc o gender, prowadzi „krucjatę nienawiści”. Podkreśla przedziwną zależność, że jak duchowni coś krytykują, to jest to od razu „krucjata nienawiści”, a jak mówi się coś złego o Kościele, to jest to tylko „czysta krytyka naukowa”. „Ja jestem już wiekowy i nie dam się nabrać na różnego rodzaju gierki ludzi, którym poplątało się w głowie” – konstatuje.

Bp Pieronek odnosi się także do słów prof. Środy, która uznała Jezusa za pierwszego ideologa gender. „Tak też mówili komuniści: - pierwszym komunistą był Jezus Chrystus. To jest typowe - odwrócić kota ogonem i jest nowa ideologia”.

Całość rozmowy TUTAJ.

MBW/Onet.pl 

List Kongresu Kobiet do papieża Franciszka

Komentarze (20):

anonim2013.11.29 7:23
@Cella - od lat jestem przeciwnikiem wydawania państwowej kasy na szkolenia dla bezrobotnych. Teraz mam kolejny dowód, że się nie myliłem.
anonim2013.11.29 7:27
Bp Pieronek, takich wypowiedzi oczekujemy w obronie wiary i wiernych. -- @arbiter Dla was najlepiej by było nic nie mówić a wy byście robili swoje. Niedoczekanie wasze. Niech ludzie czytają i zobaczą jakie macie popaprane poglądy.
anonim2013.11.29 7:45
W wieków w tradycyjnych rolach zawodowych sprawdzały się osoby określonej płci, np. prostytutką była kobieta, kapłanem był mężczyzna. Relacja popytu i podaży na określone usługi, a więc i role zawodowe, a zatem i role życiowe zdeterminowane przez płeć ustaliła pewien homeostatyczny porządek, który się sprawdzał. Teraz przychodzą feministki z tym swoim gender i próbują wszystko postawić na głowie. Po co? Jaki mają w tym interes? Ręka w górę kto pójdzie do męskiej kurtyzany, a potem klęknie przy konfesjonale, w którym siedzi... spowiedniczka!
anonim2013.11.29 7:47
powinni powiesić na suchej gałęzi tego, kto dał tej babie środzie tytuł prof. Ona nadaje się co najwyżej na sprzątaczkę i to zakładzie karnym...
anonim2013.11.29 7:51
Ks. biskup wreszcie zaczyna mówić głosem Kościoła. Tak trzymać !
anonim2013.11.29 8:05
arbiter, daj sobie czerwoną kartkę już w pierwszej minucie, to odpoczniesz!
anonim2013.11.29 8:49
@Witcher A co? Zabrakło Ci zdrowego rozsądku? Do takich bzdur jak gender, to nie potrzeba nauki.
anonim2013.11.29 8:57
Dzięki Bogu są jeszcze w Polsce ludzie normalnie myślący z prostym kręgosłupem moralnym,moje pełne poparcie dla Bp Pieronka.. Brawo!!
anonim2013.11.29 9:06
@ Ria Tsudni nie denerwuj się , on ma stały "dyżur" .......... ;-)
anonim2013.11.29 9:12
P.Środa traktuje naukę jak pijak latarnię - nie żeby jej świeciła, ale do trzymania............;-)
anonim2013.11.29 9:31
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5oGL7njQwrg
anonim2013.11.29 10:38
@ arbiter!! Pooglądaj se!!: http://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
anonim2013.11.29 11:18
Konferencja z dnia 29.05.2013r. na temat globalnej rewolucji seksualnej. Dowiecie się wszystkiego co jest skrywane przez feministki, genderystów itd. http://www.youtube.com/watch?v=MylOkOnd9eI
anonim2013.11.29 11:34
Uff, otwieram Frondę a tam znów arbiter, chyba płacą mu z jakiegoś genderowego Funduszu Spójności. Boje się co będzie jak otworzę lodówke w domu
anonim2013.11.29 12:55
Mądra słowa, popieram.... „Ja jestem już wiekowy i nie dam się nabrać na różnego rodzaju gierki ludzi, którym poplątało się w głowie”... I tak nam się wmawia i robi wodę z mózgu, że homoseksualizm to normalność a nie choroba, zabijanie dzieci to prawo matki, a eutanazja to miłosierdzie... Może Pani Środa na łożu śmierci zmieni zdanie. Póki co będzie brylować w towarzystwie wzajemnej adoracji.
anonim2013.11.29 13:16
Gender to żadna nauka tylko ideologia, czyli rzecz oparta na imaginacjach , różnych fanaberiach i pragnieniu marginalizacji natury na rzecz kultury. A naukę to gender tylko ideologizuje czyli traktuje ją tak jak pijak latarnię, nie żeby mu świeciła tylko do "trzymania"- co już pisałem wczesniej odnośnie p. Środy.........
anonim2013.11.29 13:52
I faszyzm był naukowy i nazizm naukowy i nawet mocno filozoficzny, a komunizm to wogóle sama naukowość. No to czy gender może być nienaukowy.....? ;-)
anonim2013.11.29 15:43
@Cella Powiedz jeszcze ze jesteś Katoliczka i nie widzisz sprzeczności. Ale merytorycznie: jak to gender to taka czysta ideologia to powiedz jak w jej perspektywie zapatrujesz się na "rodzinę"? Jak równościowa ideologia ją opisuje? Ile punktów wspólnych ma z Chrześcijańska nauką? Obawiam się ze to już słabo. Może też wyjaśnisz jak jest z Bogiem który dał Tobie i mnie płeć. Czyżby się pomylił. Poco nas tak wyspecjalizował do pełnienia swoich ról. Jasne nie każda kobieta jest taka sama. Oczywiście też każdy człowiek ma swoje szczególne predyspozycje ale nie można z gruntu odrzucać powołanie. Wszystko wygląda fajnie jak się mówi o dyskryminacji i konieczności walki z nią. Każdy Katolik temu przyklaśnie, ale jak się mówi że właściwie to niema powołania i możemy kształtować nasze życie według własnego widzimisię to nie jest już dobrze. Powołanie trzeba odkryć a nie sobie wymyślić. Żyjemy nie dla siebie. Nasze życie jest realizacją większego planu. On tak czy inaczej się wypełni pozostaje pytanie: Czy pozwalam się prowadzić woli "Umiłowanego"?
anonim2013.11.30 0:28
"Proste stwierdzenie, że nie było potopu, nie było "stworzenia świata" w siedem dni, a świat liczy 13 miliardów lat itp. [...]" - bawi mnie pełne pogardy strojenie się w szaty "ludzi nauki" przez osoby, które - sądząc po ich wpisach - nie mają nawet pojęcia o metodologii. Pozdrawiam! P.S. Dla tych, który mieli "przyjemność" czytać moje komentarze z 11 listopada - mea culpa, nerwy poniosły.
anonim2013.11.30 13:33
@kot1: W takim razie w pierwszej kolejności dowiedz się o różnicy między wiarą a nauką, bo mieszanie tych dwóch porządków do niczego nie prowadzi. Pozdrawiam!