Bp Milewski: Kościół potrzebuje uczciwych i prawych księży  - zdjęcie
07.12.20, 12:05Fot. screenshot - Polsat News

Bp Milewski: Kościół potrzebuje uczciwych i prawych księży

29

O tym, że aby odbudować swój autorytet, Kościół potrzebuje księży uczciwych i prawych, mówił bp Mirosław Milewski do płockich kleryków, w czasie Mszy św. z obrzędem kandydatury do święceń diakonatu i prezbiteratu. Duchowny podkreślił, że w obliczu odchodzenia wiernych od Kościoła i coraz liczniejszych apostazji nie potrzeba w szeregach kapłańskich „najemników, ludzi zepsutych i karierowiczów”.

- „Wasze kapłaństwo powinno być proste, skromne, pełne wiary, pełne realizmu i bez złudzeń. Kościół bardzo potrzebuje dziś księży uczciwych i prawych, by odbudować swój autorytet i jakby zagubioną w ostatnich latach umiejętność bycia z ludźmi i dla ludzi. Kościół, w którym będą dobrzy księża, zdolny będzie skutecznie wpływać na otaczającą rzeczywistość i owocnie głosić Ewangelię” – mówił do alumnów biskup pomocniczy diecezji płockiej.

Wskazywał, że na drodze powołania należy się wpatrywać w pierwszych uczniów Chrystusa, którzy nie spodziewali się społecznego awansu czy materialnych korzyści idąc za swoim Mistrzem. Podkreślił, że Kościół nie potrzebuje dziś „najemników, ludzi zepsutych i karierowiczów”, ale księży „zafascynowanych Bogiem, człowiekiem i świętością”.

- „Ludzie wychowani w katolickim społeczeństwie coraz częściej odżegnują się od katolicyzmu, agresywnie i wulgarnie wyrażają swoje myślenie na polskich ulicach, a nawet wybierają akt apostazji. Młodzież wypisuje się z katechezy, a po bierzmowaniu zamyka za sobą drzwi swojego kościoła parafialnego. Zjawiska te powodują żal i niepokój. Przyszli księża do takich ludzi zostaną posłani. Mają niestrudzenie głosić Dobrą Nowinę, zgodnie z poleceniem Jezusa” – zaznaczył hierarcha.

Dodał, że chociaż na głoszenie Ewangelii nigdy nie ma „dobrego czasu” i „każda epoka ma swoje problemy”, to „Bóg we wszystkich czasach daje odpowiednią łaskę, aby stawić im czoła i przezwyciężać je z miłością i realizmem”.

kak/KAI

Komentarze (29):

Marchołt2020.12.7 21:58
"Kościół potrzebuje uczciwych i prawych księży". Po co? Chce ich zdeprawować?
rebeliant - parafianin2020.12.7 15:06
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB. Wraz z gownami żydowskimi niemal zawładnęli tym forum.
rebeliant-Radziszewski-matis89-Walter2020.12.7 15:05
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
rebeliant2020.12.7 14:51
A oto objawiona nowin!: Bóg nigdy nie poniósł losu człowieka, gdyż w rzeczywistości tej wziął udział z własnej woli, a nie jak człowiek z niewoli. Następnie: Bóg nie poniósł krzywdy gwałtu: ani w dzieciństwie, ani później, ani w więzieniu... Bóg oszczędził mu nawet całkowitego obnażenia (może tę...e uje drące ryja z ambon o przebaczenie jakieś wnioski z tego faktu i waszego naciskania, aby być jak Jezus). Ja już wyciągnąłem wnioski: niektóre krzywdy wrócą do ich twórców z rąk ich ofiar, a Bóg nie będzie mieć ni do gadania tylko z automatu udzieli przebaczenia mścicielom, po czym z prędkością światła polecą na niebiańską ucztę. A do pokutujących bydlaków Bóg przemówi: myśleliście, że się wam upiecze ? Wy wychwalajcie ta chwilę, że taką pokuta zostaliście obdarowani, bo inaczej piekło wieczne by wams upiekło.
Beno2020.12.7 14:49
Tak biskupie, to prawda. Ale naprawę to trzeba rozpocząć od was,od góry. to wy jesteście na świecznikach. Jacy biskupi taki kler i taki lud.
Michał Jan2020.12.7 15:52
W "pandemii" parafie zostały porzucone przez biskupów i skazane na odprawianie mszy przy 5 wiernych i 20 ministrantach.
jle_ffm2020.12.7 13:38
I pod tymi słowami księdza bp Milewskiego się podpisuje. Mniej pychy w Kościele i takich Rydzyków, Jędraszewskich, Janiaków, Głodziów i im podobnych i wtedy można na nowo rozpocząć autentyczne głoszenie Ewangelii.
Michał Jan2020.12.7 15:56
Z doświadczenia własnego mogę potwierdzić, że autentyczne głoszenie Ewangelii ma miejsce, ale to kwestia jednej parafii, więc nie musi być reprezentatywne. Niestety, od czasu do czasu, kazanie zastępowane jest odczytaniem listu...
Grizzly2020.12.7 13:36
Chciałby się onanizować, ale mu nie stoi bo rabin przy okazji jaja mu wyciął.
Grizzly2020.12.7 13:35
Się "wychował" w kibucu im. Yitzhak Shamir a jego mame miało małe cycki więc pił mleko od krów rasy ... tak zgadłeś "Yitzhak Shamir".
Grizzly2020.12.7 13:34
Jak masz psa to żydowskie göwno Grizzly wyliże mu doope po każdym srraniu.
Grizzly2020.12.7 13:32
Nauka w seminariach powinna się nazywać sodomizm
Rabin Nożykdokütasa2020.12.7 13:30
Talmund i Torah nakazuje pedofilie i kaziroctwo. Koniec, kropka!
Monika2020.12.7 13:16
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://panieonline.pl/monia89
Natalja Siwiec2020.12.7 13:14
Słowo "kleryk" samo w sobie niesie seksualny wydźwięk.
ONA2020.12.7 13:13
Tak powinno być, tylko Biskupi ich prześladują, a przykłady to Diecezja Koszalińska. Jak jesteś homoseksualistą i popierasz homoseksualistów masz zapewnioną zmianę Parafii w razie czego .... a przykładów dużo.
ladychapel2020.12.7 13:11
W 1945 r. uczniowie i nauczyciele gimnazjum w Rabce trzykrotnie organizowali zbrojne napady na sierociniec żydowski, w którym przebywały dzieci ocalałe z Holokaustu. "Nie szkodzi, jeżeli skupiska żydowskie przepędzi się, byleby wypadków nie było" - tłumaczył ksiądz Józef Hojoł, jeden z inspiratorów ataków - ózef Hojoł, pseudonim konspiracyjny „Korzeń” (ur. 1910 zm. 1996) – duchowny katolicki, działacz młodzieżowy i autor poezji religijnej. W czasie II wojny światowej członek Armii Krajowej. W okresie tuż po jej zakończeniu związany ze zbrojnym podziemiem, organizator napadu na sierociniec dla żydowskich dzieci ocalonych z Zagłady. Organizował także koła Katolickiej Młodzieży Męskiej i Związku Harcerstwa Polskiego w rejonie Rabki. W okresie PRL represjonowany i kilkukrotnie więziony.
Karol2020.12.7 13:11
Coraz częstsze apostazje? To znaczy ile? Może w końcu kościół ujawni statyski? Nawet maksymalne utrudnienie procedury nie pomaga. A co by było, gdyby tak jak w Norwegii dało się to załatwić przez Internet? Mamy w Polsce profil zaufany. Jeśli kościół jest odważny, to nie da możliwość złożenia wniosku o wystąpienie z kościoła drogą elektroniczną.
Karol2020.12.7 13:08
Kościół katolicki stracił zaufanie Polaków. Podobno jest w Polsce 95% katolików, ale jest to fikcja. Taka jest liczb ochrzczonych, ale to wcale nie znaczy, że są to osoby nadal uważające się za katolików. Nikt ich nie pytał o zgodę, gdy je chrzczono i nie dano im żadnej szansy, żeby się z tego kościoła wypisać. W przyszłym roku zostanie przeprowadzony spis powszechny. Możecie go wypełnić w Internecie, więc żaden rachmistrz nie podejrzy i nie ujawni waszych odpowiedzi. Jedno z pytań dotyczy "tożsamości wyznaniowej". Jeśli jesteście "katolikami z przymusu", możecie tu wpisać, że NIE JESTEŚCIE KATOLIKAMI. Da to więcej, niż wszystkie wywalczone z trudem potwierdzenia wystąpienia z kościoła, których kościół w żaden sposób nie musi ujawniać. Tu powstaje twardy zapis w danych statystycznych, publikowanych przez niezależny GUS, przeczący mitowi, że prawie wszyscy Polacy to katolicy. Pamiętajcie, że wasze odpowiedzi są chronione tajemnicą spisową i już sama próba ustalenia jak odpowiedzieliście na konkretne pytanie jest przestępstwem. Nie musicie się obawiać. Raz na dziesięć lat mamy taką szansę.
Ale luja i do przodu2020.12.7 13:02
Powinno się dążyć do likwidacji każdej religii z życia publicznego przez oświecanie społeczeństwa i obowiązkowe lekcje etyki. Wiarę w gusła i chodzącego po śmierci Jezusa zombi, ukazującego się ducha Maryji trzeba oficjalnie potępić i zabronić rozprzestrzeniania tych bajek
rebeliant2020.12.7 16:57
Sprawa nie jest taka prosta. Od religii się nie uwolnisz, bo zawsze masz zbiór przekonań - coś jak aksjomaty w matematyce. Od wiary też się nie uwolnisz do póki nie będziesz istotą wszechwiedzącą - wracając do domu z pracy wierzysz, że ten dom nadal stoi tam, gdzie stał. Wiara u ludzi jest powszechnie występująca. A jeśli chodzi o lekcje etyki, to powinny być równolegle lekcje zorganizowanej samoobrony tępiącej bandyctwo, aby też nie było dla kogoś heca i zbrodnią niesłychaną to, że ktoś zabił lub okaleczył napastnika. Ale przy dobrze zorganizowanej samoobronie społeczeństwa należyta współpraca z policją powinna wystarczyć, aby stłumić rosnące przyczółki bandyckich szajek. I najlepszą metodą jest zaganianie ich do pracy, jeśli są przyłapywani na przejawach agresji.
ZERRO2020.12.7 12:58
Celibat otworzył furtkę dla homoseksualistów.
AAAtomek2020.12.7 12:57
Tylko, że tacy się jeszcze nie urodzili. Kropka.
Michał Jan2020.12.7 15:51
Twoja wiedza o kapłanach nie jest nawet w stadium embrionalnym.
Katolik2020.12.7 12:53
Każdy ksiądz jest uczciwy i prawy a że ma pokusy i zgrzeszy wystarczy się wyspowiadać i sprawa załatwiona
Ziomal2020.12.7 12:43
Jak mają zostać sami prawi i uczciwi to kto będzie w Polsce prowadził msze? Trzeba będzie zamknąć z 90% kościołów. Gdzie się nie obejrzysz to pedofilie, cwaniacy i złodzieje. Nawet za sanktuarium w Licheniu (ks. Makowski) stoi pedofil (zostało to stwierdzone przez Watykan).
Polonia Semper Fidelis2020.12.7 12:37
Uwaga! Ten "Anonim" (ostatnio częściej AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się nasila. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na to nie ma rady – udają głuchych. Nie wchodźcie więc z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Niech robi swój maniacki bełkot sam ze sobą. Żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam też zaciągnąć innych.
Ronan2020.12.7 12:35
Geje muszą odejść z Kościoła statystyka bezlitośnie podaje że pedofilia gejowska w KK to 90% takich czynów. Czas to przerwać. Czas najwyższy
Richuś2020.12.7 12:35
Przecież bp. Edward Janiak męczennikiem." Filmy dokumentalne o pedofilii w Kościele to manipulacja i oszczerstwo. - To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus?" - mówił wielki autorytet Rydzyk. Dlatego wara od katolickich pedofilów, mógł jeszcze dodać że dzieci same prowokują