Katolicy dążący do zachowania wierności wobec największego skarbu wiary, muszą być gotowi do męczeństwa, dając świadectwo wiary nie tylko wobec pogan i niewiernych, ale także innych katolików, którzy popadli w grzech herezji.

Mówił o tym kazachski biskup Athanasius Schneider przemawiając przed rokiem w amerykańskiej Wirginii, gdzie zjawił się na zaproszenie Instytutu Lepanto (The Lepanto Institute).

,,Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia'' - powiada Pan w Apokalipsie 2, 10. ,,Te słowa są świętym zadaniem każdego chrześcijanina. Być wiernym oznacza zachować wiarę utwierdzoną w naszej duszy przez Boga Jedynego w Trójcy, w całej jej pełni, czystości i pięknie, bez zmiany czegokolwiek, bez dodawania czegokolwiek do jej niezmiennych prawd'' - powiedział biskup Schneider.

,,Herezja jest niewiernością wobec wiary... Heretyk, inaczej niż katolik, akceptuje tylko niektóre dogmaty, na bazie własnej woli i własnego osądu'' - wyjaśnił. Grzechy przeciwko zachowaniu wiary są, jak podkreślił, jednymi z najcięższych grzechów moralnych.

,,Wierność wobec wiary katolickiej i chrześcijańskiego męczeństwa wymaga nie tylko nieustraszonego wyznawania Bożej prawdy wobec pogan i niewiernych, ale także wobec heretyckich chrześcijan'' - podkreślił.

Biskup zachęcił katolików do błagania o łaskę pozostania wiernym wierze katolickiej aż do śmierci.

,,Chciałbym zachęcić was do zachowania waszego największego skarbu, katolickiej wiary. Zachowajcie go niezmienionym, czystym, prosząc Pana o największą łaskę wierności wobec wiary katolickiej aż do śmierci i bycia zawsze zdolnym do obrony wiary w pełnej pokorze, do wyznawania wiary, do obrony wiary i prawdy z mocą i miłością'' - wzywał hierarcha.

mod/lifesitenews

Pierwotnie opublikowane na Fronda.pl 23.10.2017 r.