Bp Artur Miziński: Całe nasze życie jest wielką pielgrzymką - zdjęcie
11.07.19, 20:14(fot. Piotr Rymuza/wikipedia/cc30)

Bp Artur Miziński: Całe nasze życie jest wielką pielgrzymką

16

Chrześcijanin to jest homo viator, ten, który jest ciągle w podróży. Całe nasze życie jest jedną wielką pielgrzymką, jesteśmy w drodze do domu Ojca. Jesteśmy ludem pielgrzymującym, jako Kościół także jesteśmy ludem pielgrzymującym – powiedział bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, podczas konferencji prasowej na temat ruchu pielgrzymkowego #PolskaPielgrzymuje, która odbyła się 11 lipca w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

„W tym roku wyruszamy na pielgrzymi szlak z mottem +Jasnogórska Matka życia+, z prośbą o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego oraz z intencją dziękczynną w 40-lecie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i na Jasną Górę – powiedział  o. Marek Tomczyk OSPPE , kierownik 308. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej. O. Tomczyk przypomniał również, że w 2018 r. przybyło na Jasną Górę 4,3 mln pielgrzymów z ponad 80 krajów. W 200 ogólnopolskich pielgrzymkach wzięło udział 834 tys. osób.

Sławomir Kaniasty, współorganizator pielgrzymki nocnej z Miedniewic do Niepokalanowa, wyjaśnił intencje pątników. „Modlimy się podczas tej pielgrzymki o odnowę naszych rodzin. Chodzimy już od 5 lat. Grupa 200-300 pątników przechodzi 21 km. Modlimy się na różańcu, mamy konferencje, odprawiamy Drogę Krzyżową, odmawiany Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w tym samym czasie grupa w Niepokalanowie modli się cały w sanktuarium. W ubiegłym roku zawierzyliśmy naszą pielgrzymkę Matce Bożej Niepokalanej Wszechpośredniczce Łask w Niepokalanowie” – powiedział

Karolina Brona, która pielgrzymowała na Jasną Górę 29 razy, opowiedziała o pielgrzymowaniu z całą rodziną. „Pielgrzymowanie z dziećmi jest niezwykle piękne, a dla samych dzieci to niezwykła frajda. Poznają ludzi, otwierają się na świat i zawierają swoje małe przyjaźnie” – zauważyła.

Z kolei Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, opowiedział o mobilnej aplikacji Bonafide – Polska Pielgrzymuje, którą pielgrzymi z 28 diecezjalnych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę otrzymają na swoje smartfony. Zawiera ona wszelkie przydatne pątnikom w drodze informacje.

źródło: episkopat.pl

Komentarze (16):

Młot na katolicyzm2019.07.12 23:53
Znowu pielgrzymkowa hołota zablokuje drogi.
Jan Radziszewski2019.07.13 11:26
Nie martw się za bardzo , bo na pewno tj na 100% znajdzie się w piekle tzw dobre miejsce dla ciebie
Ja to was katole nie rozumiem2019.07.12 11:13
Narzekacie na LGBT, a sami poniżacie Jezusa prezentując go w upodlonej postaci przybitego do krzyża. Ale wtedy jest wszystko w porządku, pokazując dzieciom ich rzekomego zbawiciela konającego na krzyżu. Ja to was katole nie rozumiem, tak kochacie Jezusa, a tak go poniżacie. Tak nawiasem mówiąc dla tych naukowców wiary, którzy nie załapali. Krzyż był okrutnym narzędziem tortur.
pat2019.07.12 11:54
Za mały móżdżek masz, by cokolwiek zrozumieć. Trzeba poćwiczyć myślenie, może co drgnie, bo ci się zastał od niemyślenia. Alboś poszedł w odwrotnym kierunku, na lewo, a tam już tylko manowce i wąż starodawny.
Jan Radziszewski2019.07.12 8:12
laolek kremówka i inne małpy pętające się po ziemi O mistrzu języka bezbożnictwa - co z tobą będzie jak wpadniesz do wiecznego jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) w ciemności zewnętrzne /Ap 22,15) wprawdzie masz prawo z pełną wolności woli wybrać PIEKŁO ale czy ono zadowoli cię intelektualnie? i czy będziesz w nim szczęśliwy jak będzie pływał w jego głębinach obciążony ciężkimi łańcuchami które ci diabły założą Pamiętaj że Pańska jest ziemia , a nie twoja durny duraku ani podobnym tobie idiotom , - to ty niestety nie masz prawa "sr..ć " na niej a więc swoje cyt. ekskrementa powinieneś nosić w swojej Małpiej mordzie bo przecież wy bezbożne bezbożniki od Małpy pochodzicie wg wielbionej przez was ateistycznej małpy Karola Darwina a nie jesteście Stworzeniami Bożymi tj ludźmi stworzonymi przez Boga na jego wzór .jak wierni Bogu katolicy.wam mówią. Po co więc niepotrzebnie pianę lejesz skoro nie stosujesz się do Przykazań i Prawa Bożego
lolek kremowka2019.07.12 7:14
OK. Mam tylko prośbę: Jak z Przeprośnej Górki, przez Mirów idziecie - nie sr... ajcie po krzakach i zagajnikach, zbierajcie swe ekskrementa i podpaski w torebki
Jan Radziszewski2019.07.12 8:06
o mistrzu języka bezbożnictwa - co z tobą będzie jak wpadniesz do wiecznego jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) w ciemności zewnętrzne /Ap 22,15) wprawdzie masz prawo z pełną wolności woli wybrać PIEKŁO ale czy ono zadowoli cię intelektualnie? i czy będziesz w nim szczęśliwy jak będzie pływach w jego głębinach obciążony ciężkimi łańcuchami które ci diabły założą Pamiętaj że Pańska jest ziemia , nie twoja durny duraku ani podobnym tobie idiotom , - to ty niestety nie masz prawa sr..ć na niej a więc swoje cyt. ekskrementa powinieneś nosić w swojej Małpiej mordzie bo przecież wy bezbożne bezbożniki od Małpy pochodzicie wg ateistycznej małpy Karola Darwina a nie jesteście Stworzeniami Bożymi tj ludźmi stworzonymi przez Boga na jego wzór .jak wierni Bogu katolicy.wam mówią.
Katarzyna2019.07.12 17:43
Lolek" A skąd o tym wiesz, skąd te głupie informacje!? No, chyba ze jesteś pracownikiem komunalnym do zbierania śmieci! Aha, tym razem wysłali was do sprzątania lasów i krzaków!
Jan Radziszewski2019.07.12 2:39
Dzielnicowy vel AndrzejHahn3 - wy też pielgrzymujecie, ale gdzie zapytacie idziemy w pielgrzymce wiary ? wiadomo gdzie, jedni idą do boskiej Jerozolimy tj do NIEBA a inni tzw wojownicy dżihadu do PIEKŁA tj do słynnego na całym świecie Raju Mahometa gdzie dziewicze czarnookie Horusy umilają sexualnie wybrańców tegoż Allaha11! + Zapytacie jak to jest możliwe skoro śmierć powoduje że ciało robaki zżarły, a bez ciała sex jest niemożliwy !!! wiadomo powszechnie że Faryzeusze wbrew niewierzącym Saduceuszom wierzyli w zmartwychwstanie ciał!!! + I właśnie ta wiara daje nadzieję na ów sex po śmierci doczesnego ciała z owymi dziewiczymi hurysami w tym słynnym raju Mahometa gdzie jego wybrańcy ądą zażywać wiecznego spoczynku leżąc na brokatowych łożach pijąc jak to określano w starożytności nektar i ambrozję roznoszoną przez młodzieńców , gdzie chłodny wiatr tzw zefirek gasi ciepło pustynnych oaz. Czy nie w takich słowach naib Mahomet zachęcał do walki z wrogami owego Allaha . Ale jak sam się przekonał po śmierci te dziewicze Hurysy są diabłami z piekła rodem z którymi jest możliwy tylko jeden typ wiecznego sexu Sex Sado Maho gdzie diabły są Sadystami a oni ofiary diabelskiego kłamstwa masochistami tj ofiarami składanymi na wiecznym ołtarzu piekła tj kozłami ofiarnymi cieszącymi diabłów w ich wiecznym pobycie w PIEKLE Dlatego zastanówcie się obaj ofiary diabelskiej przewrotności i nie wyśmiewajcie z swojej głupoty - katolickich Pielgrzymek do Sanktuarium Jasnogórskiego lub innych tj Np do Lourdes ect
andrzejhahn32019.07.11 21:58
mizinski ..twoje zycie to pasozytnictwo..........koscielnego nieroba
pat2019.07.11 23:00
Endriuham3 toczy pianę antykościelną, zawsze w tym samym stylu. Prymitywizm tego chama jest niedościgniony.
andrzejhahn32019.07.12 11:56
a jak inaczej pisac do ciemnych i zacofanych prymitywnych katoli
Katarzyna2019.07.12 17:40
Andrzejhahn3! Zastanów się! Kto cię prosi o jakiekolwiek pisanie! Wręcz odwrotnie! NIE ODNOSISZ ŻADANEGO SKUTKU Z TEGO PISANIA ! NAWRÓCIŁEŚ NA SWOJE LEWACTWO CHOCIAŻ 1 OSOBĘ? Okupujesz ten Portal wbrew sobie i nam! Idź sie upij, będzie troche spokoju zanim wytrzeźwiejesz, ewentualnie weź prochy!
PiSowczyk2019.07.11 20:35
Długie, śpiewa i oddaje kał po krzakach? -pielgrzymka do Częstochowy... A teraz już na poważnie... I pomyśleć, że najdłuższa wypowiedź Marii we wszystkich ewangeliach, w zasadzie jedyna dłuższa historyjka z nią w eksponowanej roli dotyczy... zaopatrzenia imprezki w alkohole! (J 2:1-11). Ale katolicy szybko sobie z tym poradzili - Najświętsza Panienka nadrobiła i biblijne i wielowiekowe milczenie objawiając się po wielokroć niepiśmiennym pastuszkom w różnych częściach Europy, lub różnorakim schizofrenikom tzw. świętym którzy ponoć z nią rozmawiali a potem Księża skwapliwie spisali jej wypowiedzi i do wierzenia podali. Sensu w tym za wiele nie ma, ale ileż kasy z "sanktuariów" i handlu flakonikami z magiczną wodą czy handel kopiami cudownych obrazów...
pat2019.07.11 21:00
Wszelkie zbrodnie lewackich antychrystów w rodzaju dzielnicowego - rewolucje : francuska, hiszpańska, żydobolszewicka, II wojna światowa, setki milionów chrześcijan zamordowanych za wiarę - to dowód, do czego prowadzi tolerancja dla takich diabelskich prześmiewców i chamów.
andrzejhahn32019.07.12 15:40
ale ty masz zryty beret ........zapoznaj sie z historia zbrodniczego kosciola katolickiego............wy katole jestescie rzeczywiscie ciemni i zacofani