Bortniczuk do opozycji: nie umywajmy rąk jak Piłat - zdjęcie
12.04.20, 17:30Fot. via: Wikipedia

Bortniczuk do opozycji: nie umywajmy rąk jak Piłat

17

Jarosław Gowin nie zgadza się z Prawem i Sprawiedliwością w sprawie przeprowadzenia majowych wyborów w formie korespondencyjnej. Na znak swojego sprzeciwu podał się do dymisji z rządowych stanowisk. Choć posłowie Porozumienia głosowali za ustawą PiS, to liczą, że uda im się zrealizować pomył zmiany konstytucji, aby przedłużyć kadencję prezydenta Andrzeja Dudy.

Gościem Polsat News był poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. Zaapelował on do polityków opozycji, aby poparli propozycję zmian w konstytucji, które zaproponował Jarosław Gowin:

„Udało nam się przekonać PiS do projektu zmiany konstytucji, systemowego wydłużenia kadencji prezydenta o 7 lat i przeprowadzenia następnych wyborów za dwa lata” – mówił polityk.

-„Apeluję, zwłaszcza do opozycji, bo wystarczą 72 głosy, by przesunąć wybory prezydenckie. Nie zachowujmy się, posłowie, jak Poncjusz Piłat - nie umywajmy rąk” – dodał.

Bortniczuk zaznaczył, że opozycja chce przesunąć wybory ze względu na swój polityczny interes, natomiast faktem jest, że ogłoszone 10 maja wybory są zgodne z prawem. Jak mówił, Porozumienie chce natomiast wypracować kompromis pomiędzy rządem i opozycją:

-„Zróbmy wybory za dwa lata, gdy sytuacja wróci do normalności. Jako parlamentarzyści mamy narzędzia” – apelował.

W studiu był obecny poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, który krytycznie skomentował pomysł Porozumienia:

-„Żaden poseł, żadna posłanka Lewicy nie dołoży ręki do zmiany konstytucji. Nie dlatego, że proponuje to pan Jarosław Gowin, ale nie ufam Jarosławowi Kaczyńskiemu, który wielokrotnie udowodnił, że przez swoją chorą wyobraźnię polityki jest w stanie doprowadzić do tego, że będziemy mieli rozłam społeczny” – powiedział.

Obecny był również Sławomir Neumann, który stwierdził, że wybory w maju nie mogą się odbyć i się nie odbędą:

-„Konsekwentnie mówimy, że wybory w maju nie powinny się odbyć, natomiast Jarosław Kaczyński próbuje zarazić wszystkich swym wyborczym obłędem. Wyborów w maju nie będzie”.

Natomiast europosłanka PiS Joanna Kopcińska podkreśliła, że termin wyborów został ogłoszony przed epidemią i nie można go zmienić tylko dlatego, że tego chce opozycja:

-„Wybory ogłoszono zanim świat opanował koronawirus. Nie można terminu głosowania zmienić tylko dlatego, że opozycja tego chce. Musimy stosować przepisy prawa - trzeba znaleźć najlepsze rozwiązanie nie łamiąc konstytucji. Podkreślam, nikt nie narazi życia i zdrowia Polaków. Wkrótce minister zdrowia ma wydać swoją rekomendację. Wybory korespondencyjne są jednym z rozwiązań, żeby głosowanie przeprowadzić w sposób bezpieczny

 

kak/ polsatnews.pl, wPolityce.pl

 

Komentarze (17):

gdyby2020.04.13 13:02
Konstytucja gwarantuje głosowanie tajne. Tymczasem na karcie wyborczej, tej z głosowania korespondencyjnego, trzeba podać numer PESEL. No to jakie to jest tajne głosowanie. Nie zamierzam głosować lub głosować i dopisać do listy Kubusia Puchatka. Zobaczę. Nie mam jednak gwarancji, że mnie nie odnajdą i ukarzą za ten żart. Po PiSie można się wszystkiego spodziewać.
ewa2020.04.13 8:51
Precz ze zdrajcami Ojczyzny. Brawo PIS!
Dr.Wilczur 2020.04.12 23:45
fałszywa facjata
Filmy online2020.04.12 20:45
Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl - Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem . Polecam jak najbardziej!
Walter2020.04.12 19:40
Politycy z PiS-u odrzucają w Sejmie wszystkie poprawki opozycji, a domagają się od niej zgody na zmianę konstytucji korzystnej dla ich partii. To jest przykład wyjątkowej hipokryzji. Jeśli Kamil Bartniczuk głosował w Sejmie za przeprowadzeniem korespondencyjnych wyborów w maju, w czasie pandemii koronawirusa, kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu, to bardzo nisko upadł. Niech innych nie poucza i niech nie uczy moralności, bo sam jej nie posiada. Za kilka miesięcy będzie wielka recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Duda znacząco spadną. Dlatego Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński są zdeterminowani do przeprowadzenia wyborów w maju. Kamil Bartniczuk bardzo im w tym pomaga.
Elektor2020.04.12 18:24
Wiele potrafię zdzierżyć, ale gotuje się we mnie, kiedy jeden czy drugi lewacki zajob z bandy czworga mówi, że oni robią to co robią w imieniu wszystkich Polaków ?! A dlaczego nie w imię ich wielbicieli i zwolenników ?! Większość Polaków nie chce, aby oni cokolwiek dla nich robili, bo to co potrafią pokazali w 8 latach ich rządzenia, a teraz pokazują ich nienormalność i polityczne szaleństwo. Oni są opętani jakąś wścieklizną i nienawiścią ! Osobiście nie chcę żeby mi podnosili wiek emerytalny i likwidowali jarkową 13-tkę, żeby likwidowali programy rodzinne i socjalne, żeby kradli moje składki emerytalne (OFE) i kradli miliardy z kasy państwa. Najlepiej byłoby, żeby zniknęli, żeby usunęli się gdzieś na śmietnik historii ! Co możemy zrobić by pozbyć się tych zajobów ? Otóż, dopóki nie ruszymy ławą do urn wyborczych pokazując im naszą dezaprobatę, dopóty będą polską zarazą i klęską żywiołową !!!
Pisbusters2020.04.12 18:22
Kłamstwo i prawda ! Kłamstwo, to domena lewactwa. Jest dobrze, ale oni kłamią, że jest źle ! Robią to, kłamią jak najęci, jak wytresowani, jak wyćwiczeni specjalnie do tego. Ba, Tusk mówi otwarcie do swoich – kłamcie ! Bo kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą dla głupich ludzi. Jasno z tego widać, że politycy lewaccy i ich partie są popierani tylko przez głupich ludzi ! Prawda, to domena prawicy. Jarosław Kaczyński mówi, że polityka to służba narodowi i każdy polityk musi być prawdomówny i uczciwy i sprawiedliwy. Za każde złamanie tych reguł , wyciągane są surowe konsekwencje. Nic dziwnego, że mamy wspaniałego Prezydenta, wspaniały rząd z Ministrami fachowcami i najlepszym Premierem w Europie, a może i na świecie ! Ich program zrównoważonego rozwoju kraju i polski model zmierzający do dobrobytu, to ewenement na skalę światową ! Polacy, pokażmy światu to, że większość z nas to mądrzy ludzie ! Jest ku temu okazja w najbłiższej przyszłości, mianowicie wybory prezydenckie !!!
Piotr Nowak2020.04.12 18:21
J. Bzreska wołała o pomoc: „Nie wiem co, ale musicie coć zrobić !!!” Brzeskiej chodziło o zajęcie się mafią reprywatyzacyjną, ale dosłownie ten sam apel odnosi się do bandy czworga lewackich antypolskich ugrupowań opozycyjnych (NL. POKO. PSL, Konf.). Jestem przerażony chienizmem, agresją, nienawiścią, i opętaniem tych czerwonych potworów ! Oni biją rekordy brudu i zidiocenia, a debilizm jest weń wpisany jakby na stałe. Chamskie, prostackie ataki na Prezydenta, na rząd. Skąd ta frustracja, napastliwość i zajadła nienawiść, krytyka nawet tego, z czego korzystają jak wszyscy Polacy. Skąd te memy, fejki, ataki na wszystko z czym im się PIS kojarzy. Wściekłość na Kościół, bo rządzący pokazują swoją wiarę i przywiązanie do tradycji przodków. Bo antypisizm to nie pogląd polityczny, to stan umysłu, który nie poddaje się racjonalnemu myśleniu. Problemem w demokracji nie są politycy, którzy rwią się do koryta, tylko bezmyślni wyborcy, którzy dokonują wyboru !!!
onegdaj2020.04.12 18:21
My Polacy mamy już dość postkomunizmu i bandy lewackich, antypolskich oszustów politycznych, siejących niezgodę i nienawiść do naszej wspólnoty. Spotykam wiele pomysłów dla ich izolacji od społeczeństwa, bo po 30 latach III RP okazuje się, że wspólne budowanie z nimi polskiej wspólnoty jest po prostu niemożliwe ! Nie wierzę, żeby przynajmniej część z nich opuściła naszą Ojczyznę, dlatego proponuję Polakom inne rozwiązanie. Frekwencja wyborcza w Polsce wynosi średnio 50%, a uprawnionych do głosowania jest 30 MLN obywateli. 10% niezdecydowanych to 3 MLN ludzi i około 11.5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Załużmy, że o połowie z nich możemy zapomnieć, to 5-6 MLN ludzi plus 3 MLN daje ponad 8 MLN i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy, która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „ idźcie na wybory” ! Tych ludzi trzeba przekonać, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować ! Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie !!! Jeśli każdy z nas pomoże przyjajmniej 1 osobie, to zamiast 8 MLN głosujących (w 2019 roku) będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Taką siłą wyborców zepchniemy lewactwo na margines polityczny i wyeleminujemy z życia publicznego !!! Jeśli parlament przyjmie projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich, będzie to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
Leszek2020.04.12 18:14
Gowin nagle chce być mniejszym zdrajcą Polski? Jeśli chce demokratycznych wyborów, to jest na to tylko jedno konstytucyjne rozwiązanie. I nie jest to zmiana konstytucji, która miałaby wejść w życie po wyborach i je unieważniająca. Nie można być tylko trochę zdrajcą. Albo pan Gowin dalej będzie ze zdrajcami, albo opowie się za wolną Polską.
anonim2020.04.12 18:10
No musi się jakoś bronić i próbować obudować pozycje jak chorągiewka na wietrze.
anonim2020.04.12 18:09
Zawsze mówiłem , że ta partia to Koń Trojański na Prawicy. Taki zakamuflowany "śpioch" , który będzie chciał rozsadzić Prawicę w najbardziej nieprawdopodobnym momencie. To odnoga PO.
kibic2020.04.12 18:05
Dziecko Gowina !!!
leszczyna2020.04.12 18:01
O umywaniu rąk jak Piłat mówi poseł, który za wyborami po PiSowsku głosował wbrew swojemu sumieniu i wcześniejszym deklaracjom, co sam przyznał, teraz wygłasza moralne pouczenia opozycji. To się zdaje nazywa hipokryzja. Biblijna konotacja: faryzeusz.
AB2020.04.12 17:51
Jak Poncjusz Piłat? A wy, razem ze swoim gowinkiem, jesteście Judaszami!!!! Rozwalacie Zjednoczoną Prawicę! Dla kogo szykujecie prezydenturę za dwa lata? Dla gowina, dla tuska? Dlaczego chcecie uwalenia PAD, najlepszego dotychczas prezydenta RP? Świetnie się dogaduje z Amerykanami, może jakieś ruskie onuce sugerują jak najszybsze zdjęcie go z urzędu? Naprawdę, podejrzewam, że o to własnie chodzi. W czasach kryzysów strzeżcie się agentury - mówił Piłsudski. Obawiam się, że właśnie się ujawnia. Wybory korespondencyjne były w Bawarii, Szwajcarii i Korei, dlaczego nie moga być u nas? Chcecie się dogadać z ludźmi, którym uczciwy czlowiek nie poda ręki. Nikczemni jesteś obydwaj, a właściwie we trójkę z sosnierzem, który bełkoce coś na temat tarczy antykryzysowej, bo to, co robi Morawiecki wam się nie podoba. Brak słów na takie łajdactwo!!!
leszczyna2020.04.12 18:05
Piłsudski jest winien przelania krwi w zamachu majowym, większego niż ten z czasu stanu wojennego za Jaruzelskiego. To raczej nie jest dobry przykład polityki wewnętrznej państwa.
Marian2020.04.13 8:14
Gdyby nie to co zrobil Piłsudski, Polska rozpadła by sie na dzielnice zaraz po swym powstaniu, bez obcej interwencji.Do tego doprowadziłyby skrajne sily polityczne, jak komuniści i narodowcy.