Bix Aliu: Nałożymy sankcje, jakich nigdy wcześniej Moskwa nie doświadczyła - zdjęcie
13.01.22, 09:28Fot. Screenshot You Tube tvtueta

Bix Aliu: Nałożymy sankcje, jakich nigdy wcześniej Moskwa nie doświadczyła

15

„Martwi mnie rosyjska zdolność do szerzenia dezinformacji. Kilka dni temu zrobiło się głośno o tym, że Stany Zjednoczone mają rzekomo wycofać wojska ze wschodniej flanki, m.in. z Polski. To jest oczywista nieprawda, co już mówiliśmy” – zapewnił chargé’d affaires ambasady USA Bix Aliu.

„Powtórzę raz jeszcze, by nie było wątpliwości: jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę, wzmocnimy wschodnią flankę NATO. I nałożymy sankcje, jakich nigdy wcześniej Moskwa nie doświadczyła”-  oświadczył Aliu w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Chargé’d affaires ambasady USA jasno zadeklarował też, co stanie się w sytuacji, gdyby Rosja zdecydowała się jednak na atak zbrojny na Ukrainę: „W tym wypadku wzmocnimy naszych sojuszników ze wschodniej flanki NATO dodatkową obecnością żołnierzy amerykańskich. To nasze święte zobowiązanie. Oczywiście za ich zgodą, zgodnie z zasadą „nic o was bez was”.

„Pracowałem dla administracji kilku prezydentów i powiem jasno: Joe Biden ma z nich najtwardsze stanowisko wobec Moskwy. Cieszy mnie to, że teraz mamy wspólne podejście i sojusznicy wreszcie pociągną Rosję do odpowiedzialności w kwestii zapowiedzi deeskalacji. Cieszę się, że rozmawiamy i że Polska jako jeden z naszych kluczowych sojuszników na wschodniej flance NATO jest w centrum tych rozmów. Doskonale, że to Warszawa 1 stycznia objęła przewodnictwo w OBWE. Bardzo się cieszę z ważnej roli, jaką odgrywa Polska” – powiedział Bix Aliu.

 

ren/PAP, DGP

Komentarze (15):

Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2022.01.13 21:10
czyli nie będziecie już kupować od nich ropy i gazu taniej niż od Arabów, nie kupicie już ich silników do rakiet RD180/181, których nie potraficie sami wyprodukować, zrobicie wszystko aby jeszcze bardziej zacieśniły się stosunki gospodarcze Rosji z Chinami i Indiami, już to widzę
Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁 teraz Anonim🌈🌈🌈2022.01.13 18:33
Kocham Pana. Umówmy się na randkę 007 495 5454345756
KATON STARSZY2022.01.13 16:52
Ruscy mają w du...e wszystkie sankcje,zresztą SS-cy ich zablokują.Dlaczego wszystcy obwiniają kacapów ,a nie SS-owców? Przecież to teutońscy zbrodniarze dają im kasę.Hipokryzja totalna albo kompletna ignorancja.
Templar2022.01.13 16:13
Sankcje typu zakaz sprzedaży Putinowi i Ławrowowi nowych Wranglerów. Jedyny, który przycisnął Ruskich to był Prezydent Ronald Reagan. Demokraci zawsze dawali przysłowiowej ( każdy wie o co chodzi).
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.13 16:07
Afera e-mailowa i spot PiS-u. "Musimy przykryć tematem uchodźców sprawę polexitu". - Musimy przykryć tematem uchodźców sprawę polexitu, a innego tak mocnego nie mamy. Polacy muszą dyskutować o uchodźcach, a nie o polexicie — pisał w odpowiedzi na obawy premiera jeden z doradców PiS tuż przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Do sieci wyciekły kolejne e-maile, które pochodzą ze skrzynki pocztowej Michała Dworczyka.
Böno2022.01.13 14:00
Jeszcze jeden amerykański fantasta. Rosja ma gdzieś wasze sankcje, ale jej odpowiedź może mieć wielkie konsekwencje dla całego zachodniego świata, a Chiny Amerykanów też już mają dosyć. Boże, zachowaj nas od głupców.
Maciej Piwowar2022.01.13 12:40
Cenzor gdzie wpis?????? Bucu dość błazenady.
Maciej Piwowar2022.01.13 12:34
Ten Bix A/. to Durak Sytuacja np; Taka Rosja ZAMYKA PRZELOT Samolotów ,przez swoje Terytorium od Białorusi do Oceanu Pacyficznego.Zakaz pływania po Morzach Barentsa,Karskie,Łaptiewów,Wschodniosyberyjskie,Beringa,Ochockie,Azowskie,Czarne ITD.A zapomniał bym Blokada Zatoki Gdańskiej. Oj Było By WESOŁO.Ciekawe KTO BY STRACIŁ .Bo Odpowiedź Rosji Była by KATASTROFALNA dla tzw.Europy Zachodniej.Ostatnio podpisała Rosja z Chinami zwiększenie dostaw Gazu do Chin,A CZYIM KOSZTEM?
Jinx2022.01.13 12:03
bixi&dixi nie pier.d.ol wszyscy wiemy że macie z nimi konszachty i interesy ,komu chcesz wcisnąć glombie tę ciemnote??babciom klozetowym?
Anonim2022.01.13 9:54
Znalezione w sieci. " Rosyjski okręt podwodny piąty dzień pozostaje ukryty przed radarami NATO. Już piąty dzień rosyjski okręt podwodny Noworosyjsk irytuje na wodach okręty NATO i samoloty do zwalczania okrętów podwodnych. Przypuszczano, że rosyjska okręt podwodny został jednak ujawniony za pomocą lokacji, jednak sądząc po danych w zagranicznych mediach, łódź podwodna która jest uzbrojona w pociski manewrujące nadal jest w stanie oszukać systemy sonarowe NATO. Wiadomo, że cała wschodnia część Morza Śródziemnego jest monitotowana przez okręty NATtO i zakłada się, że rosyjski okręt podwodny powinien już znajdować się w tym rejonie, także używane są samoloty przeciw okrętom podwodnym by wysledzić rosyjski okręt. Loty odbywały się na stosunkowo małej wysokości i dotyczyły głównie wód Morza Śródziemnego, położonego między Cyprem, Libanem i Syrią. Między innymi dane na ten temat potwierdzają także zagraniczne media. „Rosyjski okręt podwodny Kyilo ” ma potencjał do zniszczenia całej floty amerykańskich okrętów. Ostatnio podobna sytuacja pojawiła się u wybrzeży Wietnamu. Wiadomo, że rosyjski niejądrowy okręt podwodny „Kyilo” dyskretnie zbliżył się do grupy amerykańskich lotniskowców na idealną odległość do ataku. Obszar morski, na którym właśnie znajduje się jest między Maltą a Sycylią, warto zauważyć, że zgrupowanie amerykańskich lotniskowców nuklearnych nie było świadome pojawienia się rosyjskiego okrętu podwodnego Kyilo. Lotniskowcu Harry Truman towarzyszą niszczyciele, krążowniki, statki zaopatrzeniowe, a nawet atomowe okręty podwodne - to ogromna siła i moc. Jednak jakoś amerykańska grupa nie wykryła obecności rosyjskiego okrętu podwodnego Kyilo. " ... https://att.neon24.pl/post/166151,grupa-orlen-dominator-victor-czy-pozycja-w-karcie-dan
Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁 teraz Anonim2022.01.13 18:32
Tak trzymać, kryć się.🌈🌈🌈 Tam dopiero rozpusta.
Anonim2022.01.13 9:49
Nie ma błogosławieństwa Pana? Dewiantom i aborcjonistom Pan Bóg nie błogosławi? Zbliża się zapowiedziana dla ludzkości kara?
Jacuś2022.01.13 9:37
Piękne słowa, poczekamy na czyny.
Anonim2022.01.13 9:51
Słowa? Słowa? A później, Afganistan?
Żyd kretynizacja Polin, wieczny nudziarz2022.01.13 9:33
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. Nawet więcej: jestem wprost chory z nienawiści. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie Jan Paweł II, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz wymarzony Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczywiście, ten wspaniały plan nie da się zrealizować natychmiast, a to przez ten okropny, populistyczny PIS i polaczków podatnych na propagandę Rydzyka. Ale powolne rozmywanie polskości oraz chrześcijaństwa w unijnej, ateistycznej, neomarksistowskiej oraz niemieckiej euro-papce - kto wie? Z pomocą Tuska i rodzimej Targowicy powinno sie to powoli, ale skutecznie, z szatańską pomocą, przeprowadzić. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!