Biskup do dystansujących się od Kościoła: Oddajecie sprawiedliwość Bogu! - zdjęcie
21.01.14, 09:41Bp Roman Pindel (fot. Telewizja Republika)

Biskup do dystansujących się od Kościoła: Oddajecie sprawiedliwość Bogu!

11

W pierwszym swym liście duszpasterskim do wiernych diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel mocno wzywa każdego, wierzącego oraz tego, który nie praktykuje wiary do poznania Chrystusa. Dlaczego? Dlatego, że to jedyna Prawda, którą każdy musi poznać.

Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, który 6 stycznia br. przyjął święcenia biskupie i odbył ingres do katedry św. Mikołaja, zaprasza do gruntownej lektury Pisma Świętego. „Niech Boże Słowo będzie przyjmowane tak, jak na to zasługuje, a więc z wiarą, ze zrozumieniem i posłuszeństwem”.


Analizując hasło „Wierzę w Syna Bożego”, biskup podkreślił, że oznacza to także wyznanie z wiarą prawdy o Kościele, założonym przez Jezusa, złożonym z ludzi świętych, nawracających się i grzeszników. „Dlatego wszystkich, którzy wierzą, zachęcam do dawania świadectwa, że Jezus jest pełnym mocy Synem Bożym. Pragnę, by każdy z nas odkrył swoje niepowtarzalne powołanie i miejsce w Kościele. W ten sposób nasza wspólnota wierzących stanie się podobna do ciała, które żyje i rozwija się. Wtedy jedni przyczynią się do jej rozwoju przez głoszenie Ewangelii tym, którzy nie wierzą lub się zagubili, inni przez wspieranie potrzebujących, jeszcze inni - angażując się w kształtowanie życia społecznego”.

Biskup zwraca się również do tych, którzy dystansują się od Kościoła: „Wyznajcie świętość Kościoła oraz jego wkład w dzieje zbawienia. Spróbujcie zrozumieć Syna Bożego, który nazywa Kościół swoją Oblubienicą. Choć po ludzku miałby wiele powodów do tego, by się jej wyrzec, czy ją opuścić, to jednak nie uczyni tego, bo przecież kiedyś wydał za nią samego siebie (Ef 5, 25) a teraz nieustannie pragnie, by była święta, powołując wciąż proroków wzywających do nawrócenia i ludzi prawdziwie świętych”.

Nowy oedynariusz diecezji bielsko-żywieckiej przestrzega przed relatywizmem, który jest zgubą dla dzisiejszego człowieka: „W szybko zmieniającym się świecie panuje ogromne pomieszanie poglądów na wiele spraw. Relatywizowane lub obalane są dotychczasowe wzorce życia, mające nieraz za sobą ponadczasową mądrość, wielowiekowe tradycje i uzasadnienie z wiary. Autorytetem moralnym staje się niejednokrotnie człowiek o wątpliwej reputacji. W miejsce Boga niejeden stawia podejrzane idole. Do wiary w Boga, którego objawia Pismo Święte i Tradycja, dodaje się niekiedy wątpliwe elementy innej religijności, czy magii”.

sm/diecezja.bielsko.pl

Komentarze (11):

anonim2014.01.21 9:59
Mam nadzieję, że Duch Św poprowadzi że bp. Pindel będzie stał na czele polskiego Kościoła:)
anonim2014.01.21 10:55
@arbiter Brakuje ci tego tarota, co? Biskup mówił do ciebie.
anonim2014.01.21 11:35
Red. Terlikowski też nie, a biskup mówił do ciebie.
anonim2014.01.21 11:41
oby ks.Pindel był prawym biskupem
anonim2014.01.21 12:01
@arbiter Widzisz arbiterku albo nic nie rozumiesz z Biblii i nauczania KK, albo kłamiesz czyli kłania się Twoje ulubione VIII przykazanie. List Biskupa a właściwie fragment, który zacytowałeś doskonale obrazuje historie z tarotem, tylko, że nie w wykonaniu pana Tomasza, ale w wykonaniu jakże zbulwersowanego zniszczeniem owych kart, wróża Macieja. To wróżka Maciej twierdzi, że jest bardzo wierzący i praktykujący, biedak nie zauważył tylko, że wróżbiarstwo którym się zajmuje jest całkowicie sprzeczne z wiarą katolicką. Swoją drogą zastanawiam się jak wróżka Maciej praktykuje np. sakrament pojednania..?
anonim2014.01.21 12:23
@arbiter Widzisz arbiterku ciężko dyskutować z człowiekiem, który nie zna nauczania KK i nie rozumie co się do niego mówi.
anonim2014.01.21 12:50
"Ja się magią nie zajmuje, w przeciwieństwie do Terlika." arbiterku to jest Twoje kłamstwo a więc prawdę rzeczesz, że dzień w dzień siedzisz na frondzie i kłamiesz.
anonim2014.01.21 13:29
@arbiterku Jeśli każde pisanie o tarocie to zajmowanie się magią to Ty pisząc to co przed chwilą napisałeś powyżej również tą magią się zajmujesz. Więc dlaczego kłamiesz, że się magią nie zajmujesz?
anonim2014.01.21 14:04
@arbiterku To Ty nie rżnij głupa, pan Terlikowski nie musi niczego badać bo on w przeciwieństwie do Ciebie zna nauczanie KK w tej kwestii... i zrobił dokładnie to co z tarotem każdy katolik zrobić powinien. To Ty i wróżka Maciej ma problem ze zrozumieniem nauczania KK i to Maciej powinnien wyciągnąć wnioski ze zdania, które zacytowałeś z listu Biskupa a którym sugerowałeś, że to p. Terlikowski powinnien coś zmienić w swoim patrzeniu np. na tarota. I jeszcze jedno arbiterku jak Ty rąbiesz drewno na opał to to jest rytuał? hehehe...
anonim2014.01.21 15:59
@arbiterku To, że pytał jak je zniszczyć to nie znaczy, że nie wiedział, że trzeba je zniszczyć ....a może chciał zobaczyć ilu arbitrów i Maciejów będzie protestować przeciw zniszczeniu, najlepiej zapytaj samego TPT. Tak, że podsumowując to powinieneś wróżce Maciejowi napisać, że list Biskupa dotyczy jego ( Maciejowego) mieszania okultyzmu z wiarą.
anonim2014.01.21 17:34
Super Kapłan , świetny Apologeta, Kefas naszych czasów. Będzie pociecha dla Polskiego Kościoła :-) Alleluja....