Portal 300Polityka.pl opublikował oświadczenie Porozumienia Jarosława Gowina, w którym zapewniono, że politycy ugrupowania nie wiedzieli nic o planach dot. podatku od reklam. Wersji tej zaprzecza jednak Adam Bielan, który w rozmowie z portalem wPolityce.pl przekonuje, że projekt był konsultowany z Jarosławem Gowinem.

- „Porozumienie Jarosława Gowina z niepokojem analizuje projekt nowego podatku od mediów. Projekt ten na żadnym etapie nie był z nami konsultowany" – czytamy w oświadczeniu, do którego dotarł portal 300Polityka.pl. "Jednocześnie z uwagą wsłuchujemy się w głos mediów i obywateli. Finalne stanowisko Porozumienia Jarosława Gowina przedstawi w najbliższych dniach Zarząd partii” – przekonuje rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka.

Inną wersję przekazał jednak w rozmowie z portalem wPolityce.pl europoseł Adam Bielan.

- „Znam założenia tego projektu i wiem, że podobne daniny obowiązują w wielu krajach Unii Europejskiej. Ten projekt był oczywiście konsultowany z wicepremierem Jarosławem Gowinem, a oświadczenie byłej rzeczniczki Porozumienia dowodzi tego, że Jarosław Gowin będzie wykorzystywać każdą okazję, by wbić szpilę własnemu rządowi i by huśtał łódką” – mówi polityk.

Od rana część polskich mediów protestuje przeciwko rządowym planom wprowadzenia podatku od reklam. Obłożeni nim zostaliby wszyscy wydawcy czerpiący korzyści z reklam, jednak największe daniny musieliby zapłacić medialni giganci. Zysk z tzw. „składki solidarnościowej” miałby zostać przeznaczony na służbę zdrowia i kulturę.

kak/wPolityce.pl