29.06.20, 11:05fot. Screenshot/ youtube

Bielan: ,,Pompowanie’’ Trzaskowskiego nie dało efektów

Europoseł Adam Bielan w rozmowie z Radiem Zet powiedział, że Trzaskowski „bardzo słabo zna problemy innych miejsc niż warszawskie salony”. Dodał, że wiele sondażowi pomyliło się, sztucznie „pompując” wynik Trzaskowskiego i dając mu nadzieję na wygraną w pierwszej turze.

W rozmowie Bielan nakreślił plany kampanijne prezydenta Dudy na najbliższy czas. Powiedział, że prezydent tak jak do tej pory będzie spotykać się z mieszkańcami Polski. Przypomniał, że prezydent odwiedził wszystkie powiaty w Polsce.

Dodał, że Andrzej Duda nie jest kandydatem „Warszawki” rozumianej jako snobistyczne elity, lecz jest kandydatem Polaków, który przez swoją kadencję i kampanię udowodnił, że potrafi ciężko pracować. Powiedział: „To pompowanie w sondażach, ten balonik pękł teraz podczas wyborów. Rafał Trzaskowski nie doścignął Andrzeja Dudy. Mało tego, nawet może się okazać, że nie przekroczy 30 proc.”

Bielan zwrócił również uwagę, że sam wieczór wyborczy Trzaskowskiego był zorganizowany w Elektrowni Powiśle czyli miejscu charakterystycznym dla „warszawskiego salonu”. Podkreślił: „Rafał Trzaskowski bardzo słabo zna problemy innych miejsc niż te warszawskie salony. Dowodem na to jest jego amnezja w sprawie głosowania dotyczącego wieku emerytalnego”.

ks/ PAP

Komentarze

gość2020.07.3 13:23
PO sponsorowane przez Niemcy i Rosję zrobią wszystko, aby uniemożliwić wygraną Dudy. Wtedy nie powstanie CPK, przekop Mierzei Wiślanej, zwiną znowu polskie stocznie i przemysł, jak to było za PO. Tu się toczy gra o wszystko. Im większa jest nagonka na rząd PiS, tym bardziej wiadomo, że wszystkie sprawy dla Polski idą w dobrym kierunku. Im bardziej Europa nas chwali, to wiadomo, że skorzystają na tym głównie Niemcy i Rosja.