Bielan o Kukizie: Chciał zmieniać kraj, dziś wspiera PO - zdjęcie
07.06.16, 07:46

Bielan o Kukizie: Chciał zmieniać kraj, dziś wspiera PO

Adam Bielan był dziś rano gościem Radia ZET. W rozmowie z Moniką Olejnik krytykował "opozycję totalną", ale także Pawła Kukiza.

– Ich celem nie jest mityczna obrona demokracji, tylko zmiana władzy. Po prostu obalenie rządu PiS. Ryszard Petru mówi o zderzeniu, a jestem przekonany, że Polacy rewolucji nie chcą – mówił Bielan o "opozycji totalnej".

Z kolei o Kukizie mówił w kontekście jego ostrej krytyki Jacka Kurskiego.  - Słynie [scil. Kukiz - red.] z mocnego języka. Wiemy to nie tylko z publicznych wypowiedzi, ale także taśm krążących w internecie. Ostre wypowiedzi to część jego wizerunku. Nie zapominajmy, że osoba związana z Pawłem Kukizem jest w zarządzie telewizji publicznej. Pan Kukiz głosował za zmianami w ustawie o mediach publicznych. Trudno mi się zgodzić z jego ostrą krytyką - mówił Bielan.

I dodawał: - Ugrupowanie Kukiz’15 w roku 2016 jest zagubione. Wyborcy od Kukiza się odwracają, razi ich niekonsekwencja Kukiza. Chciał zmieniać kraj, bardzo ostro protestował przeciwko rządom PO, a teraz – w wielu kluczowych głosowaniach, jak przy wyborze członka TK – Platformę wspiera. Ale mam wiele osobistej sympatii do pana Kukiza, mam nadzieję, że w tej kadencji będziemy współpracować.

kad/radio zet