Bielan: Odwołaliśmy rzecznika partii. Sroka: Bielan nie jest członkiem Porozumienia  - zdjęcie
09.02.21, 17:34Fot. screenshot - YouTube (Fakty RMF FM)

Bielan: Odwołaliśmy rzecznika partii. Sroka: Bielan nie jest członkiem Porozumienia

14

Trwa konflikt w Porozumieniu, w którym pretensje do pełnienia obowiązków prezesa rości sobie dwóch polityków. Adam Bielan poinformował w rozmowie z polsatnews.pl, że zaproponował, aby w ramach Rady Koalicji Porozumienie reprezentowało dwóch polityków, on i Jarosław Gowin. Tymczasem rzeczniczka partii Magdalena Sroka przekonuje, że Bielan nie jest członkiem Porozumienia.

Europoseł Adam Bielan poinformował w rozmowie z polsatnews.pl, że na posiedzeniu prezydium Porozumienia odwołano Magdalenę Srokę z funkcji rzecznika partii, powołując na jej miejsce Włodzimierza Tomaszewskiego. Chodzi oczywiście o prezydium, któremu przewodniczył Adam Bielan.

- „Zaproponowałem też, by na Radzie Koalicji (przedstawiciele PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia) Porozumienie reprezentowało dwóch polityków, oprócz mnie - Jarosław Gowin” – dodał europoseł. Podkreślił, że zostało to uzgodnione z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Tymczasem Magdalena Sroka w rozmowie z polsatnews.pl przekonuje, że Adam Bielan „może sobie obalać co chce i kiedy chce”, ale jest już byłym członkiem Porozumienia. Podkreśliła również, że to ona wciąż pełni funkcję rzecznika ugrupowania.

kak/polsatnews.pl

Komentarze (14):

Sroka2021.02.10 18:36
rzecznikiem osobistym Gowina?:)))
Michał Jan2021.02.10 8:40
Sprawa jest oczywista - Porozumienie od 3 lat działa bezpodstawnie i nielegalnie dostało się do Sejmu. Wszystkich jego posłów należy natychmiast pozbawić mandatów poselskich, nakazać odpowiedzialnym za zaniedbania zwrócić dotację oraz pociągnąć do odpowiedzialności karnej za oszustwo. Rozpisać wybory uzupełniające i zrewidować wszelkie głosowania nad ustawami - te, w których głos posłów nieistniejącego ugrupowania zadecydował o uzyskaniu większości uznać za nieobowiązujące; skutki naprawić.
Autokracja Anarchia2021.02.10 6:31
WOLNOŚĆ SŁOWA UMIERA W CISZY. DZIŚ BARDZO GŁOŚNO APELUJEMY DO POLITYKÓW O ODEJŚCIE OD POMYSŁU NOWEGO PODATKU OD MEDIÓW -MEDIA BEZ WYBORU Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczpospolitej Polski. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie. Szanowny użytkowniku! Podejmujemy dziś krok, którego nikt z nas podejmować nie chce, bo idzie wbrew wszystkim wartościom, jakie jako dziennikarze wyznajemy. Na 24 godziny znikają wszystkie serwisy Ringier Axel Springer Polska. Bierzemy udział w tym proteście razem z dziennikarzami wielu innych tytułów i serwisów należących do polskich i zagranicznych właścicieli, bo wierzymy, że nie mamy innego wyboru. Propozycja nowego podatku od mediów jest kolejnym już w ostatnich latach ciosem zadanym mediom w Polsce. Nowy podatek uderzy w nasze redakcje, już bardzo mocne doświadczone epidemią niszczącą naszą gospodarkę. Z powodu trwającego już prawie rok lockdown’u cierpią nasi reklamodawcy i nasi czytelnicy. Spadają nakłady gazet, maleją wydatki na reklamę. Teraz państwo chce zrzucić na nas dodatkowe, wielomilionowe obciążenia. Nasi wydawcy w liście do polskich władz słusznie ostrzegają, że nowy podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę oraz ograniczy możliwość finansowania treści jakościowych, a także lokalnych, jednocześnie zwiększając i tak już potężny wpływ władzy na rynek medialny w Polsce. Dziś wszyscy przekonamy się, jak wygląda Polska bez wolnych mediów. Wierzymy jednak, że tak drastyczna akcja jest konieczna, bo bez wolnych mediów nie ma wolnego wyboru, a bez wolnego wyboru nie ma wolności. Nie liczymy już na to, że władza pomoże tym mediom, zwłaszcza mniejszym, które z powodu epidemii znalazły się na skraju upadłości. Liczymy jednak na to, że władza zrozumie, jak ważne są dziś słowa Thomasa Jeffersona, jednego z ojców założycieli naszego najbliższego sojusznika, który już 234 lata temu wiedział, jak ważne dla demokracji są wolne media: “Gdybym to ja miał podjąć decyzję, czy powinniśmy mieć rząd bez gazet, czy gazety bez rządu, nie wahałbym się ani chwili i wybrałbym to drugie”.
W ciszy2021.02.10 18:39
to nie chcecie płacić podatków. W innych krajach jakoś płacicie, bydlaki.
Foster2021.02.9 19:26
Do polityki to chyba obowiązuje negatywny dobór.
Alojzy Cedzidło2021.02.9 19:03
Gdyby tu chodziło o kłótnię pod kioskiem z piwem ..... Tu chodzi o Polskę , a ci się domawiają jak piwosze . Panie Gowin . To działanie , to za zgodą her Tuska ? Bo kto pojechał do Brukseli ? Vice Premier Polski , czy dawny jego kumpel.
źle się dzieje w państwie duńskim2021.02.9 19:10
a ty źle spacjujesz, brachu.
Alojzy Cedzidło2021.02.9 22:08
Pomóż bracie w tym spacjowaniu , bo ja ciągle o tym zapominam , pilnując tematu. I jako nie Miodek mam z tym problemy.
fdf2021.02.9 18:46
Reźim kaczy zniszczy każdego.
CzopekBielanaJestBliskiZbliżeniaZPrezesem2021.02.9 18:41
Podziwiam ludzi, którzy dla zbliżenia się do odbytu Kaczyzbawa nie poprzestają na uwielbieniach słownych, ale przyjmują fizyczną postać czopka.
Curwa, ale kyrk2021.02.9 18:33
:-D
ladychapel2021.02.9 18:28
Czopek prezesa - Bielan twierdzi, że jest szefem partii pomimo, że sąd partyjny z partii go susnął. Czopek prezesa twierdzi też, że Gowin od lat trzech był prezesem partii nielegalnie - wbrew statusowi partii. Jeżeli partia działa wbrew statusowi - działa nielegalnie - nielegalne i nieważne są zatem i wszelkie głosowania, w których partia taka brała udział
Senny2021.02.9 18:14
Ale jaja. Jak się tak nachalnie będą pchać, to połamią koryto.
Nie straszcie śmieci żołnierskie2021.02.9 18:04
Nie od was zależy. Wiecie czym się śmieci żołnierskie różnimy? Ja jestem szmalcownikiem dla honoru, Żeby nie było takie ścierwa jak wasze córki i żony. Wy sprzedajecie i w głupocie śmieci żołnierskie oddajecie życie, żeby sobie jeszcze poużywać ścierwa. Nie macie honoru śmieci żołnierskie. Będę dumny widząc was z waszymi paniami w obozach koncentracyjnych - paląc wasze europejskie flagi również polską i profanując wasze hymny. Wasze matki to dziwki.