Rekonstrukcja będzie głęboka i przyniesie kilka niespodzianek. Dzielą nas od niej już tylko godziny - zdradził dziś rano wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie TVN24 polityk stwierdził, że rekonstrukcja przyniesie kilka niespodzianek.


,,Nie mogę nic powiedzieć w sprawach personalnych. Decyzje dot. rekonstrukcji rządu będzie ogłaszał osobiście premier Morawiecki. Nie jestem upoważniony żeby ogłaszać termin tej rekonstrukcji. Mogę powiedzieć że do tej rekonstrukcji dzielą nas już raczej godziny aniżeli dni'' - powiedział Bielan.


,,Rekonstrukcja będzie głęboka. Będą zmiany w ważnych resortach, chociażby w dwóch ważnych które opuścił premier Morawiecki. Chociażby z tego powodu ta rekonstrukcja będzie głęboka. Będą też zmiany, które – jak sądzę – będą niespodzianką'' - dodał, wyjaśniając, że rekonstrukcja obejmie mniej niż 10 resortów.


Bielan mówił ponadto o ministrze Konstantym Radziwille, zapewniając, że dobrze wypełnia swoje funkcje.

,,To stanowisko na którym trudno utrzymać popularność. Nie pamiętam szczerze mówiąc ministra zdrowia który cieszyłby się powszechną popularnością, może poza śp. prof. Religą [...]. Wysoko [oceniam kompetencje Konstantego Radziwiłła]. To polityk który ma zarówno olbrzymie doświadczenie jako lekarz, ale również olbrzymie doświadczenie w zarządzaniu, bo był szefem Naczelnej Izby Lekarskiej, więc zna doskonale problemy'' - powiedział Adam Bielan.

mod/300polityka.pl