02.07.20, 10:53fot. Screenshot/ youtube/TVP INFO

Bielan o programie Dudy: Składanie kolejnych, dużych obietnic byłoby aktem desperacji

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” rzecznik sztabu Dudy, Adam Bielan powiedział, że składanie nowych i dużych obietnic między turami wyborów jest aktem desperacji. Dodał, że prezydent nie musi w taki sposób zabiegać o głosy wyborców.

„Prezydent Duda otrzymał już najwyższe poparcie w historii wyborów prezydenckich, poza rokiem 2000, gdy Aleksander Kwaśniewski wygrał w pierwszej turze. Andrzej Duda otrzymał o 400 tys. głosów więcej niż nasz obóz w wyborach parlamentarnych. I znów, nie licząc wyborów z 2000 r., ma największą przewagę nad kolejnym kandydatem. Jeszcze nikomu nie udało się takiej straty odrobić. Oczywiście to nie oznacza jeszcze, że zwycięstwo mamy w kieszeni” – powiedział.

Bielan pytany o kwestię głosów potrzebnych do zwycięstwa przez Andrzeja Dudę, odparł, że wszystko jest zależne od frekwencji. „Teraz była wyjątkowo wyśrubowana, 64 proc., więc trudno będzie ją podwyższyć, choć to byłoby moje marzenie. Ale będziemy mieli środek wakacji, więc pytanie, jak to wpłynie na obecność przy urnach. Ale by mieć bezpieczną przewagę, potrzebujemy jeszcze milion głosów. W I turze prezydent dostał 8,5 mln głosów, 9,5 mln powinno zapewnić wygraną” – zaznaczył.

Rzecznik sztabu dodał, że Andrzej Duda nie musi obiecywać teraz „fajerwerków”, bo „wyborcy mają swój rozum i potrafią docenić dokonania i program kandydatów”.

ks/PAP

Komentarze

Agnieszka2020.07.2 13:09
Co za podły człowiek. Ale marny, drobny cwaniaczek. Czyli zero nawrócenia, zero wysiłku, by słuchać wyborców a głosy to się dodatkowo zdobędzie obrzydliwymi zagrywkami, bo już ten perfidny kłamczuch ogłaszał kłamstwa, że Bosak Dudę poparł. Lepiej, żeby gębę zamknął i zniknął zamiast pokazywać jakie załgana banda cwaniaków za Dudą soi. Nic dziwnego, że tyle razy prowadził PiS ku przegranej
Anonim2020.07.2 11:19
W zasadzie większość ludzi z kręgu kultury łacińskiej czeka na powrót normy i zdrowego rozsądku, i to jest program przyszłości!
Anonim2020.07.2 11:16
Jest on bardzo dobry i niezwykle nowoczesny, tyle, że pozwoliliście się zahukać propagandystom!
Anonim2020.07.2 11:15
Problem w tym, że dla części ludzi ten program nie jest zrozumiały, warto aby przeciwnicy tego programu, dobrze go zrozumieli.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 11:00
Polacy w Europie Zach i w zachodnich Stanach USA popierają Trzaskowskiego. Bo to młodzi ludzie, a Dude poparła tylko stara Polonia z Chicago i NY. Oni liczą , że Duda cofnie Polske do czasów PRL, że wróca Pewexy i znów za 0,90$ będa mogli kupić pół litra , a przysyłając 50 dolarów dla rodziny w Polsce oczekiwać, że będą traktowani jak bogowie. Polska młodzież nie jest głupia i swoją przyszłość widzi podobną do swoich rówieśników we Francji, Anglii czy Holandii. Dlatego głosowali na Trzaskowskiego.