Białorusini znów na ulicach. Potwierdzono zgon jednego z protestujących - zdjęcie
11.08.20, 06:10Screenshot Twitter - Franak Viačorka @franakviacorka łukaszenka

Białorusini znów na ulicach. Potwierdzono zgon jednego z protestujących

2

Mieszkańcy Białorusi wczoraj wieczorem znów wyszli na ulice w proteście przeciwko fałszowaniu wyniku wyborów prezydenckich. Zwyciężyć miał w nich ponownie Aleksandr Łukaszenka. Główna kontrkandydatka urzędującego prezydenta Swietłana Cichanouska podkreśliła, że nie akceptuje wyniku wyborów i jej zdaniem to ona w nich zwyciężyła.

Po protestach, które miały miejsce w niedzielny wieczór Białorusini wczoraj wyszli na ulice po raz kolejny. W sieci są już nagrania ukazujące ogromną skalę protestów. Co więcej, białoruski resort spraw wewnętrznych przyznał, że w trakcie starć z policją jedna osoba zginęła. To mężczyzna, który miał rzekomo usiłować rzucić w stronę służb ładunek wybuchowy, który eksplodował mu w ręku.

Portal „Nasza Niwa” twierdzi, że atakowali nie demonstranci, ale oddziały specjalne.

W sprawie wydarzeń na Białorusi reagowały także polskie władze. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o nadzwyczajny szczyt Rady Europejskiej.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze (2):

Walter2020.08.11 9:45
Uważacie, że Polska różni się istotnie od Białorusi? Czym? Członkowstwem w UE, niezależnymi mediami, częściowo niezależnymi sądami? Pełna zgoda. Mam tylko problem z tym, że likwidacja właśnie tych rzeczy, które nas różnią od Białorusi, jest obecnie na agendzie naszych przywódców.
covidek2020.08.11 8:25
Łukaszenko ty... Jak ci w Turcyji?