Biało-czerwone Zakopane. Znakomity występ Polaków - zdjęcie
26.01.20, 18:15

Biało-czerwone Zakopane. Znakomity występ Polaków

14

W indywidualnym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce. W dziesiątce był jeszcze Piotr Żyła.

Niedzielne zawody w Zakopanem były biało-czerwone. Konkurs odbywał się w 40. rocznicę pierwszych zawodów na Wielkiej Krokwi. Polacy nie zawiedli. Po dwóch fenomenalnych skokach pierwszą lokatę zajął Kamil Stoch, odnosząc tym samym swoją 35. indywidualną wiktorię w zawodach PŚ. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a trzecie - Dawid Kubacki, po I serii będący liderem. Trzeci z biało-czerwonych, Piotr Żyła, zajął miejsce 8.

W klasyfikacji generalnej Dawid Kubacki zmniejszył swoją stratę do czołówki. Do prowadzącego Karla Geigera traci już tylko 107 punktów, do drugiego Stefana Krafta 59, a do trzeciego Ryoyu Kobayashiego – zaledwie trzy. Kamil Stoch jest szósty, a Piotr Żyła – 13.