Bezpieczniejszy i bardziej dostatni świat. Biden i Johnson podpisali ,,nową Kartę Atlantycką’’  - zdjęcie
10.06.21, 20:16Fot. screenshot - YouTube (On Demand News)

Bezpieczniejszy i bardziej dostatni świat. Biden i Johnson podpisali ,,nową Kartę Atlantycką’’

5

W czasie dzisiejszego spotkania w Carbis Bay w Kornwalii brytyjski premier Boris Johnson i prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podpisali „nową Kartę Atlantycką”. W dokumencie państwa zobowiązały się do wzmocnionej współpracy w celu budowy bardziej pokojowego i bardziej dostatniego świata.

Wśród obszarów amerykańsko-brytyjskiej współpracy wskazano na demokrację i prawa człowieka, obronę i bezpieczeństwo, naukę i technologię, handel międzynarodowy, zapobieganie zmianom klimatu, ochronę środowiska oraz ochronę zdrowia.

Podpisany dokument nawiązuje do porozumienia podpisanego w 1941 r. przez prezydenta USA Franklina D. Roosevelta i premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla.

kak/PAP

Komentarze (5):

Portofino2021.06.11 6:50
W Polsce dobrze pamiętamy tę pierwszą Kartę. Dobrze pamiętamy, co stało się już rok później w Teheranie i potwierdzone w Jałcie. Prezydentem USA też był wtedy demokrata. Nasze bezpieczeństwo nie może zależeć od wyników wyborów w Ameryce. Co robić?
Wypowiadaj się wyłącznie2021.06.11 14:04
we własnym imieniu.
ceramik2021.06.11 5:09
zapobieganie zmianom klimatu? To sobie zażyczyli. A co człowiek może w skali globalnego klimatu? Przyjąć do wiadomości, że to jest amplituda.
Monika2021.06.10 21:50
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
Pod warunkiem, że US Congress ratyfikuje.2021.06.10 21:04
Albo ostatecznie straci znaczenie po upływie kadencji Bidena lub jego "untimely death". Whichever comes first!