29.01.18, 09:15© Marek and Ewa Wojciechowscy / Trips over Poland / CC-BY-SA-3.0, 2.5, 2.0, 1.0 & GDFL / Pixabay CC 0

Belweder OSTRO ocenia postawę Izraela

„Nawet jeśli pani ambasador [chciała coś takiego zasygnalizować że Izrael w jakiś sposób ma obiekcje wobec tej ustawy, to myślę że wybrała najgorszy moment. Po drugie pamiętajmy że Sejm jest władzą suwerenną i uchwala takie ustawy jakie uważa za stosowne. Sejm skorzystał zresztą z podobnych mechanizmów jakie są na całym świecie” - mówił dziś na antenie radia RMF FM Krzysztof Łapiński.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem podkreślił też, że tak samo jak Izrael – państwo suwerenne – ma prawo do karania osób negujących Holokaust – tak samo i Polska ma prawo do stworzenia prawa, które karze za kłamanie na temat „polskich obozów koncentracyjnych”, bo takich po prostu nie było.

My korzystamy z rozwiązań podobnych jakich korzysta Izrael czy inne państwa”

- dodał.

Łapiński przypomniał również, że obecnie w Izraelu trwa kampania wyborcza, co może mieć pewien związek z wyciągnięciem tej sprawy na jej użytek.

Kłamstwo o polskich obozach koncentracyjnych pojawia się od wielu lat i żaden z rządów przez ostatnie 30 lat sobie z tym nie poradził”

- zaznacza Łapiński i dodaje:

To zaniedbania długofalowe. Musimy stworzyć długofalową strategię jak walczyć z tym kłamstwem i to nie tylko przez jedną fundację, ale na poziomie instytutów kultury, placówek, itd.”.

dam/300polityka.pl,Fronda.pl