Będzie ulica bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Gdańsku? - zdjęcie
01.02.15, 10:30Ks. Jerzy Popiełuszko (fot. Wikipedia)

Będzie ulica bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Gdańsku?

2

Zdaniem gdańskiego oddziału IPN, wybór patronów miejsc, w których żyjemy jest nie tylko wyrazem naszej historycznej wrażliwości, ale także wskazaniem tych prawdziwych wartości, za którymi powinniśmy podążać. Ks. Jerzy z pewnością należy do tych autorytetów, którzy godni są największej uwagi.

"Za księdzem Popiełuszką idą bowiem wartości: męstwo, umiłowanie Ojczyzny, umiłowanie wiary, ale także wartości wolności. Ksiądz Jerzy Popiełuszko miał wiele gdańskich śladów swojego życia. Tutaj w roku `81, podczas pierwszego krajowego zjazdu delegatów, przygotowywał Mszę św. Był szczególnie aktywny po 13 grudnia `81 roku, gdzie wielokrotnie wygłaszał Słowo Boże w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku i przyjaźnił się z ks. Henrykiem Jankowskim" – podkreślił dr Karol Nawrocki, historyk, naczelnik Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku.

Naczelnik IPN nie zasugerował jeszcze żadnej konkretnej lokalizacji dla przyszłej ulicy bł. ks. Popiełuszki. Podkreśla natomiast, że właśnie w roku 2015, przy okazji 35. rocznicy powstania „Solidarności”, tak wielka postać jak ks. Jerzy powinna zostać uhonorowana swoją ulicą w Gdańsku”.

MaR/Radio Maryja/TV Trwam

Komentarze (2):

anonim2015.02.1 11:22
Jestem za!
anonim2015.02.1 12:21
W Rzeszowie ul. Ks. Popiełuszki jest od 20 lat... no ale tuskomatoły wolą ul. Michnika czy Szechtera...