Będzie pomnik rotmistrza Pileckiego w Warszawie. Inicjatywę poparła ... Hanna Gronkiewicz-Waltz! - zdjęcie
12.09.13, 18:39Bohater rtm Witold Pilecki (Fot. Wikipedia)

Będzie pomnik rotmistrza Pileckiego w Warszawie. Inicjatywę poparła ... Hanna Gronkiewicz-Waltz!

6

Dziś przedstawiciele ratusza miasta Warszawa poinformowali, że "miasto będzie jednym z inwestorów przy budowie pomnika rotmistrza Pileckiego. Teraz projekt trafi do dalszych konsultacji.


Sebastian Kaleta, prezes stowarzyszenia "Młodzi dla Polski", które było pomysłodawcą inicjatywy, mówi, że to dopiero początek drogi do powstania pomnika. - Tak naprawdę teraz zaczyna się najważniejsza praca,. Jesteśmy dobrej myśli, najważniejsze, że ratusz poparł nasz pomysł - informuje portal wp.pl.

 

Gdzie dokładnie stanie pomnik rotmistrza? Wciąż nie wiadomo. Trwają konsultacje z Radą Pamięci Walk i Męczeństwa. Radni PiS miasta Warszawa chcą, by pomnik stanął przy Dworcu Wileńskim, na miejscu pomnika polsko-radzieckiego braterstwa broni, czyli popularnych "czterech śpiących". I to chyba najbardziej odpowiednie i symboliczne miejsce dla tej inicjatywy.

Sm/wp.pl

Komentarze (6):

anonim2013.09.12 19:20
Będę się cieszył kiedy ten pomnik naprawdę powstanie!
anonim2013.09.12 20:37
jakiego rotmistrza??? PUŁKOWNIKA Pileckiego
anonim2013.09.12 21:39
Jakich "inwestorów"? Chyba "fundatorów"!!!! Ludzie, czy już sami wierzycie, że każde wydanie pieniędzy przez waaadze to jest "inwestycja"? Toć to absurd!
anonim2013.09.12 21:51
No proszę, czy jeszcze ktoś wątpi w zasadność referendum? Cuda się jednak zdarzają ;) Brawo chociaż wstyd, że tacy wielcy ludzie muszą czekać na uhonorowanie w rzekomo wolnej Polsce ponad 20 lat...? Panie Pułkowniku, oddaję cześć!
anonim2013.09.13 13:19
PKD nie wzrośnie także od niezabitych niepełnosprawnych dzieci, wybudowanych świątyń, pieszych pielgrzymek, leczonych na nowotwory, mieszkańców domów pomocy społecznej, bezdomnych itd.
anonim2013.09.19 7:12
@Chordad Pułkownika Wołodyjowskiego należałoby awansować pośmiertnie na generała. Po co robić takie farsy ? Ludzie którzy je robią mają z zasady nieczyste sumienie, a jeśli nie oni to ich rodzice byli tam gdzie zabójcy z Katynia. Kwity z IPN też by pewnie coś o nich powiedziały.