Będzie miał jeszcze większe kłopoty? MSWiA zaskarży umorzenie postępowania ws. ''Farmazona'' - zdjęcie
23.12.17, 07:25Screenshot YouTube

Będzie miał jeszcze większe kłopoty? MSWiA zaskarży umorzenie postępowania ws. ''Farmazona''

Szef „Farmazona”, Franciszek J., który zasłynął ze słownego, skandalicznego ataku na dziennikarkę TVP, będzie miał jeszcze więcej kłopotów. MSWiA będzie wnioskować o ponowne śledztwo w sprawie firmy J., która miała świadczyć usługi bez koncesji.

Wcześniej łódzka prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie podejrzenia, że „Farmazon” świadczy usługi ochroniarskie bez koncesji. Jak ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”, MSWiA zawnioskuje o podjęcie sprawy na nowo.

Wcześniej Franciszek J., szef „Farmazona”, usłyszał zarzuty dotyczące podżegania do pobicia i kierowania gróźb karalnych, a przez to działanie w celu zmuszenia do zaniechania interwencji prasowej. Znaleziono też u niego dwie sztuki broni na które nie miał on pozwolenia.

Ze względu na brak znamion czynu zabronionego” 22 listopada zakończono z kolei postępowanie ws. działania firmy J. Bez koncesji – tłumaczył GPC Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Gazeta ustaliła też, że postanowienie o umorzeniu nie jest prawomocne. 

Co ciekawe, na portalu społecznościowym z logo „Farmazon” oraz informacją „Farmazon – ochrona mienia i życia” są zdjęcia z Franciszkiem J. I podpisem „ochrona W. Frasyniuka” lub „ochrona B. Komorowskiego”. Prokuratura potwierdziła, że Franciszek J. koncesji nie posiadał. Prokurator stwierdził jednak, że „Farmazon” za ochronę nie brał wynagrodzenia, formalnie usług nie świadczył i nie zawierał umowy na ochronę. 

dam/GPC,Fronda.pl