W sumie 86 osób, zarówno księża, jak i osoby świeckie- oto skład komitetu organizacyjnego beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Komitet został powołany przez metropolitę warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza.

Członkowie poszczególnych komisji oraz sekcji odebrali w środę w Domu Arcybiskupów Warszawskich nominacje z rąk kard. Kazimierza Nycza. Całość przygotowań do beatyfikacji będzie koordynował bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy warszawski. W skład komitetu weszli zarówno duchowni, jak i osoby świeckie. Z 86 osobami współpracować będą także obecni na czerwcowych uroczystościach przedstawiciele władz państwowych i władz Warszawy, a także wojska i policji.

- "Wszyscy powinni się włączyć w tę beatyfikację, która ma, oprócz ściśle religijnego i kościelnego charakteru, również wymiar narodowo-państwowy"-mówił metropolita warszawski. 

Komitet zajmie się przygotowaniem uroczystości na pl. Piłsudskiego, procesją z relikwiami do Świątyni Opatrzności Bożej oraz zorganizowaniem - kilka tygodni przed beatyfikacją - koncertu poświęconego kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Janowi Pawłowi II z okazji setnej roczny urodzin papieża Polaka. Kardynał Kazimierz Nycz tłumaczył, że archidiecezja postanowiła połączyć oba wydarzenia, aby nie pominąć jubileuszu św. Jana Pawła II, koncentrując się na beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. 

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca 2020 roku o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

yenn/PAP, Fronda.pl