Beata Szydło: Wygrana w pierwszej turze jest możliwa - zdjęcie
20.06.20, 09:20Fot. via: Flickr - PiS

Beata Szydło: Wygrana w pierwszej turze jest możliwa

32

Jak przekonuje w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” była premier Beata Szydło, wygrana ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy w pierwszej turze jest możliwa. Polityk podkreśla, że będzie do tego potrzebne wielkie zaangażowanie Zjednoczonej Prawicy.

Była premier Beata Szydło, pytana w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” o to, czy druga tura wyborów jest nieunikniona, stwierdziła:

-„Wszystko jest możliwe. Uważam, że szansa na wygraną już w pierwszej turze jest możliwa. To zależy od naszej mobilizacji, od tego, jak będziemy przez te ostatnie tygodnie pracować”.

Jak dodała europosłanka, najważniejsze jest teraz to, aby ubiegający się o reelekcję prezydent spotykał się z ludźmi:

-„Podstawa to być wśród ludzi. Andrzej jest prezydentem wszystkich Polaków, ludzie go kochają, wiedzą, że ich nie zawiódł. To widać każdego dnia: prezydent był w każdym powiecie, odbył tysiące spotkań, a ludzie wciąż nie mają dość, wszędzie przyjmują go serdecznie. Jeżeli w tej kampanii tego atutu, tej prawdy, się nie zgubi, nikt z naszym kandydatem nie ma szans. On to wygra” – przekonuje.

Była premier podkreśla, że te spotkania były dla prezydenta zawsze bardzo ważne i nigdy z nich nie rezygnował:

-„Tak, jak zrobił to w roku 2015: porwie za sobą serca i umysły Polaków. Zbierze owoce swojego wysiłku z pięciu lat, kiedy zawsze znajdował czas dla zwykłych Polaków. Wiem coś o tym, bo sama zawsze stałam przed wyborem: sprawy związane z rządzeniem czy kontakt z ludźmi, wyjazd w teren. Trzeba znaleźć równowagę, trzeba dać z siebie wszystko, trzeba często ograniczać sen. Ja to robiłam, robił to i robi jeszcze mocniej Andrzej Duda, był wśród Polaków bez wytchnienia” – mówi.

-„To pozwala mu w kampanii być na czasie, wiedzieć, o czym rozmawiają Polacy, rozumieć ich problemy, dostosować do tego swoje propozycje. To ważne szczególnie dziś, gdy wciąż walczymy z epidemią, gdy może być spowolnienie, a ludzie obawiają się pogorszenia swojego poziomu życia. Odpowiedzialny i czujący ludzkie emocje polityk musi być dziś wśród ludzi! Ale nie na pokaz. A Andrzej Duda, który nikogo nie udaje, był, jest i będzie wśród ludzi. Nie tylko w czasie kampanii” – dodaje.

Beata Szydło zwraca uwagę, że największym atutem prezydenta jest jego wiarygodność. W przeciwieństwie do swojego najważniejszego kontrkandydata, Rafała Trzaskowskiego, Andrzej Duda spełnia wszystkie swoje obietnice.

-„Prezydent wygra też postawą propolską, szacunkiem, który niesie w słowie i czynie wobec przeszłości naszego narodu, jego wielkiej historii. Upartą walką o dobre imię naszej ojczyzny. Konsekwentnym staniem na straży spraw ważnych dla Polski i Polaków, troską o rodziny, wspieraniem polskich firm. Andrzej Duda wygra te wybory naszą wspólną pracą, wysiłkiem ludzi, którzy wiedzą, że to wszystko nie jest oczywiste, że los Polski zależy od nas” – stwierdza.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (32):

Polak2020.06.21 16:01
Oczywiście że jest możliwa - jeżeli Polacy zmądrzeją i masowo pójdą do wyborów wybrać mniejsze zło Trzaskowski ma szansę na wygraną w pierwszej turze. Gdyby nie miał pisowska mafia nie panikowałaby tak bardzo.
Walter2020.06.21 13:01
Rafała Trzaskowskiego ciągle wypytują o wiek emerytalny, choć wielokrotnie publicznie oświadczył, że jest przeciwnikiem jego podwyższania. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Jakość nikt na wiecach wyborczych tego mu nie wypomina. Pragnę przypomnieć, że Andrzej Duda publicznie kłamał twierdząc, że konstytucja nie jest łamana. Podam jeden z wielu przykładów. W ustawie zasadniczej jest zapisane, że kadencja Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego trwa sześć lat. Andrzej Duda razem z posłami z PiS-u bezprawnie chciał zwykłą ustawą skrócić kadencję Małgorzacie Gersdorf. Potem pod naciskiem Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu nasz quasi-prezydent musiał się z tego wycofać. Zwolennicy PiS-u albo nie znają prawa konstytucyjnego, albo wielokrotne łamanie ustawy zasadniczej przez Andrzeja Dudę im nie przeszkadza.
zbych2020.06.20 22:52
Pani premier ma rację Trzaskowsi to marionetka i klamca
Moly2020.06.20 22:39
Snij dalej... Snij dalej
ryszard2020.06.20 21:21
Jest możliwe, jeśli Pani Premier B. Szydło weźmie sprawy sztabu w swoje ręce (tylko wyłącznie w swoje).
YETI2020.06.20 19:52
Takie inteligenty doprowadzą do wyborczej katastrofy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SYNEK JUŻ W PIERWSZEJ TURZE STRZELIŁ GOLA2020.06.20 16:09
I W TEN SPOSÓB BEATA ZOSTAŁA SZCZĘŚLIWĄ BABCIĄ.
Szybka Randka sex2020.06.20 18:29
Bierz mnie, Urszula i Agnieszka Dz. dadzą pokaz tolerancji razem z Piotrem Nowakiem! . napisz do mnie i spotkajmy sie!
...2020.06.20 12:17
Tu chodzi o walkę (jak ktoś trafnie zauważył) pokolenia AK z pokoleniem NKWD/UB. WSZYSCY PRZECIWKO DUDZIE. Wystawili 9 takich samych kandydatów różniących się tylko tym, że są nierównego wzrostu, a w rzeczywistości czy Kamysz, czy Hołownia, czy Trzaskowski a nawet Bosak, to wsio rawno. A że czasem mówią co innego? to nie ma nic do rzeczy, zmierzają w tym samym kierunku, oni chcą powrotu tego co było przed 2015 r. A pamiętacie co było, ja pamiętam, moją mama dostawała 8 zł rewaloryzacji emerytury, moja córka, zanim wyjechała do UK musiała pracować w hurtowni budowłanej choć była po prawie i historii (bo niestety nie mamy nikogo z rodziny w palestrze), syn mojego brata słyszał codziennie od swojego szefa, że jak mu nie odpowiadają płace i warunki "to niech w.....la, pod bramą czekają na jego miejsce", matką z trojgiem dzieci miała dylemat - kupić dziecku ubranko z którego wyrasta czy coś na obiad. Nie wspomnę o wyprzedawaniu majątku narodowego, przemysłu, stoczni, cukrowni, cementowni, browarów, sam Lewandowski (dziś europoseł PO), a w latach rządów złodziei z PO-PSL minister przekrętów własnościowych pozbawił ponad 500 tyś ludzi pracę, bo zrujnował ponad 1000 zakładów należących do spółek skarbu państwa. a później zdziwko - dlaczego tak drogo? Drogo, bo niemiec ma monopol i ustala ceny w Polsce, choćby na owoce czy warzywa. Polską armię stanowiło 100 tyś żołnierza z czego prawie połowa to laski i gruabsy w sztabach i kadra dowódcza szkolona na kursach w GRU pod Moskwą. Na jednego oficera/podoficera przypadał 1,9 żołnierza czyli w razie W nie miałby kto w okopach siedzieć, za to sztaby były pełne a na ścianach wisiały tablice matematyczne i chemiczne zakupione przez rząd PO-PSL w liczbie kilkudziesięciu tyś. (wiadomo, faktura wstawiona, więc jesteśmy happy...). Nie sprzedawano nam nowoczesnego uzbrojenia, bo wiadomo było że jak dostaniemy pocisk PP do F16 to on jeszcze tego samego dnia pojedzie pocztą dyplomatyczną do Kaliningradu, w celu skopiowania, bo po to m.in. "doświadczona kadra dowódcza" szkoliła się właśnie na kursach GRU. PS MĄDRY CZŁOWIEK ZADAŁBY SOBIE PYTANIE - CO MOŻE ŁĄCZYĆ LUDZI (PO, PSL, SLD, N I KONFEDERACJI), KTÓRYCH W NIBY TAK WIELE DZIELI?! ICH NIC NIE DZIELI, ICH ŁĄCZY TO ŻE Z POLSKI URZĄDZILI SOBIE PRYWATNĄ FIRMĘ, POLAKÓW UWAŻAJĄ ZA PAROBKÓW, A USTRÓJ PAŃSTWA MAJĄCY W DOMYŚLE SŁUŻYĆ JEGO OBYWATELOM, PRZEKSZTAŁCILI W USTRÓJ KOMPRADORSKI, GDZIE ELITY (SAMI SIĘ TAK ZWĄ, BO POLSKIE ELITY WYMORDOWAŁ HITLER I STALIN) RZĄDZĄ OGŁUPIONYM POSPÓLSTWEM. ALBO DUDA I POLSKA, ALBO PODZIAŁ - "ELYTA" I LUD PAROBKÓW ZARZĄDZANY PRZEZ NOWY KOMISARIAT LUDOWY PRZY EUROSOJUZIE
gumowa kaczka2020.06.20 11:04
a kury nakarmione???????????????
Bogdan Pietrzak2020.06.20 11:02
Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.20 10:48
jest tak możliwa jak broszka jest piękna szczera i uczciwa...
Szybka Randka sex2020.06.20 18:28
Szukaj tu! Urszula i Agnieszka Dz. dadzą pokaz tolerancji razem z Piotrem Nowakiem! Agnieszka Dz. napisz do mnie i spotkajmy sie!
Szybka Randka sex2020.06.20 10:40
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.xlove.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Szybka Randka sex2020.06.20 18:27
Urszula i Agnieszka Dz. dadzą pokaz tolerancji razem z Piotrem Nowakiem! Agnieszka Dz. napisz do mnie i spotkajmy sie!
toja2020.06.20 10:32
Beata Szydło: Przegrana w pierwszej turze jest możliwa, nam się to po prostu należy!
oficer LWP2020.06.20 10:00
właśnie oglądam propagandowy program "salon dziennikarski" na tvPIS info (kłamstwo) gdzie wielki zwolennik PIS Semka otwarcie mówi, że zwycięstwo dudy nie jest takie pewne a jeżeli ono będzie to tylko różnicą kilu tysięcy głosów więc widać , że w PIS żopa blada ze strachu
Szybka Randka sex2020.06.20 18:25
Odpowiadam, będzie i będzie Urszula. Ubaw masz zapewniony, tanio bo promocja ;-)
efg2020.06.20 9:58
Powinno tak być bo AD jest najlepszym kandydatem, widać że ma w genach miłość do Polski, bardzo dobrze zorientowany w historii, w polityce, gospodarce, wysoka kultura osobista itd... ale czy będzie? ludzie są tak ogłupieni że popierają Rafała - syna byłej konfidentki który reprezentuje wszelkiej maści Bolków, reprezentuje środowisko które latami rządziło, rozkradało, marnotrawiło i kłamało w żywe oczy, więc może być różnie
anonim2020.06.20 9:53
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.xlove.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
oficer LWP2020.06.20 18:23
A Agnieszka Dz. będzie? To moja ulubiona!
fdf2020.06.20 9:51
W pisiech tvp na okrągło ten sam bełkot nie da się tego słuchać.
czytelnik2020.06.20 11:53
... a w TVN ptasie trele i polityka miłości (!?) Przełącz i napawaj się wiadomościami dla zboków.
Szybka Randka sex2020.06.20 18:30
Wejdz na TVN aaaaa taaaaaam Urszula i Agnieszka Dz. dadzą pokaz tolerancji razem z Piotrem Nowakiem! napisz do mnie i spotkajmy sie!
..2020.06.20 9:49
Popieram całym sercem.
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.06.20 9:48
spokojnie - miażdzenie POplatfy prawidłowo postępuje. Jak Sok z Buraka, napompowany purchel, wierzy że ma szansę
AAAtomek2020.06.20 9:46
Jak sfałszujecie wybory to może i wygracie?
katolicka kretynizacja polski2020.06.20 9:45
chytra baba z Brzeszcz niech się lepiej zajmie wnuczkiem który w przyszłości może zostanie księdzem jak jego tata...
anonim2020.06.20 12:25
Frondowe cretino się aktywowało... Nie pierwszy to kapłan i nie ostatni zapewne, który zrezygnował z pełnienia posługi bo kobieta. Ale to jest jawne, nie chowa się za sutanną. Znam paru podobnych mu. Z czego tu robić sensację? Co najwyżej można ubolewać, że odszedł z kapłaństwa choć sakrament święceń nadal ważny.
Torchwood2020.06.20 9:33
Tak, wygrana w pierwszej turze jest możliwa, a głosowanie 27:1 przeciw to zwycięstwo. Dlaczego ktokolwiek słucha tej baby?
anonim2020.06.20 9:36
Widzę, że jesteś niezwykle dumny z osiągnięć kandydata Die Muter Merkel, p. Tuska. A poza tym wychodzi na to, że tylko Polska nie chodzi na pasku Die Muter.
..2020.06.20 9:43
Dlaczego są blokowane komentarze?