Beata Szydło: Bardzo ważna inicjatywa PAD. Czekało na nią wielu - zdjęcie
21.03.20, 19:40Screenshot Youtube - RDC Polskie radio / Fot. P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Beata Szydło: Bardzo ważna inicjatywa PAD. Czekało na nią wielu

11

Prezydent Andrzej Duda poinformował dziś w trakcie konferencji prasowej, że państwo do pensji pracowników dopłaci do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy. Co więcej, przez 3 miesiące zwolnieni z płacenia składek ZUS będą wszyscy samozatrudnieni, a także mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego tego roku. Zmiany w pakiecie pomocowym skomentowała europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło.

Koszty tej sytuacji dotkną nas wszystkich, ale mam nadzieję, że podołamy temu niebezpieczeństwu, z którym stykamy się dzisiaj”

- podkreślał dziś prezydent Andrzej Duda.

Komentując zmiany w tzw. „tarczy antykryzysowej” była premier Beata Szydło napisała na twitterze:

Prezydent @AndrzejDuda zwrócił się do rządu o korektę <<tarczy antykryzysowej>>. PAD zaproponował zwolnienie ze składek ZUS na 3 miesiące samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców, których przychody spadły o więcej niż 50%. Bardzo ważna inicjatywa PAD, na którą czekało wielu ludzi”.

dam/PAP,twitter

Komentarze (11):

anonim2020.03.22 11:51
Żenujące... kampania musi trwać, a wiadomo, że "P{an Długopis" podpisze tylko to, co mu dadzą. To, jak miernie on działa tylko pokazuje jego rzekoma pomoc frankowiczom...
Sex portal2020.03.22 9:41
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.zwiaz24.pl ======= Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
anonim2020.03.22 8:16
„Rozmawiałem przez telefon z premierem Polski Mateuszem Morawieckim o powrocie do domu ukraińskich obywateli. Porozumieliśmy się w sprawie utworzenia tzw. humanitarnego korytarza dla Ukraińców. Którzy będą mogli od granicy Niemiec tranzytem przez Polskę wrócić do ojczyzny” – napisał Szmyhal na swym koncie w serwisie Telegram. Wyraził również wdzięczność polskiej stronie za włączenie Ukraińców do programu „Lot do Domu”. „Dzięki niej Ukraińcy, którzy przebywają w innych krajach, będą mogli wykorzystać rejsy linii lotniczych LOT do przylotu do Polski” – dodał. Źródło: nczas.com/2020/03/21/w-polsce-powstanie-korytarz-humanitarny-dla-ukraincow-chodzi-o-koronawirusa/ Skoro jest tak, jak to media podały informację np. TVP Info, że otworzono połączenia kolejowe Przemyśl - Kijów, i od dnia 19 marca br. kolejowy dworzec w ścisłym centrum Przemyśla ściągną obywatele Ukrainy z Niemiec i innych krajów, których stan zdrowia może budzić uzasadnione wątpliwości, i którzy stanowią zagrożenie dla mieszkańców Przemyśla. Ukraińcy są wyrzucani z terenu Niemiec przez niemieckie władze. Ukraińcy nie mają badań testem na obecność koronowirusa i wpuszcza się ich do Polski i pozwala na swobodne przemieszczanie się po terenie Polski. Natomiast polskich obywateli powracających do kraju obejmuje się kwarantanną (!). Ostatnio TVP Info informowało, że tą drogą opuściło Polskę 300 obywateli Ukrainy. TVP manipuluje i ukrywa prawdę przed opinią publiczną. Dlaczego TVP nie ostrzega mieszkańców Przemyśla przed bezpośrednimi kontaktami z Ukraińcami z pobytem w krajach o szalejącym wirusie i możliwym zakażeniu koronawirusem? Kto szykuje mieszkańcom Przemyśla centrum zakażeń koronowirusem? Dlaczego rząd RP naraża zdrowie Polaków? Dlaczego, gdy wszystkie państwa zamykają granice i swobodne przemieszczanie to Polska otwiera połączenie kolejowe Przemyśl – Kijów? Dlaczego Ukraińców nie konwojuje się na teren Ukrainy tak, jak choćby Estończyków? Czy Ukraina nie posiada swoich autobusów i swoich linii lotniczych, aby zabezpieczyć powrót swoich obywateli? Min. Łukasz Szumowski stwierdził, że: "mamy wybór - albo zamknięcie państwa, albo setki zmarłych" Czy ten logiczny wybór, zamknięcie granicy, albo setki zmarłych, nie dotyczy Podkarpacia, nie dotyczy mieszkańców Przemyśla
MaxFiend2020.03.21 23:01
To, że powiedział, nie znaczy, że tak będzie. Już nie raz wiele mówił :-D
Cogito ergo sum2020.03.21 19:54
Dobrze, że mamy ten rząd. Rostowski powiedziałby, że "piniędzy nie i nie będzie"
anonim2020.03.22 11:38
Słaby żart... tak jak obiecał pomoc frankwoiczom? Cóż, niektórzy wszystko kupią.
Michał Jan2020.03.21 19:51
No brawo! To Mateuszek sam nie mógł na to wpaść? Taki geniusz finansów? Czy może zostawił p. prezydentowi miejsce na ruch pod wybory?
ktoś tam2020.03.21 19:58
No popatrz... Załamałem się... Nie to co Jan Vincent, wulkan eco-nomii, co miał remedium na wszystkie problemy...
Michał Jan2020.03.21 20:30
Czy argumentacja ad Tuskum jeszcze się nie przedawniła? Jeżeli coś robić z płaceniem zusu, to właśnie zwolnić, a nie odroczyć krótkoterminowo, ale wobec braku możliwości prowadzenia kampanii przez "czelendżerów", taka ustawka, to już bezczelność.
ktoś tam2020.03.21 20:59
Chyba nie zrozumiałeś jednak o co chodzi z tym ZUS-em, wobec czego argumentacja ad Vincetum jest jak najbardziej na miejscu, zwłaszcza że cokolwiek by PiS nie zrobił to dla takich jak Ty i reszta PeŁowiaków wszsytko jest "be".
Michał Jan2020.03.22 11:13
Najwyraźniej pisowcom tylko jedno w głowie, że już nie odróżniają dopełnienia od podmiotu (o widzeniu w każdym, który się z nimi dyskutuje peowca, nie wspominając). Nakaz uregulowania ZUS-u po odroczeniu byłby dobiciem firm, które się na krótko uratowało. Zatem, jeżeli to takie oczywiste, to dlaczego dopiero Pan Prezydent musiał wyjść z taką inicjatywą, a nie mógł od razu Premier? Odpowiesz na tak nieskomplikowane pytanie, Pisowcu?