Beata Szydło: Andrzej Duda to gwarancja polskiej tradycji i tożsamości  - zdjęcie
05.07.20, 18:42Fot. via: Flickr

Beata Szydło: Andrzej Duda to gwarancja polskiej tradycji i tożsamości

14

Była premier Beata Szydło spotkała się dziś z mieszkańcami Radomia. W sowim wystąpieniu podkreślała, że ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda „jest gwarantem polskiej tradycji, polskich wartości i tożsamości”. Zwróciła również uwagę na to, że „głęboko wspiera” on społeczne i prorozwojowe programy.

W czasie swojego wystąpienia w Radomiu europosłanka Beata Szydło podkreślała, że prezydent Andrzej Duda „nie boi się mówić jasno, skąd jesteśmy, z jakich tradycji wyrośliśmy i jakich tradycji powinniśmy bronić”:

- „Ma odwagę przeciwstawić się ogromnej machinie propagandowej wytaczanej z różnych stron i nie tylko z Polski, ale również tej machiny propagandowej, która zmienia także oblicze Europy” – stwierdziła.

Zwróciła również uwagę na to, że prezydent nikogo nie dyskryminuje i wszystkich szanuje, będąc obrońcą tolerancyjnej Polski. Wskazała jednak, że szacunek należy się wszystkim, również tym, którzy chodzą do kościoła i chcą posyłać dzieci na religię.

- „Dzisiaj ci, którzy uważają się za mniejszość, ci którzy ciągle krzyczą o prawach człowieka, ci którzy mówią, że ich prawa są łamane, sami łamią prawa tych, którzy chcą żyć w kraju, w którym każdy jest szanowany za swoje poglądy. Ci ludzie również atakują tych, którzy dziś mówią pozwólcie nam wierzyć, pozwólcie nam chodzić do kościoła, nie łamcie nam naszych praw” – mówiła.

Beata Szydło zwróciła też uwagę, że pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy było czasem, w którym udało się zrobić wiele w zakresie wsparcia rodziny, a Polska jest dziś wzorem państwa, w którym prowadzi się mądrą politykę wspierania rodzin:

- „Potrafiliśmy też połączyć programy społeczne z programami prorozwojowymi. Powiedzieliśmy bardzo jasno, że dziecko to nie jest koszt, dziecko to inwestycja” – mówiła, podkreślając, że prospołeczne programy również pomagają w rozwoju kraju.

Polityk wskazała też, że na kolejne lata prezydentury Andrzej Duda proponuje program, w którym silny nacisk został położony na rozwój kraju:

- „Na to, by każda miejscowość w Polsce miała swoją szansę. Fundusz Dróg Lokalnych, Fundusz Samorządowy, inwestycje takie jak: CPK, przekop Mierzei Wiślanej, a więc i wielkie inwestycje, które mają sprawić, że Polska będzie w Europie jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów (…), ale obok tego realizowane będą inwestycje potrzebne każdej wspólnocie lokalnej”.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze (14):

Walter2020.07.6 12:20
Andrzej Duda nie zgodził się na debatę z Rafałem Trzaskowskim w TVN, bo obawiał się niewygodnych pytań. Zapytano by go o wielokrotne łamanie konstytucji (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190) i o niezrealizowane obietnice wyborcze z 2015 roku. Andrzej Duda na wiecach chwali się, że obniżył VAT na podpaski i tampony dla kobiet, choć nie jest to w kompetencjach głowy państwa. Krytykuje adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, choć nikt nie chce tego wprowadzić. Rafał Trzaskowskim publicznie powiedział, że jest przeciwny takim adopcjom. Andrzej Duda przeznaczył z budżetu państwa roczną dotację dla TVP w wysokości 2 mld zł, tak więc ma zapewnioną propagandę wyborczą, finansowaną z naszych podatków. Jego prezydentura jest niesamodzielna, a jego szefem jest Jarosław Kaczyński. Jak można głosować na kogoś takiego?
Darek2020.07.6 8:49
Andrzej Duda to gwarancja tradycji PZPR i NKWD. Wszyscy zaprzysiężeni przez Dudę sędziowie bez wyjątku byli wcześniej członkami PZPR i/lub jej młodzieżówki. Takie są fakty.
Areta2020.07.5 23:08
Ja myślę że PIS mści się na Prezydencie za veto reformy sądownictwa, bo inaczej pomyśleć można że tam są same kretyny robiące WSZYSTKO żeby Prezydent przegrał.
Foster2020.07.5 22:39
Uśmiałem się jak usłyszałem tej pani wyjątkowo poważne tłumaczenia, że trzeba powtórnie iść zagłosować na Andrzeja DUDĘ, również wtedy gdy w pierwszej turze głosowaleś na Andrzeja DUDĘ, bo te głosy nie są mu automatycznie zaliczane w drugiej turze. To świadczy o poziomie tej pani.
Areta2020.07.5 23:14
To jest kretynie odpowiedź na matactwa motłochu trzasnietego który nawołuje żeby wyborcy Prezydenta nie głosowali w 2 turze.
Foster2020.07.6 9:28
Gdyby nawet - to tylko taki kretyn jak ty w to uwierzył. Polacy nie są takimi idiotami za jakich funkcjonariusze PIS nas uważają.
AAAtomek2020.07.5 21:59
Andrzej Duda ułaskawił pedofila. Czy ułaskawi kolejnego np. Trynkiewicza? Na wniosek kochającej jego żony??????
Areta2020.07.5 23:10
Bezmozgowcu pospolity ten pedofil odbył CAŁĄ kare. Nie powtarzaj bełkotu trzasnietego I jego meneli
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.5 19:22
brocha chytra babo z Brzeszcz! zajmij się lepiej wnuczkiem a może też zostanie księdzem jak jego tata...
katolicka deratyzacja Polski2020.07.5 20:16
Wulgarnosc komunistow mowi o ich obcosci kulturowej
AAAtomek2020.07.5 22:29
Popieram! Musi wam być jako komunistom i bolszewikom ciężko w naszym kraju?????????
Areta2020.07.5 23:11
Zamilcz chamie czerwony
Seks kamerki2020.07.5 18:46
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Saki Faki2020.07.5 21:24
A Piotr Nowak i Agnieszka Dz. będzie?