Balistyczna kompromitacja reżimu Kim Dzong Una - zdjęcie
16.04.17, 08:10fot. Zennie Abraham, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Balistyczna kompromitacja reżimu Kim Dzong Una

Kompromitacja północnokoreańskiego reżimu. Władze w Fenianie przeprowadziły kolejną próbe jądrową. Test zakończył się porażką, podały informacyjne służby wojskowe w Korei Południowej.

Jak twierdzi Seul, reżim Kim Dzong Una starał się wystrzelić z rejonu Sinpo na wschodzie kraju pocisk balistyczny, ale próba się nie udała. Test rakietowy potwierdził amerykański Pentagon. Amerykanie poinformowali, że ustalają, jaki rodzaj rakiety wystrzelili koreańczycy. Pentagon dodał, że pozostaje w kontakcie z Japonią i Koreą Południową, starając się o utrzymanie bezpieczeństwa w regionie.

Wczoraj w Korei Północnej świętowano 105. rocznicę urodzin Kim Ir Sena, twórcy komunistycznego reżimu koreańskiego.
Niedługo w Seulu ma złożyć wizytę wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Mike Pence.

Sytuacja na półwyspie koreańskim eskaluje od kilkunastu dni. Amerykanie otwarcie grożą siłowym rozwiązaniem problemu atomowego zagrożenia z Fenianu. Chcą pozyskać dla tego celu Chińczyków, ale Pekin deklaruje sceptycyzm i nawołuje do użycia środków dyplomatycznych.

Jednocześnie chińskie władze wysyłają na koreańską granicę setki tysięcy żołnierzy i ostrzegają Waszyngton przed konsekwencjami wywołania wojny na półwyspie koreańskim.

kk/fronda.pl