13.08.19, 16:50

B. poseł Ruchu Palikota skazany na 10 lat więzienia! Namawiał do zabójstwa byłej żony

Wyrok 10 lat więzienia usłyszał b. poseł Ruchu Palikota i red. naczelny "Faktów i Mitów" Romana K. Był on oskarżony m.in. o nakłanianie do zabójstwa b. żony i wyrządzenie znacznej szkody majątkowej spółce, którą zarządzał.

Co najmniej kilkakrotnie usiłował nakłonić go do tego i sugerował mu sposób dokonania tego zabójstwa, oferując mu jednocześnie gratyfikację finansową za ten czyn. Zamierzonego celu nie osiągnął, albowiem nie wywołał u Bartłomieja K. zamiaru dokonania tego przestępstwa – mówiła, odczytując wyrok, przewodnicząca składu sędziowskiego Izabela Kowalska.

Łącznie sąd wymierzył b. posłowi Ruchu Palikota karę 10 lat więzienia. Obrona Romana K. zapowiedziała złożenie apelacji co do całości wyroku.

Według prokuratury, K. miał wielokrotnie nakłaniać do zabójstwa byłej żony. Według śledczych, b. poseł nakłaniał do tego Bartłomieja K., któremu sugerował też sposób dokonania zabójstwa, oferując w zamian nie mniej niż 500 tys. zł. Działo się to od czerwca 2010 r. do lata 2012 r. w Szwecji i w Łodzi.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze

Młot na katolicyzm2019.08.13 19:13
To Kościół katolicki zepsuł Kotlińskiego.
Gnostyk2019.08.13 23:59
No właśnie ciekawe...to, że był posłem Ruchu Palikota to wspominane jest a to, że był księdzem to nie...
skopiowane z Frondy2019.08.13 18:00
The Journal of the American Medical Association, najbardziej prestiżowa publikacja medyczna w USA wraz The American Psychiatric Association i z US Justice Dept. zrobili wieloletnie kompleksowe badania nad pedofilią, wyniki tych badań opublikowano 3 lata temu. Rezultaty są wręcz tragiczne dla homoseksualistów - prawie 100% pedofilia pośród "mężczyzn". Co jest jeszcze bardziej tragiczne, że każdy złapany i skazany pedofil-homosekualista nie wykazał najmniejszej skruchy. Inaczej mówiąc, są pozbawieni wszelkiej ludzkiej empatii wobec swych ofiar. Trudno takich klasyfikować jako człowieka - to są subhumans, untermenschen. Możesz być z siebie dumny", dumny geju-pedofilu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 17:42
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
Cogito ergo sum2019.08.13 17:30
Naczelny Tygodnika Fakty i Mity, antyklerykał, prawdopodobnie homoseksualista i TW został okpiony przez swojego patrona niejakiego Lucka, księcia ciemności. W Łodzi kilkanaście tysięcy zagubionych ludzi z tzw planktonu wybrało go na posła.
Gnostyk2019.08.14 0:00
Dodaj jeszcze jak już tak wymieniasz kim był to, że był księdzem. Czemu to zatajasz ?
Bader Meinhoff 2019.08.14 7:39
Prawdopodobnie nieważnie przyjął święcenia.
jozef2019.08.13 17:26
Radny PiS - u skazany na dwa lata za bicie żony. Czekam na komentarze PiS - owców.
PiS2019.08.13 17:35
Słaba proporcja. Tu bicie - 2 lata; tam nakłanianie do morderstwa - 10 lat plus - ostatnio - przewodniczący PO w Brzegu zatrzymany za przemoc domową. Poszukaj czegoś adekwatnego.
jozef2019.08.13 18:37
Widzisz tylko tego radnego prokurator nie chciał wsadzać do więzienia, a tamtych bez problemu skazali. Jednak widać różnicę. Również taka, że ten bił żonę, a tamten namawiał do zabójstwa, ale nic się nie stało.
Urszula2019.08.13 20:46
Na jakiej podstawie wydano taki wyrok? Jeden gość coś tam powiedział to sąd uznał jego słowa za wiarygodne i wystarczające? Słowo przeciwko słowu to nie wystarczy. Byli inni świadkowie? W ten sposób to można ujajić każdego.
Ola2019.08.13 17:09
uuuuu nie ma komentarzow peowcow??? Dzielnicowy ??!!!! gdzies sie podziales z swoimi glupiutkimi komentarzami tesknimy juz za Toba
Wiesław Kaloryfer2019.08.13 17:43
Ale co POwcy mają do Ruchu Palikota założonego przez ich exposła, który na PO się wypiął? Równie dobrze można by poprosic o komentarz zwolenników Marka Jurka.