Jak informuje portal radio.opole.pl, projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu opiewający na prawie 700 tys. złotych miał dotyczyć szkolenia seniorów z zakresu korzystania ze smartfonów, a dodatkową atrakcją było spotkanie z celebrytką TVN Dorotą Wellman.

Jak to przelicza portal niezalezna.pl, za udział jednego seniora w tym szkoleniu ze wspomnianą atrakcją kosztował ponad 11,6 tys. złotych.

Kurs ma być przeznaczony dla osób 50+, które wyrażą chęć nauczenia się korzystania ze smartfona. Łącznie może w nim wziąć udział 60 osób. Projekt natomiast opiewa na kwotę 698 tys. złotych, w 90 proc. jest on finansowany z funduszy unijnych (658 211,62 zł).

Cele projektu?

Oto uzasadnienie, jakie można przeczytać w dokumentacji:

- „podniesienie wiedzy i umiejętności odnoście wykorzystania smartfona w codziennym życiu jako narzędzia do załatwiania spraw urzędowych, zakupów, płatności i nowoczesnych form kontaktów z rodziną”.

Na naukę WUP w Opolu przewiduje dla każdego seniora 20 godzin indywidualnej nauki z trenerem.

- „Szkolenie może się odbyć w domu, w kawiarni lub w innym miejscu dogodnym dla uczestnika. Po szkoleniu odbędą się jednodniowe warsztaty z kompetencji społecznych, realizowane w małych, maksymalnie 10 osobowych grupach. Wszyscy uczestnicy wezmą także udział w wyjściach kulturalnych (do kina, teatru, muzeum), podczas których uczestnicy przetrenują nabyte umiejętności” - czytamy.

Całość tego projektu ma zwieńczyć spotkanie kursowiczów „kameralne spotkanie motywacyjne” z ... Dorotą Wellman, a temat tego „posiedzenia” to: „Dlaczego nie warto bać się zmian – czyli kto nie ryzykuje ten, nie ma szans na sukces!”.

Prawda, że nie można wyrzucić pieniędzy bardziej bezsensownie. Czy może jednak są jeszcze inne ciekawe sposoby?

 

mp/niezalezna.pl/radio.opole.pl