Australia: Sąd Najwyższy uniewinnił kard. Pella! - zdjęcie
07.04.20, 08:30Screenshot Youtube

Australia: Sąd Najwyższy uniewinnił kard. Pella!

38

Sąd Najwyższy w Australii uniewinnił kardynała George’a Pella! Duchowny w połowie marca skazany został na sześć lat więzienia za rzekome molestowanie seksualne dzieci. Teraz został on uniewinniony od stawianych mu zarzutów.

Kard. Pell, były skarbnik Watykanu, jest najwyższym rangą duchownym, który stanął przed sądem za przestępstwo pedofilii. 13 marca 77-letni kardynał został skazany za molestowanie w 1996 roku dwóch 13letnich chórzystów w katedrze w Melbourne.

Duchowny do winy nigdy się nie przyznawał i po skazującym wyroku w marcu wniósł apelację. Sąd Najwyższy jednogłośnie uniewinnił kardynała Pella i nakazał jego zwolnienie z więzienia.

W opublikowanym dziś rano przez australijski Sąd Najwyższy oświadczeniu wskazano, że ława przysięgłych, działając racjonalnie, „[…] na podstawie wszystkich dowodów, powinna była mieć wątpliwości co do winy skarżącego w odniesieniu do każdego z przestępstw, za które został skazany”.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze (38):

Beno 2020.04.7 13:33
A teraz kto mu przywróci dobre imię? Wynagrodzi wyrządzoną mu wielką krzywdę? Tak łatwo jest kogoś bardzo skrzywdzić.
ks. krakowski2020.04.7 12:17
A co na to polska "nadzwyczajna kasta", TVN, Interia, itp ?
ZERRO2020.04.7 12:21
Idź Wielebny na Interię, TVN itp. i zobacz a nie przywołuj "szamba do perfurmerii".
ks. krakowski2020.04.7 12:31
Na stronie Interii i Wirtualnej Polski ani słowem o niewinności kardynała, ani słowem, do tej chwili!
Izydor2020.04.7 13:30
Idź z bogiem i nie p.i.e.r.d.o.l https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-australia-sad-najwyzszy-uchylil-wyrok-skazujacy-kardynala-pe,nId,4426457 https://tvn24.pl/swiat/australia-kardynal-george-pell-skazany-za-pedofilie-wyszedl-z-wiezienia-sad-uchylil-wyrok-4546007
Beno 2020.04.7 13:30
Zerro, tyś nie tylko zero, tyś mniej niż zero.
Izydor2020.04.7 11:20
Sąd najwyższy tylko stwierdził że przedstawione dowody nie udowadniają jego winy poza wszelką wątpliwość I ława przysięgłych powinna to wziąć pod uwagę. Dla kościoła to chyba nawet gorzej bo co teraz zrobić z tym śmierdzącym jajem. Taki kolejny OJ Simpson.
Hanys672020.04.7 11:12
Niestety w przypadku Kardynała "ława przysięgłych" składała się z precyzyjnie dobranych lewaków, feministek i zwykłych użytecznych idiotów. +++ Tyle w temacie "wolnych i niezawisłych" australijskich sądów...
wujek dobra rada2020.04.7 10:53
Sad najwyzszy przyjal tym razem zalozenie, ze przestepstwo moglo nie miec wcale miejsca i uznal za prawdziwe to, co powiedzial jeden z ksiezy, ktory twierdzil, ze caly czas po zakonczeniu mszy towarzyszyl kardynalowi Pellowi i szedl za nim krok w krok i nie widzial zadnego nagannego zachowania z jego strony. Swiadectwo ofiar brano zatem pod uwage jedynie w dwoch poprzednich instancjach, a tym razem sad najwyzszy uwierzyl swiadectwu podwladnego Pella.
brak słów!2020.04.7 11:14
@Jarek - NIE PRAWDA! Niczego takiego SN "tym razem nie przyjął" !!! "Sąd Najwyższy uznał (...), że rozpatrujący przed rokiem apelację Sąd Najwyższy stanu Nowa Południowa Walia zaniedbał rozpatrzenia uzasadnionych wątpliwości przemawiających na korzyść oskarżonego. Nie uwzględniła ich także ława przysięgłych, rozpatrująca sprawę w 2018 roku. Jak podkreślała obrona, jedna z ofiar przed śmiercią przyznała, że nie była molestowana przez kard. Pella. Ponadto materiałem dowodowym w sprawie przeciwko purpuratowi były jedynie zeznania drugiej z ofiar, którym zaprzeczały relacje 20 świadków powołanych przez obronę. Podkreślano nieprawdopodobieństwo miejsca i czasu w jakich miało dojść do rzekomego molestowania w 1996 roku. Między innymi zaprzeczał im ceremoniarz katedry w Melbourne zaznaczając, że w zakrystii w czasie, gdy miało dojść do przestępstwa po uroczystej Mszy zawsze panuje wielki ruch. Ponadto obrona nie mogła przesłuchać domniemanej ofiary."
Bożena2020.04.7 10:37
Panu Bogu Wszechmogącemu niech będą dzięki. Wszystko na Twoją Chwałę Boże mój Amen
MaxFiend2020.04.7 9:59
Skoro nie ma dowodów i poszlak, to dlaczego mieliby więzić kogokolwiek? Bardzo dobra wiadomość! Mam nadzieję, że dostanie wysokie odszkodowanie.
wiara i romantyczność2020.04.7 9:55
środowiska LGTB, lewactwo, neomarksiści, bolszewicy, prawdziwi ateiści i dziennikarzostwo itd. - powinni zapłacić miliardowe odszkodowania, z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem, za niszczenie najwyższej wartości, którą jest wiara i Kościół
Glaudiusman2020.04.7 9:55
Wreszcie Kardynał wychodzi na wolność. Jak można człowieka tej rangi skazywać z powodu bełkotu jakiejś jednej ćpunki, która po latach coś sobie wygramoliła z tępej pamięci. Co to za sądy są w tym całym zakichanym UK, tj. tej całej brytyjskiej rodzinie. Jeden smród niesprawiedliwości, dobrze, że chociaż sąd najwyższy coś sensownego zrobił. Ale kto mu zwróci koszt cierpień obecności ze zboczeńcami ??? Dlatego sądy należy tępić i doprowadzać do pionu, bez żadnych względów.
wujek dobra rada2020.04.7 9:50
W naszym "demokratycznym" swiecie bogaci, potezni i wplywowi moga sobie kupic sprawiedliwosc jak na zzwyklym rynku. Dlatego ten swiat potrzebuje nowego porzadku, nawet pod przywodztwem Chin. I po co bylo to cale przedstawienie trwajace kilkanascie miesiecy? Czy to miala byc kara za czyny ktorych sie dopuscil i o ktorych od dawna wiedziano w Watykanie? Media donosily, ze lajdak mial dostep do ogromnych pieniedzy, ktorych nie szczedzil na adwokatow dzieki nominacji papieza Franciszka. W wiezieniu odwiedzany byl przez znanych i wplywowych politykow. Czy wystapi o odszkodowanie od panstwa australijskiego za czas rzekomo nieslusznie spedzony w wiezieniu? Zobaczymy. Organizacje zajmujace sie obrona ofiar koscielnej pedofilii zapowiadaja wniesienie nowych pozwow przeciwko Pellowi.
brak słów!2020.04.7 11:06
@Jarek, nie pogrążaj się dalej w swoich haniebnych oskarżeniach! Jesteś jednym z wielu oszczerców, którzy bez opamiętania rzucali kamieniami w kard. Pella! Sąd Najwyższy Australii jednogłośnie - dociera to do ciebie - JEDNOGŁOŚNIE uniewinnił Kardynała! "Sąd Najwyższy uznał również, że rozpatrujący przed rokiem apelację Sąd Najwyższy stanu Nowa Południowa Walia zaniedbał rozpatrzenia uzasadnionych wątpliwości przemawiających na korzyść oskarżonego. Nie uwzględniła ich także ława przysięgłych, rozpatrująca sprawę w 2018 roku. Jak podkreślała obrona, jedna z ofiar przed śmiercią przyznała, że NIE BYŁA molestowana przez kard. Pella. Ponadto materiałem dowodowym w sprawie przeciwko purpuratowi były jedynie zeznania drugiej z ofiar, którym zaprzeczały relacje 20 świadków powołanych przez obronę. Podkreślano nieprawdopodobieństwo miejsca i czasu w jakich miało dojść do rzekomego molestowania w 1996 roku. Między innymi zaprzeczał im ceremoniarz katedry w Melbourne zaznaczając, że w zakrystii w czasie, gdy miało dojść do przestępstwa po uroczystej Mszy zawsze panuje wielki ruch. Ponadto obrona nie mogła przesłuchać domniemanej ofiary." (Mt 12,34-37) "Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. A powiadam wam: Z KAŻDEGO bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony».
KRYSZA Wielgachna- ani widu, ani słychu2020.04.7 8:57
a gdzie są pedofile z show biznesu polskiego - narkomanów też nie ma w show biznesie
STOP czrnej wdowie i Pancernikowi2020.04.7 8:55
kto przeprosi Kardynała. Ponad 90 % takich oskarżeń to wyssane z brudnych paluchów u nogi, nagłośnione przez lewactwo i LGTB. Przykładem jest słynna mapa Dzidziuszko, Scheuring-Łuskowiec i facet. Mapa zniknęła, facet jest oskarżony o ko0nfabulacje i robienia interesu
Andrzej 2020.04.7 8:47
Bogu niech będzie dzięki. Prawda ujrzała światło dzienne.
Jan2020.04.7 8:47
a ilu tak posadzono ojcow, nauczycieli i wilu ksiezy bo byla nagonka na Kosciol ale ktos za to beknie, jak nie cala ludzkosc
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.7 8:42
I co teraz powiedzą katolicy? Dalej wspieracie karę śmierci? Zakładając, że za pedofile jest taka kara (co nie jest wcale głupie), to nie byłoby kogo uwalniać. No, dalej wspieracie karę śmierci?
Zdradziecka i Chybiona Lewacka Kretynizacja Polski2020.04.7 8:47
"I co teraz powiedzą katolicy?" A cóż ci katolicy tak cię martwią? Przecież to "wymierająca garstka oszołomów, wierzących w wymysły pasterzy sprzed 3500 lat". Zajmij się postępowymi liberałami. To jest twoja przyszłość.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.7 9:05
Wcale mnie nie martwią. Zadałem pytanie o ich zdanie o karze śmierci w obliczu kolejnego przykładu na omylność sądu? Gdzie tu niby troska o katolików? Ja jej nie widzę? A więc co? Kara śmierci dla pedofilów? No?
Ciężarny gej przejechany na pasach przez Biedronia2020.04.7 9:54
Katolicy to twoja obsesja. Zadaj pytanie swoim, np. liberałom - to jest twój autorytet. Jakie ma dla ciebie znaczenie zdanie katolików?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.7 10:50
Zdanie katolików jest czasem interesujące, ale zawsze śmieszne. No dawaj!
Ciężarny gej przejechany na pasach przez Biedronia2020.04.7 11:03
No to sprawa jest jasna: nie chodzi ci o meritum, tylko by się zabawić. Więc kup sobie Wyborczą lub Newsweek. Włącz TVN. Uśmiejesz się do rozpuku.
anonim2020.04.7 9:13
Dobrze się czujesz ,czy izolacja zaczyna ci już szkodić ,czy cię świrus dopadł?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.7 9:16
Tak sobie, ale jak wejdę na Frądla, to od razu buzia się śmieje. To taki trochę prymitywny zabieg, ale zawsze działa. Jak człowiek zobaczy kogoś głupszego, mniejszego, brzydszego, biedniejszego i wredniejszego ... to od razu robi się weselej :)
SZATAN2020.04.7 8:41
Już niebawem się ze mną spotka to go ugoszczę odpowiednio ;)
Zdradziecka i Chybiona Lewacka Kretynizacja Polski2020.04.7 8:44
Zaraz, jeszcze niedawno utrzymywałeś, że "szatan to turbokatolicki wymysł"... Zdecyduj się!
Lefebvre2020.04.7 16:33
Rozdwojenie jaźni? Czy choroba dwubiegunowa?
ZERRO2020.04.7 8:41
Święty Męczennik za pedofilię księży.
www2020.04.7 8:40
Ciekawe, co lewactwo na to? Pewnie powiedzą, że Sąd Najwyższy w Australii trzyma stronę Jędraszewskiego.
kacpi2020.04.7 11:24
Wiem ze Bog osadzi go sprawidliwie
Beno 2020.04.7 13:28
Pierwszego ciebie za pomówienia i zniesławienia. A jest napisane: Nie sądź, abyś nie był sądzony.
JS2020.04.7 8:38
Fronda.pl wreszcie wzięła się na poważne za usuwanie komentarzy, które ktoś zgłosi. Pół roku minęło żeby ktoś w końcu zaczął usuwać bluźnierstwa. WSTYD ! I to ma być strona chrześcijańska, katolicka ? WSTYD ! Pozdrawiam
Jarek2020.04.7 9:00
Jakie chrześcijańskie forum - fronda? Chyba żartujesz. To farma trolli pod płaszczykiem katolicyzmu.
Wiesław Kaloryfer2020.04.7 9:19
Tak luźno nawiązując do treści Twojego komentarza, to gazeta.pl z uwagi na profil poglądowy swoich czytelników na wszelki wypadek wyłączyła możliwość komentowania pod newsem o uniewinnieniu kardynała :)