Informowaliśmy o zawieszeniu na okres wyborczy programów Wojciecha Cejrowskiego w TVP (mimo, że nie jest pracownikiem telewizji, a jego program zrealizowano znacznie wcześniej) i w radiowej "Trójce". Władze TVP i szefowa "Trójki" Magdalena Jethon tłumaczą swoją decyzję zaangażowaniem się podróżnika w kampanię Marka Jurka.

Problem polega na tym, że przypadek obywatelskiego zaangażowania Cejrowskiego nie jest odosobniony. Cała plejada polskich artystów zaangażowała się w kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO z Warszawy. Żeby wymienić tylko kilka nazwisk, są to: Urszula Dudziak, Michał Żebrowski, Daniel Olbrychski, Tomasz Stańko, Piotr Adamczyk, Zbigniew Zamachowski, Wojciecha Malajkat, Tomasza Karolak, Janusz Morgenstern czy Jacek Bromski. Czy któraś z tych osób zniknie na czas kampanii wyborczej z TVP lub Polskiego Radia?

Zamachowski jest aktorem Teatru Narodowego (czyli utrzymywanego z państwowych pieniędzy), a Malajkat kieruje Teatrem Syrena, który jest sceną samorządową.

Obecność tych wszystkich postaci w sferze medialnej - chcąc użyć argumentacji władz TVP i Jethon - pozbawiają przebieg kampanii wyborczej waloru "rzetelności i bezstronności".

Dlaczego Farfał i Jethon nie tropią programów z udziałem tych osób, żeby odizolować zaangażowanych politycznie po stronie PO od obywateli, zapewniając "rzetelność i bezstronność"? Może dlatego, że Piotr Farfał otrzymał od ministra rządu PO Aleksandra Grada 50 tys. premii za swoją pracę prezesa TVP S.A. - Politycy PO z oburzeniem odrzucali sugestie, że tak naprawdę są z Farfałem dogadani. Że LPR-owska ekipa robi za nich na Woronicza brudną robotę, za którą w przyszłości zostanie wynagrodzona, bo przyszły – już platformerski – zarząd nie będzie musiał wyrzucać niewygodnych dziennikarzy i zdejmować niewygodnych programów - komentuje w "Rzeczpospolitej" Piotr Skwieciński.

Czy Piotr Farfał i Magdalena Jethon wykażą się konsekwencją i odsuną twórców zaangażowanych w poparcie Trzaskowskiego z telewizji i radia? A jeśli nie, to czy przywrócą programy Cejrowskiego? Mają na to zaledwie kilka dni.

 

Mariusz Majewski

 

Zobacz także:

Cejrowski usunięty z TVP

Jethon zdjęła Cejrowskiego z "Trójki"

Jurek dla Fronda.pl: Farfał woli popierać homoseksualistów

/

Podobał Ci się artykuł? Wesprzyj Frondę »