Bramkarz Artur Boruc ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem profilu na Instagramie. 

37-letni piłkarz występujący obecnie w lidze angielskiej w zespole Bournemouth napisał, że decyzję podjął ze względu na "spokój ducha" jego samego i jego rodziny. 

"Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, że podjąłem decyzję, którą nosiłem w sobie od pewnego czasu. Ze względu na zdrowie i już „podeszły” wiek oraz konkurencję, która pozwala spać spokojnie. Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękną przygodę z Reprezentacją Polski w piłce nożnej" - napisał Boruc. 

Dalej bramkarz podziękował selekcjonerowi Adamowi Nawałce i kolegom z reprezentacji.

"Dziękuję wszystkim szkoleniowcom z trenerem Adamem Nawałką na czele. Dziękuję kolegom piłkarzom i wszystkim sztabom szkoleniowym, z którymi miałem przyjemność współpracować. Dziękuję przyjaciołom, którzy byli ze mną na dobre i na złe. Dziękuję wszystkim, zarówno tym, którzy trzymali za mnie kciuki, jak i tym niechętnym, którzy napędzali mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dziękuję wszystkim za te kilkanaście lat wspólnych wzlotów i upadków" - pisał. 

Artur Boruc rozegrał w drużynie narodowej 64 spotkania. Był w składzie reprezentacji na mistrzostwach świata w Niemczech w 2006 roku, a także na mistrzostwach Europy w 2008 i 2016 roku. 

emde